[Pomysł] Konferencja - powrót III

Zaczęty przez Rysiu, 07 Lipiec 2013, 17:11

Rysiu

Temat umarł.

Trochę jednak od czasu ostatniego podejścia do konferencji się zmieniło. Rozmawiałem ostatnio z mordim i nie byłoby problemu z salą na czas konferencji w Warszawie (AON). Lokalizacja więc dość dobra.

Może by tak spróbować coś drgnąć?

krzyszp

Ja jestem jak najbardziej za, doskonała okazja, żeby zaprezentować środowisku akademickiemu możliwości przetwarzania rozproszonego i nasze (polskie) osiągnięcia na tym polu.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

Jestem za. Pytanie czy dysponujemy środkami finansowymi na organizację. Bo przecież nie samą salą uczestnik konferencji żyje.

mordi

trochę poircowaliśmy na ten temat ostatnio i faktycznie można by coś ruszyć :) ja ze swojej strony zapewnić mogę sale i studentów do pomocy :) trzeba by na dobry początek ustalić termin :) jakieś propozycje? ostatnio stanęło na grudniu :)
Guard well the secret of steel...


Rysiu

Najpierw trzeba wiedzieć czy konferencja będzie trwać jeden czy też dwa dni. (?)

Jeden dzień na początek wydaje się ok ale trudno w takim przypadku zapraszać gości z zagranicy.

Musimy wiedzieć ilu będziemy mieli wykładów "pewniaków":

1. Fundacja BOINC Polska
2. Radioactive@Home
3. Enigma@Home
4. OProject@Home

Napisałem do Sebastiana M. Bobreckiego to być może:

5. Mersenne@Home

Kolejny problem poruszył Troll. Za co byśmy musieli zapłacić? Wydaje mi się, że noclegi opłacić będą musieli sobie sami uczestnicy. Na posiłki także nas za bardzo nie stać więc to we własnym zakresie.

Na nasze barki zrzuciłbym tylko wydruk jakichś materiałów promocyjnych (plakatów itp.) oraz książki pokonferencyjnej z referatami w jakimś niewielkim nakładzie. Trzeba byłoby spytać Fundację czy w takim wymiarze moglibyśmy otrzymać finansową pomóc. Może jakieś drobny poczęstunek między wykładami dodać? Nie wiem. Potrzebna wypowiedź większej ilości osób.

Tobas

Fajnie by było równolegle szukać sponsora / patrona konferencji.
Mógłby nas wesprzeć w zamian za umieszczenie logo i wrzucenie jakichś tam ulotek do materiałów konferencyjnych.

mordi

Odnosząc się do sponsora, to jak najbardziej - to podstawa :) ja mam gotowe "pakiety sponsorskie" z innych konferencji, które organizowałem na wydziale, także zawsze wystarczy lekko zmienić i będzie ok :) wiele z poruszonych przez Rysia problemów rozwiąże się jak będę wiedział w jakim stopniu mój instytut zaangażuje się w to przedsięwzięcie. To niestety będę w stanie ustalić dopiero jak ludzie powracają z urlopów :( jeżeli wszystko pójdzie po mojej myśli, to istnieje szansa, że publikację pokonferencyjną wydałoby nasze wydawnictwo.
Jeżeli udało by się ściągnąć kogoś z zagranicy, to byłoby fantastycznie, nawet jeśli byłaby to jedna osoba to zawsze większy prestiż imprezy ;)
O patronat można wystąpić do ministerstwa administracji i cyfryzacji albo nauki i szkolnictwa wyższego :) kwestia wypełnienia formularza, z reguły się zgadzają bez problemu :) potem po konferencji trzeba wysłać sprawozdanie :)
Kwestia czy 2 dni, czy 1 - raczej jeden dzień, bo chyba nie mamy póki co czym zapchać czasu na dwa dni, chyba że np jednego dnia moglibyśmy zorganizować wejście np do Centrum Nauki Kopernik, tylko tam jest masakra z rezerwacją :/
Przerwy kawowe są jak najbardziej wskazane, a z doświadczenia wiem, że super pomysłem jest kawa przed konferencją ;)

Ot tyle moich przemyśleń na dziś :)
Guard well the secret of steel...


Troll81


mordi

ehhh no do czegoś mi się przyda w końcu doświadczenie zdobyte na uczelni ;)
Guard well the secret of steel...


Rysiu

Dobry pomysł z tym wystąpieniem o patronat do ministerstw.

Trochę się zdziwiłem. Aż tyle uda Ci się załatwić? Nawet mogą wydać publikację pokonferencyjną? To nieźle. Myślałem, że książkę wyda Fundacja, ale jeżeli Wasze wydawnictwo to chyba jeszcze lepiej. Tylko czy oby na Uczelni wydanie takiej małej książeczki nie będzie związane z opóźnieniami? Książka powinna być dostępna już na konferencję. W miesiąc wyrobią się z drukiem?

Nie wiem tylko jak ze sponsorami ale najpierw musimy mieć znaną datę. Jaki miesiąc?

mordi

właśnie problem największy jest z terminami... niestety czasem bywają koszmarne obsuwy :/
Cytat: Rysiu w 08 Lipiec 2013, 17:21
Trochę się zdziwiłem. Aż tyle uda Ci się załatwić?
jeżeli współorganizatorem będzie Akademia, to możemy sporo ugrać ;) muszę tylko nakręcić odpowiednie osoby do współpracy no i konferencja musi być zaplanowana ze sporym wyprzedzeniem, żebym mógł ją wpisać właśnie w wykaz przedsięwzięć na rok akademicki :)
Guard well the secret of steel...


Rysiu

Cytat: mordi w 08 Lipiec 2013, 17:28
właśnie problem największy jest z terminami... niestety czasem bywają koszmarne obsuwy :/
Może bezpieczniej aby wydaniem zajęła się już Fundacja? Znając życie uczelniane to może okazać się, że na taki wydruk potrzebny będzie przetarg, który ciągnąć się będzie miesiącami. Fundacja wystąpiłaby o ISBN i też byłoby git. Z drugiej strony wydawnictwo AON bardziej renomowane.

Jaki termin (miesiąc) byłby bezpieczny? Grudzień to nie za wcześnie?

mordi

Widzisz, na bank bezpieczniej jakby drukować to na zewnątrz ale tu jest możliwe zrobienie wydruku za darmo ;) żadnych przetargów, tak po prostu w ramach konferencji, tylko że może się okazać, że dostaniemy publikacje np ze dwa miesiące po fakcie :/ Grudzień jest osiągalnym miesiącem ale musielibyśmy już zacząć przygotowania :) proponuję poczekać jeszcze max ze 2 dni niech się więcej zainteresowanych wypowie ;)
Guard well the secret of steel...


Rysiu


Cyfron

ja bym bardzo chętnie pomógł, ale żywcem nie mam czasu... Nawet na forum za bardzo nie mam kiedy wejść.