Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Bitcoin utopia

Zaczęty przez tito, 26 Czerwiec 2013, 09:25

krzyszp

Cytat: tito w 22 Czerwiec 2014, 15:37
Niemniej jednak, kilka przekazów zostało dokonanych. Jak pisałem wcześniej - BOINC jest otwarty, a jestem osobą ufną - liczę dalej  :)
I takie jest Twoje niezbywalne prawo  :parrrty:

Ja tylko wyrażam swoją opinię, z którą sam się czasami nie zgadzam ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

andy101fah

Jak piszą na forum, skończyło się rumakowanie  XD

http://www.bitcoinutopia.net/bitcoinutopia/forum_thread.php?id=290

Cheaters be aware!
We have identified some hosts with an app_info.xml which are cheating with a modified commandline. Be aware, in the first phase we have set the results to 1 max per day, the second phase is to set the credits to zero. If all is not helping and we cant do anything with the validator we must disable anonymous platform. Pls contact your teammembers if you have found one of them to change all back to normal.

Thx for understanding!
-Reb

Szopler


stasieks

#43
Z "Bi Fury 5 GH/s" na USB dostaję 20 000 punktów za jedną przeliczoną jednostkę w od 1 do 4 minut.
To jest punktowe eldorado. Nie wiem sam co o tym myśleć. Z jednej strony karty graficzne zmasakrowały liczenie na CPU ale GPU jest wspierane przez wg mnie bezproduktywne projekty (primegrid, moo, collatz i inne okołomatematyczne, poem nie ma co liczyć od dawna). ASICS wchodzi na wyższy poziom liczenia i wspiera finansowo wartościowe projekty. Idea boinc jest zachowana w ciekawszy sposób.

tito

Ja sobie spokojnie liczę na 336 MH/s i jadę jak zwykle do 100kk.
A z projektem i punktacją poczekamy zobaczymy. Czas zweryfikuje.

AL

Dziś mnie kolejny raz zdenerwowali. Zauważyłem, że komp liczy wu i to pomimo iż od dawna mam zaznaczoną opcję by nie pobierał zadań z tego projektu. Ubiłem i...mgr uparcie pobrał kolejną - pomogło dopiero odptaszenie wszystkich aplikacji na stronie projektu w preferencjach.

krzyszp

Cytat: AL w 01 Lipiec 2014, 00:07
Dziś mnie kolejny raz zdenerwowali. Zauważyłem, że komp liczy wu i to pomimo iż od dawna mam zaznaczoną opcję by nie pobierał zadań z tego projektu. Ubiłem i...mgr uparcie pobrał kolejną - pomogło dopiero odptaszenie wszystkich aplikacji na stronie projektu w preferencjach.
Pewnie w BS masz projekt zaznaczony do liczenia.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AL

Tu się zdziwisz - bo właśnie nie!

tito

Info na stronie projektu jest. Jakiś bug.

AL

To nie pierwszy raz już się coś takiego u nich zdarzało i podejrzewam celowe działanie.

Krzysiak

A ja uważam że twórcy pozostałych "wartościowych" projektów są poczęci winni całej tej sytuacji  :wth:

Brak wsparcia dla coraz nowszych CPU i GPU
Brak próbek
Brak zainteresowania
itp.

Więc w końcu trafił się ktoś kto to wykorzystał !


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

Ciekawe podejście...
Najwidoczniej w nowym projekcie będę musiał ustawić wartość WU na 150k pkt przy czasie wykonania na poziomie 0,5h...  :bad:


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AL

Dla mnie ten projekt śmierdzi tak samo jak niegdysiejsze "uzdrawiacze komputera" dystrybuowane via torrents. Ta sama taktyka (co chwila coś tam niby przypadkiem kombinują - a mój komputer co chwile mieli ten ich chłam i to pomimo tego, że tego nie chcę), tylko ubrana w ładniejsze ubranka. Twóry projektu w żywe oczy zaserwowali nam to co chcieliśmy usłyszeć - że cały dochód z tej boincowej koparki idzie właśnie na wspaniałomyślne wsparcie boinc. Tymczasem wg. mnie gdyby twórcy tego projektu mieli uczciwe zamiary - to nie było by co chwilę kombinacji z samo załączającym się projektem, czy mega inflacją punktową. Ktoś próbuje wycisnąć z tej kopary tyle ile się da i kasa z tego wcale nie trafia do boinc, tylko do kiesy oszustów - ot moje zdanie.

tito

Pomijając resztę, chciałbym się odnieśc do kwestii inflacji punktowej.
Przed aplikacjami na minery projekt płacił poniżej collatza, czyli z karty pokroju 7770 można było wycisnąć ~ 250k pkt. Czyli powiedzmy OK.
Wprowadzono nową aplikację wykorzystującą nowy hardware, liczącą faktycznie wielokrotnie szybciej. Z prostych Mhash/s wynika, że na chwilę obecną po ostatnich obniżkach punktowych projekt płaci kilkukrotnie mniej niż powinien. Więc, gdzie jest ta inflacja? Bo wprowadzono nowy hardware? Ta sama śpiewka była przy okazji GPU. Postęp technologiczny był, jest i będzie.
Popatrzcie na to:
Radioaktywny - projekt NCI płaci 3 krotnie to co QCN, albo WUprop.
Enigma - na moim wysłużonym C2D@1,66 mogę wycisnąć ponad 2,5k dziennie, gdzie w innych projektach CPU poniżej 1k.
POEM - na 7770 w "dobrych czasach miałem 900k dziennie; w collatz max 300k - to było dopiero przegięcie, ale wszyscy się cieszyli, bo projekt good. Szkoda, że GPU liczyło gów.. zamiast białek
Milky kontra Einstein 3 krotna przebitka na 7950
Collatz kontra Milky 3 krotna przebitka na 7950

To są niesprawiedliwe pkt, bo na tym samym sprzęcie osiąga się znacząco różne punktacje.

Krzysiak

A weźmy takie SETI@Home  :) tam dopiero jest punktacja

Ja obecnie na GPU nic nie liczę - szkoda lata  ;D


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

http://boincstats.com/en/forum/10/9384,1


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

LQG

Miałem się nie odzywać w tej kwestii ale rozwój sytuacji tego wymaga... Wystarczy przestudiować portfolio projektów "niby" wspieranych przez BU, przecież to jakaś farsa. Uważam też że taka inflacja punktowa BU uderza w sens całego BOINC'a, niektórzy koledzy pokupowali już ANTminer'y i przodują w statystykach. Popieram wniosek o wycofanie z BOINC combined. Nie można porównywać projektów naukowych liczonych na GPU z BU. Aplikacje GPU przeważnie liczą dedykowane algorytmy szybciej niż CPU, więc optymalnie. Matematyka jest językiem obiektywnej rzeczywistości i fundamentem całej nauki, dlatego nie zgodzę się z tezą jej nieprzydatności.

tito

http://www.bitcoinutopia.net/bitcoinutopia/forum_thread.php?id=337#2051
Zbierają coiny dla Milkywaya o czym jest również na forum Milky:
http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/forum_thread.php?id=3590&postid=62049

LQG

Antminery S1 poszły w ruch i co niektórzy w naszym kraju wyciągają po 200kk/24h... Co tu można więcej napisać...  :( BUT TRUE

tito


PDH

A niech sobie to liczą ludziki. Jak tylko mają z tego satysfakcję. Osobiście wolę zdobyć 10k punktów w projektach stricte naukowych niż te 200kk w tym pseudo projekcie.
Staty się trochę rozjechały niestety a popularność BU wciąż rośnie. Co będzie za kilka miesięcy? Oglądanie boincstats zacznie robić się po prostu śmieszne, np. dziś seti.usa wyrobiło tyle pkt. ile my za pół roku %).
Dziwiłem się czemu PNT nie szarżuje w statach a się okazuje, że strona boinc.pl leży. Część ekipy wyemigrowała do Muszkieterów i tam liczy BU XD . Powodzenia panowie...



toms83

Kto ma potrzebę, niech sobie liczy. Mnie osobiście już worki punktów w Distrigen rozśmieszyły na tyle, że zrewidowałem swój pogląd na boinc jako coś, czym warto ( lub nie ) zajmować swój czas. Co rusz jakieś "kwiatki" tylko umacniają moją wcześniej wypracowaną opinię, że kiedy boinc przestanie bawić, to czas to zakończyć. Choć nie powiem, czasami pg bym sobie pomielił.  %)


Krzysiak

Dlatego ja przestałem patrzeć na statystyki globalne i zacząłem skupiać się na poszczególnych projektach


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

andy101fah

Zapraszam do rywalizacji tutaj. Załapanie się do pierwszej 10 w Teamie to jest COŚ.

http://stats.free-dc.org/stats.php?page=mmakers&subproj=10k&team=BOINC%40Poland

tito

Cytat: andy101fah w 30 Lipiec 2014, 07:46
Zapraszam do rywalizacji tutaj. Załapanie się do pierwszej 10 w Teamie to jest COŚ.

http://stats.free-dc.org/stats.php?page=mmakers&subproj=10k&team=BOINC%40Poland
To są właśnie moje ulubione statystyki. Każdy może sobie wybrać jakiś checkpoint i próbować ile sił. Wtedy total traci zupełnie sens.  :parrrty:

ryszard.korczyk

Albo te:)
http://stats.free-dc.org/stats.php?page=mmakers&subproj=1m&team=BOINC%40Poland

AL

Cytat: ryszard.korczyk w 30 Lipiec 2014, 09:30
Albo te:)
http://stats.free-dc.org/stats.php?page=mmakers&subproj=1m&team=BOINC%40Poland
:p_arr:

CytatZapraszam do rywalizacji tutaj. Załapanie się do pierwszej 10 w Teamie to jest COŚ.

http://stats.free-dc.org/stats.php?page=mmakers&subproj=10k&team=BOINC%40Poland

O a tutaj nawet do top 3 się załapałem!!!

andy101fah

Pogoń Trolla  :attack:  u mnie brakło już aktywnych projektów  :wth: :wth:

Troll81

u mnie pracuję juz nad kategoria 100k:D

tito

http://www.bitcoinutopia.net/bitcoinutopia/forum_thread.php?id=283&postid=2686

Ciekawe. David Anderson "zaproponował" obniżenie punktacji w BU 1612 razy...grożąc wywaleniem projektu ze statystyk. Pomijając inne kwestie - został olany sikiem prostym przez projekt i społeczność, zaś BOK twórca free-dc zapowiedział, że On BU nie usunie ze statystyk, bo zgadza się z zasadnością punktacji.
PS za kilka dni zmianie ulegnie aplikacja cgminer - nie będzie trzeba wstawiać app_config, lecz BM musi być 7.4.12 lub nowszy.

toms83

BOK sam młóci BU, więc chętny na wyrzucenie nie będzie, co jest oczywiste. Z drugiej strony, pewna część jest sensowna, skoro dedykowane urządzenie robi x więcej pracy to też dostaje się x więcej punktów, jednakże katastroficzna przepaść między różnymi projektami wypacza możliwości rywalizowania.

krzyszp

Cytat: tito w 02 Sierpień 2014, 10:40
Ciekawe. David Anderson "zaproponował" obniżenie punktacji w BU 1612 razy...
link?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Szopler

Czas na własne statystyki nie uwzględniające BU lub uwzględniające przeliczniki i/lub po prostu liczące ile megaherco-minut procesora ktoś poświęcił...

tito

Cytat: krzyszp w 02 Sierpień 2014, 12:05
Cytat: tito w 02 Sierpień 2014, 10:40
Ciekawe. David Anderson "zaproponował" obniżenie punktacji w BU 1612 razy...
link?
Bezspośredniego nie udało mi się znaleźć.
Zdaje się, że to rozmowa między DA a Henrim;
Tu masz link do cytatu.
http://www.bitcoinutopia.net/bitcoinutopia/forum_thread.php?id=283&postid=2686

krzyszp

Taaa, najwięcej osobistych wycieczek na DA...

Zadziwiające, jak niektórzy osobiście traktują wszelkie krytyczne uwagi.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

Oczywiście, ponieważ to On wystąpił z poronionym pomysłem, aby podzielić punkty przez taki faktor.
Nieco dalej jest pokazane porównanie możliwości karty 7970 z rockminer R-box.
Jeśli przyjmiemy, że sprzęt x otrzymuje A pkt, to sprzęt y 100 razy szybszy powinien dostawać A x100 pkt. I to jest sprawiedliwe - nieprawdaż?
W tej chwili sposób naliczania pkt w projekcie vLHC jest komiczny - każdy CPU liczący ten projekt otrzymuje tę samą ilość pkt dniowo. Czy to będzie stary atom, P3, czy najnowszy I5 - wrzucamy wszystko do jednego wora. Ale na ten temat dyskusji to ja nie widzę. Taki wybiórczy sposób patrzenia...

krzyszp

Cytat: tito w 02 Sierpień 2014, 13:56
Oczywiście, ponieważ to On wystąpił z poronionym pomysłem, aby podzielić punkty przez taki faktor.
Nieco dalej jest pokazane porównanie możliwości karty 7970 z rockminer R-box.
Jeśli przyjmiemy, że sprzęt x otrzymuje A pkt, to sprzęt y 100 razy szybszy powinien dostawać A x100 pkt. I to jest sprawiedliwe - nieprawdaż?
W tej chwili sposób naliczania pkt w projekcie vLHC jest komiczny - każdy CPU liczący ten projekt otrzymuje tę samą ilość pkt dniowo. Czy to będzie stary atom, P3, czy najnowszy I5 - wrzucamy wszystko do jednego wora. Ale na ten temat dyskusji to ja nie widzę. Taki wybiórczy sposób patrzenia...
Oh proszę Cię.
Nie ma co przeliczać gigahashy na flopsy - to kompletnie bez sensu!
Poza tym, ja piszę o czym innym - nie mam nic przeciwko temu, że ktoś się nie zgadza z DA, mam coś przeciwko urządzaniu sobie wycieczek osobistych w stosunku do DA - najlepszym przykładem jest ironizowanie na temat stanu majątku rzeczonego...

Nie trafia też do mnie argumantacja z vLHC - przywoływania błędu dla usprawiedliwienia swojego? No sorry, ale to nie jest rozsądny argument...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

Na forum BU nic na temat vLHC nie ma. A ja się do błędu żadnego nie przyznaję.
Przytoczyłem tu po prostu jeden z wielu problemów jakie świat BOINC ma z kredytami. Myśl przyświetlała mi jedna - jeśli tak ludzie naskakują na BU z kredytami...to niech nie będą wybiórczy. To, że dyskusja i to miejscami zażarta, się wywiązała to bardzo dobrze. Być może coś pozytywnego z tego wyniknie.
Odnośnie DA - fakt, tamto o zarobkach itd było niepotrzebne, ale nawet na naszym forum ludzi ponosi czasami. Tak więc proszę Cię.  :D Zróbmy porządki na własnym podwórku, później odnośmy się do innych.
CytatNie ma co przeliczać gigahashy na flopsy - to kompletnie bez sensu
Dlaczego? Jedno wynika z drugiego: CPU<GPU<ASIC.
Dla mnie to jak najbardziej logiczne.
Jak można było w POEM odnosić pkt CPU do GPU (mówię tu o starej aplikacji). Przecież liczyło zupełnie co innego - i punktowało jak cholera. Pokaż mi dyskusję na temat tamtych pkt - oczywiście nie w związku z tym jak najlepiej przeliczać WU, bo tego było całe mnóstwo.

krzyszp

Cytat: tito w 02 Sierpień 2014, 16:22
CytatNie ma co przeliczać gigahashy na flopsy - to kompletnie bez sensu
Dlaczego? Jedno wynika z drugiego: CPU<GPU<ASIC.
Dla mnie to jak najbardziej logiczne.
Dlatego, że ASIC'i są stworzone tylko do jednego, jedynego celu - liczenia hashy. Nie wykorzystują do tego "standardowych" CPU, czy też GPU (w sensie procesorów), są sprzętem bardzo wąsko specjalizowanym. Zgodnie z opiniami z forum BU, radioaktywny powinien dawać 100kk punktów na dobę - też liczy pierdyliard razy szybciej promieniowanie od GPU, podobnie z trzęsisławami ;)

Zresztą, niezależnie od punktacji, jestem po prostu negatywnie nastawiony do tego projektu, więc być może po prostu jestem nieobiektywny  :parrrty:


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

Jest to możliwe - że jesteś nieobiektywny.
Co do radioaktywnego. Naprawdę nie wiem, czy to był sarkazm. Dla mnie to było dziecinne "bo tak". Radioaktywny płaci tyle, bo tak było ustalone w dyskusji. Zrobisz czujnik, który będzie sprawdzał promieniowanie w większym spektrum, możesz śmiało zwiększyć punktację. Przy okazji - radioaktywny płaci 3x więcej niż QCN - projekt NCI który również potrzebuje specjalistycznego sprzętu.
I po raz kolejny - dla każdego rozsądnego człowieka total jest już mało istotny. Wolę naprawdę 100k w radioaktywnym niż 100kk w distrgenie, czy 500kk w BU. Ale nie pogardzę i pkt w tamtych projektach.
:arrr: