BM i praca na baterii

Zaczęty przez gregre, 22 Czerwiec 2013, 10:16

gregre

w preferencjach przetwarzania jest opcja do zaznaczenia Przetwarzanie dozwolone gdy komputer jest zasilany z baterii,
opcję mam odznaczoną i pomimo tego, przetwarzanie nie wstrzymuje się gdy PC jest zasilany z UPS-a i bateria leci wtedy w kilka minut...
czy to działa tylko dla lapków, czy dla stacjonarnych też można to uzależnić ?

krzyszp

Zasilanie idzie z UPS'a, czyli dla komputera jest to "z gniazdka" chyba, że UPS ma podpiętą komunikację i powiadamia komputer o stanie zasilania.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

gregre

Cytat: krzyszp w 22 Czerwiec 2013, 10:39
(...) chyba, że UPS ma podpiętą komunikację i powiadamia komputer o stanie zasilania.

no właśnie tak jest

krzyszp

Cytat: gregre w 22 Czerwiec 2013, 10:43
Cytat: krzyszp w 22 Czerwiec 2013, 10:39
(...) chyba, że UPS ma podpiętą komunikację i powiadamia komputer o stanie zasilania.
no właśnie tak jest
W takim razie obstawiam bug. Może zgłoś to developerom?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

stiven

Ja sugeruję się przyjrzeć schematom zasilania w systemie operacyjnym. Często programy dostarczane ze sprzętem motają mocno w tym konfigach i nic nie działa jak powinno. Zdarza się to szczególnie często w laptopach ale blaszaki też mają coraz częściej dodatkowe narzędzia instalowane przy okazji sterowników do płyty głównej (super mega direct oc utility itp).

Kluczowa jest wiedza o tym czy komp dostaje info od UPSa, że leci na baterii i czy w ogóle na to reaguje. Na początek bym potestował w schemacie zasilania czy się słucha czy nie. Jak ogólnie nie będzie chciał to z BM też współpracę ciężko widzę.