Czego wam brak w Boinc Managerze

Zaczęty przez PMG, 25 Luty 2007, 22:37

PMG

Czego wam brak w obecnym menarzedze ? Przyznam się że mi brak jednej rzeczy - przycysku "Dokończ tą próbkę". Czasami przełączenie pomiędzy próbkami nastepuje powiedzmy minute przed zakończeniem obliczen. Jeżeli taki przycisk by był to moglibyśmy oznaczyć taką próbkę i mieć pewność ze ona najpierw się przeliczy a dopiero póżniej inne.

Albo jak juz idąc na całość to kolejkowanie zadań według nas :> Oznaczamy np. że najpierw ma się liczyc ta próbka i ta  - a jak się skończą to dopiero jakaś wielka próbka z climate. Wiem ze można coś takiego uzyskać przy pomocy priorytetów - ale jak są krótkie próbki to co chwilę trzeba by motać z ustawieniami projektów.

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

Bober

Co do pierwszego to wersja managera 5.8.11+ powinna czekać na skończenie próbki lub checkpoint.

Co do drugiego to miało powstać kolejkowanie przez proste "drag&drop" ale jak dotąd się nie udało.

Mnie brakuje opcji "nie licz przeterminowanych jednostek...kretonie :P "

bartsob5

a mi brakuje sortowania na podstawie kolumny... zarowno w zakladce projektow, zadan i przesylania...

Juras23

a mi brakuje lodóweczki z pifkiem  8)

ponadto kolejkowania liczenia próbek....ewentualnie sortowania przydziałem procentów z poziomu menadżera

bartsob5

no i szczerze mowiac, denerwuje mnie ten 'simple view' jednak wole advanced, no ale boinc musi sie otwierac na ludzi nie obytych z komputerem... niestety... ale mozna by wtedy na przyklad napisac osobny program dla zielonych, ktory by ich nie przerazal, a ci zaawansowani mieli by esencje BOINCa na talerzu

Bober

Najlepiej tylko w wersji cmd, czy konsolowej :lol:

Simple View cie denerwuje bo nie powstał jeszcze skin B@P :P

kret


AL

Cytat: "kret"a są plany?
Plany są - tylko utalentowanych wykonawców chwilowo brak :wink:

bartsob5

Cytat: "Bober"Simple View cie denerwuje bo nie powstał jeszcze skin B@P :P

noooo... przyznaje, przejrzałeś mnie ;)

sourcerer

Dajcie namiary gdzie o tym bylo, to moze na dniach cos by sie wyskrobalo:)

Bober

temacik: [moderacja:link nie aktualny]



przepis na skina: http://boinc.berkeley.edu/manager_skin.php

remix85

Jak dla mnie poza kolejkowaniem próbek brakuje możliwości czyszczenia okna wiadomości (pojedyńczy wpis / kilka zaznaczonych wpisów / wszystko).

sourcerer

Ok, najdalej w piatek powinienem skonczyc skina do SimpleView.
Dajcie namiary gdzie to umiescic, albo komu przeslac.
A zapomnial bym, krytyka jak i sugestie mile widziane bo to tak na szybkko sklecone.

Bober

8O  Jestem pełen podziwu...

A tu znajdziesz przepis jak i gdzie wysłać:
http://www.altes-beckhaus.com/cf/dlc/sendskin.html

D_T_G

Cytat: "sourcerer"Ok, najdalej w piatek powinienem skonczyc skina do SimpleView.

Jak leci? :roll:


bartsob5

Cytat: "D_T_G"
Cytat: "sourcerer"Ok, najdalej w piatek powinienem skonczyc skina do SimpleView.

Jak leci? :roll:

ty nie badz taki niecierpliwy... on nie powiedzial w ktory piatek:P

ansuz

A mi brakuje możliwości zaznaczania wielu jednostek naraz, żeby np. je zastopować albo usunąć. A tak muszę klikać jedną po drugiej, czasami to męczące jak jest ich dużo. No i sortowania też brakuje.
Jeśli ktoś zdecyduje się dołączyć do eRepublik , proszę użyj tego linku:
http://www.erepublik.com/en/referrer/fehu

kret

w sumie fajne by też było, żeby można było zaznaczyć na ile dni pobrać jednostki..sporo użytkowników boincuje bez netu i pewnie by im to pasowało, a ja wiem że gdzieś to widziałem w jakimś programie (BoincStudio?) ale ogólnie że nie używam (przestałem nawet optymalki Cruncha, taki jestem fajny ;P) to fajnie by to było mieć w oryginalnym managerze :) ale sumie tak się zastanawiam, że pewnie nie można dodać takiej opcji, bo to mogłoby jakoś niecnie wykorzystane :) no zresztą ja się nie znam :]

bartsob5

Cytat: "kret"w sumie fajne by też było, żeby można było zaznaczyć na ile dni pobrać jednostki..sporo użytkowników boincuje bez netu i pewnie by im to pasowało, a ja wiem że gdzieś to widziałem w jakimś programie (BoincStudio?) ale ogólnie że nie używam (przestałem nawet optymalki Cruncha, taki jestem fajny ;P) to fajnie by to było mieć w oryginalnym managerze :) ale sumie tak się zastanawiam, że pewnie nie można dodać takiej opcji, bo to mogłoby jakoś niecnie wykorzystane :) no zresztą ja się nie znam :]

przeciez to juz jest dawno zaimplementowane z poziomu strony internetowej konta! (connect to server every ... days)

kret

hmmm..no wiedizałem że da się to obejść :> tylko ze miałem nadzieję ze można to z poziomu Managera (ew. BoincView) zrobić :)

Bober

No dobrze. To mnie brakuje opcji "licz dany projekt tylko na jednym procesorze, a inne na innych" :P

ansuz

Taka opcja przydała by się szczególnie do klimata
Jeśli ktoś zdecyduje się dołączyć do eRepublik , proszę użyj tego linku:
http://www.erepublik.com/en/referrer/fehu

Nietoperek

Cytat: "bartsob5"a mi brakuje sortowania na podstawie kolumny... zarowno w zakladce projektow, zadan i przesylania...
5.9.2 CVS ma to wszystko

Mchl

A jest binarka do ściągnięcia?

Przypominam, że wersje z CVS są wersjami maksymalnie developerskimi, więc mogą zachowywać się bardzo dziwnie.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Nietoperek

binarki nigdzie nie widzialem do sciagniecia - osobiscie metoda prob i bledow udalo mi sie skompilowac ze zrodel

Mchl

No ale dzięki temu mamy przynajmniej wgląd w to co może pojawić się w kolejnej stabilnej wersji ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

D_T_G

[OT]

Mi się też swego czasu udało skompilować 5.9.2 z CVSu, tylko po to by wyłuskać boincmgr i podmienić ten z 5.8.coś tam :) O [link nie aktualny]tutaj zdawałem relację.

[/OT]



Jak tam skin dla boincmgr? ;)


Nietoperek

widzę ze u Ciebie tez simpleView jest poobgryzane po bokach od prawej - myślałem ze tylko u mnie się to dzieje na windzie

AdNet

'Czego wam brak w Boinc Managerze'

Przede wszystkim - sortowania w kolumnach po nazwie, %, czasie etc. - to już było poruszane
dodatkowo - wyboru kolorów na wykresach w Adv.
Możliwości edycji czcionki w samym programie (np. wielkość , czy krój)

ktoś mógłby na przykład też zaprojektować możliwość wrzucania półprzeźroczystego tła (scr, bmp, jpg) zamiast białego.

bartsob5

Cytat: "AdNet"dodatkowo - wyboru kolorów na wykresach w Adv.

to jeszcze poszedl bym krok dalej, i mozliwosc wybierania przedialu czasu pokazywanego, tudziez zakresow skali...

D_T_G

Wersja na Windowsa ma już w zestawie statycznie wxwidgets?


AdNet

Cytat: "bartsob5"
Cytat: "AdNet"dodatkowo - wyboru kolorów na wykresach w Adv.
to jeszcze poszedl bym krok dalej, i mozliwosc wybierania przedialu czasu pokazywanego, tudziez zakresow skali...
do tego teraz tak patrzę i przydało by się (jak opcja - bo nie każdemy się spodoba) wyróżnić kolorkiem w sekcji 'zadania' np:
Dane przetwarzane
Odesłany, gotowy do zaraportowania
Ready to start
oczywiście kolorki do wyboru przez użytkownika, lub narzucone według schematu np: Thaiti sunset ;-)

Ktoś zbiera te pomysły i śle potem na 'prog_admin@boinc.com' albo gdzieś tam w ogóle do nich ?

Nietoperek

Cytat: "D_T_G"Wersja na Windowsa ma już w zestawie statycznie wxwidgets?
- nie wiem na ile dobrze Cie rozumiem - sciagalem wxwidgets i kompilowalem w DEBUG potem podmianka jednej opcji na 1 bo inaczej sie czepialo o wszystko i pozniej szlo jak z platka - postepowalem podlog tego krotkiego podrecznika plus dodatkowo co nie pasowalo samemu podmienialem - - dodam jeszcze ze po wywaleniu kompilatora z systemu manager nie dziala :| wiec zapewne laduje mi jakos dynamicznie bblioteki ale co i jak tego jzu nie mam pojecia - daleko mi do jakiegokolwiek programisty ;)

Cytat: "AdNet"oczywiście kolorki do wyboru przez użytkownika, lub narzucone według schematu np: Thaiti sunset ;-)

Ktoś zbiera te pomysły i śle potem na 'prog_admin@boinc.com' albo gdzieś tam w ogóle do nich ?
BoincView :) - ma kolorki ustawiane przez usera zmiana czcionki itp.

D_T_G

Cytat: "Nietoperek"
Cytat: "D_T_G"Wersja na Windowsa ma już w zestawie statycznie wxwidgets?
- nie wiem na ile dobrze Cie rozumiem

Heh, faktycznie źle zadałem pytanie, a co innego miałem na myśli :roll: Znaczy się - tak na pewno w binarkach dla Windowsa wxwidgets jest w zestawie (dlatego do ściągnięcia jest więcej niż na linuksie), i jest to taka wersja wxwidgets, która nie obgryza SV po prawej :P Teraz już chyba jest jasne co można o to podejrzewać, bo zarówno linuksowe binarki, jak i na własną rękę kompilowane czy to na linuksie czy windowsie używają takich wersji wxwidgets, które już te SV obgryzają. Jest to chyba oczywiste, że jest to błąd tej biblioteki aniżeli BOINCa. Tak mi się wydaje.


Nietoperek

mozliwe - domyslnie boinc manager chce sie kompilowac z wxwidgets 2.6 - ja mu przestawialem na najnowsza 2.8.2 - ale z ciekawosci musialbym zobaczyc jak pojdzie z domyslna konfiguracja

emik

zainstalowałem dziś do testów wersję 5_9_3 i zauważyłem, że wprowadzono sortowanie według kolumn i dodano pasek postępu jednostek


KrzychuP

Cytat: "emik"zainstalowałem dziś do testów wersję 5_9_3 i zauważyłem, że wprowadzono sortowanie według kolumn i dodano pasek postępu jednostek
chyba zaraz też zainstaluję  8)

Mchl

Pasek postępu już kiedyś był... I było zalecenie: "nie minimalizuj menagera z aktywną zakładką jednostek, bo paski nadal będą uaktualniane i będą zajmować moc procesora"  :roll:

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Nietoperek

widze ze menadzer wyglada lepiej niz moj i nie obgryza w simple view ramki :) - wersja 5.9.2 lubila sie wylozyc zdrowo przy wylaczeniu boinc'a (usluga) przy aktywnym okienku menadzera bez projektow - jakby sie ktos z takim czyms spotkal - osobiscie polecam - jest ladniejszy i bardziej funkcionalny -co do klienta nic nie powiem bo sam uzywam wlasnego 5.9.2 cvs jeszcze

AdNet

Cytat: "emik"zainstalowałem dziś do testów wersję 5_9_3 i zauważyłem, że wprowadzono sortowanie według kolumn i dodano pasek postępu jednostek
jakiś link do tego ?
poproszę  :idea: