Minimalny zapas zadań na...

Zaczęty przez Argento, 25 Czerwiec 2013, 14:52

Argento

Czy w opcji jwt., używa ktoś wartości poniżej 1,00 dni? Zapytuję, ponieważ odnoszę wrażenie, że przy ustwieniu np. 0,25 dni, manager nie pobiera nowych WU... Natomiast w momencie wstawienia wartości 1,00 dni, śsie aż miło.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

krzyszp

Cytat: Argento w 25 Czerwiec 2013, 14:52
Czy w opcji jwt., używa ktoś wartości poniżej 1,00 dni? Zapytuję, ponieważ odnoszę wrażenie, że przy ustwieniu np. 0,25 dni, manager nie pobiera nowych WU... Natomiast w momencie wstawienia wartości 1,00 dni, śsie aż miło.
To dlatego, że zbyt krótki czas uniemożliwia wykonanie wiékszości próbek (statystycznie, biorác pod uwagé czas komputera poświécony na przetwarzanie).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Argento

Hmm, rozumiem krzyszp. Istnieją jednak WU, których czas przetworzenia liczony jest w minutach. Tym samym przy ustawieniu np. 0,25 dni jest to 6h, a więc wystarczająco na sporą paczkę WU. Właściwie to nie sprawdzałem tych ustawień w dłuższym okresie czasu, a istnieje możliwość, że dany projekt o krótkim czasie przetwarzania WU miał pusty bufor, pozostaje mi to sprawdzić  :attack:


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

stiven

Sprawdzałem w konfiguracji 0,25 0,25; 0,25 0,5; 0,25 1,00. 
Działa aczkolwiek bywają problemy z pobieraniem WU, dla których manager przewiduje znacznie dłuższe czasy.
Potrafi zgłupieć.

Argento

I wszystko jasne  :p_arr:.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

Karlik

Ja mam zazwyczaj (nie licząc jakichś wyścigów albo dłuższego wyjazdu) 0,25 i 0,5, nie zauważam żadnych problemów.

krzyszp

Cytat: Karlik w 25 Czerwiec 2013, 15:37
Ja mam zazwyczaj (nie licząc jakichś wyścigów albo dłuższego wyjazdu) 0,25 i 0,5, nie zauważam żadnych problemów.
Jeżeli masz Managera i przeliczanie stale włáczone - manager uwzglédnia procentowy czas przeliczania w stosunku do normalnego działania kompa. Tzn, że jeśli ktoś liczy BOINC przez 6h dziennie, to wykorzystuje tylko 25% czasu komputera na BOINC, a wiéc próbki, które potrzebujá realnie 10 minut ściágná sié tylko w przypadku, gdy średnio dziennie mamy właczonego managera (i liczenie) przez 40 minut dla tego projektu (manager uwzglédnia w tym ilość projektów jak również priorytety na projekt).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Dario666

Do tego dochodzi również deadline: przy krótkim deadline,  a długim ceche'u, także są problemy ze ściąganiem WU.

Argento

U mnie manager włączony jest właściwie przez cały uptime. I tym samym, aby zaspokoić żądzę wiedzy, z pewnością sprawdzę to dokładniej. Niestety muszę poczekać aż moje zlecenia trochę zwolnią...  :dunno:


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento