Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Blogowanie- eksploracja podziemna

Zaczęty przez predatoraf, 16 Lipiec 2013, 11:34

Troll81


predatoraf


predatoraf


krzyszp

Rozwalily mnie te komentarze frustratow :)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

haters gonna hate... olać ich.

predatoraf

A no olać ich :) Po prostu wyraziłem swoją opinię do czego miałem prawo  :parrrty:

Cyfron

ja tam osobiście bardzo sobie cenię to, że ktoś uwidacznia robienie swojego rodzaju nadużyć tylko po to, aby pod pretekstem rekultywacji terenów zaburzać prawdę historyczną tylko w celach zarobkowych.
Ostatnio byłem w Mamerkach na mazurach. Płaciło się 12PLN za wejście i mam dziwne wrażenie, że z tej kasy nic nie było zrobione. Nawet ścieżki prowadzące do bunkrów nie były wykoszone. Może coś firma za te opłaty robi, ale zupełnie tego nie widać...
Jestem jak najbardziej za tym, aby takie rzeczy może nie napiętnować, ale uświadamiać ludzi o jawnym okłamywaniu, bo potem dzieci będą myśleć że np podczas drugiej wojny chodzili w adidasach i mieli smartfony i nie wiadomo co jeszcze :)
Co więcej - nie jest to tylko moje widzi-mi-się, tylko każde państwo i historycy zabiegają o to, aby znać swoją prawdziwą historię i prostować wszelkie niejasności historyczne.

krzyszp

Dokładnie... W przeciwnym przypadku coraz częściej będziemy czytać o "polskich obozach koncentracyjnych" :/


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

predatoraf

#48
Przed oddaniem Kamiennogórskich podziemi "Arado" też się trochę działo. Bo ze zwykłej sztolni zrobili "Podziemne laboratorium Hitlera" i część historyków, jak i samych mieszkańców była z tego powodu oburzona, oczywiście nie dziwię się im.

Przy okazji: Poratuje ktoś? :D
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=621301691243558&set=a.621301674576893.1073741899.203070823066649&type=1&theater

Troll81

Ja z kolegami odwiedziliśmy podziemny kamieniołom marmury oraz udostępnioną sztolnię w Szklarach. Jak się uda to może dziś wrzucę fotki.

predatoraf

Zapodaj ze Szklar :) Ja w niej byłem "na dziko"

Troll81

Na dziko to też niestety miłośnicy minerałów weszli. Strasznie zdewastowali niektóre minerały :(

Że też ludziska zawsze muszą "zabrać pamiątkę" zamiast zostawić ją by cieszyła oczy innych....

czekam na autoryzację fot.

predatoraf

Nie tylko minerały zabierają, czasami stare utkwione w ścianie wiertło zabiorą, albo coś innego.

Troll81

Albo kradną np na złom elementy. Z wentylatora w szklarach został tylko fundament :(

predatoraf

Widziałeś może szybik w Szklarach?

Troll81

nie. Ale szybików tam od cholery. Ta kopalnia ma 120km korytarzy :D

predatoraf

Ale sztolnia do zwiedzania, czyli Robert ma ok 1,3km :)

cp


Kret_polny

Cytat: sknd w 05 Sierpień 2013, 12:22
u mnie w miasteczku (Brzeszcze)  też jest muchołapka, mogę jakieś foty pstryknąć jak chcecie
W Google wygląda to tak:
https://maps.google.pl/maps?q=49.991124,19.162133&ll=49.991094,19.162463&spn=0.001478,0.004128&num=1&t=h&z=19
https://maps.google.pl/maps?q=49.991124,19.162133&ll=49.990186,19.160323&spn=0.001478,0.004128&num=1&t=h&z=19&layer=c&cbll=49.990267,19.160265&panoid=h6Axg50-UcN9rwGXZuG7yw&cbp=12,68.86,,0,-1.29

;)

predatoraf

To lądowisko dla UFO jak twierdzi Pan Szpakowski ;)

Troll81

to musi byc malutkie ufo bo te filary to super wytrzymałe nie są....

predatoraf

Inna wersja to portal do innego świata, pasuje? :D

Troll81

taaaaa. a do każdej wiochy na dolnym śląsku w 1945 wjechały tajemnicze ciężarówki..... jak by dobrze policzyć to każdy pojazd z frontu wschodniego i zachodniego przejechał na dolny śląsk jeździć nocą.....

predatoraf

Nie mi to mów :) Tylko tym, którzy rzeczywiście w to wierzą ;)


sknd

Cytat: Kret_polny w 16 Sierpień 2013, 09:32
Cytat: sknd w 05 Sierpień 2013, 12:22
u mnie w miasteczku (Brzeszcze)  też jest muchołapka, mogę jakieś foty pstryknąć jak chcecie
W Google wygląda to tak:
https://maps.google.pl/maps?q=49.991124,19.162133&ll=49.991094,19.162463&spn=0.001478,0.004128&num=1&t=h&z=19
https://maps.google.pl/maps?q=49.991124,19.162133&ll=49.990186,19.160323&spn=0.001478,0.004128&num=1&t=h&z=19&layer=c&cbll=49.990267,19.160265&panoid=h6Axg50-UcN9rwGXZuG7yw&cbp=12,68.86,,0,-1.29

;)

kurcze, porobiłem foty i zapomniałem tu wstawić, ale teraz rzeczywiście nie za bardzo to wygląda, ogrodzili, wybetonowali - kiedyś w środku był klimatyczny "stawek", chodziło się tam za dziecka ryby łowić albo już nie całkiem za dziecka płyny różne konsumować  ;)

Troll81

eeee. trochę naciągane te fakty przy elektrowniach wiatrowych. to temat rzeka i nie ma tu łatwych odpowiedzi. Podobnie zresztą jak argument że przemysł wydobywczy cierpi przez rządzących. Jak dla mnie post jest trochę krzywdzący. Głownie dlatego ze po łebkach traktuje wszystkie tematy a używa trochę obraźliwych argumentów.

CytatNiestety,  ale lata świetności rodzimych kopalń węgla mamy za sobą i nie jest to wina wyczerpanych pokładów, ale osób, które zarządziły pozamykanie tych obiektów.

Tak naprawdę winne są cen węgla. Polski węgiel jest drogi. Wynika to między innymi z naszego prawa pracy ale tez z faktu ze kopalnie miały przestarzała technologię wydobycia a nie było kasy na inwestowanie w nie. W latach 90tych byliśmy 100 lat za murzynami a kasy brakowało. Tańszy węgiel szedł z zagranicy. Do tego dołóż prawa pracownicze (13stki, barbórki, rozbuchane fundusze wczasowe) prawa emerytalne, i związki które przynajmniej raz w roku strajkują. Tez po łebkach potraktowany temat ale przynajmniej nie zwalam na "onych". Jeśli masz inne wiadomości to podaj nazwiska.

Cytatorganizacje ekologiczne, które nie dostają w łapę zgodnie twierdzą, że łopaty wirnika zabijają rocznie dziesiątki ptaków i nietoperzy, szczególnie nietoperzy.

śliski argument. Demagogiczny. Które konkretnie organizacje? I czy aby te które krzyczą o zabijanych ptaszkach nie robią tego by wypłynąć? Miałem okazję być na terenie farmy wiatrowej koło Lipnik (woj opolskie). Nie widziałem ani jednego zabitego ptaka. Nie przypuszczam by sprzątali tam często. Zarządzający farmami zresztą często emitują sygnały odstraszające ptaki a i lokalizacja elektrowni jest dosyć ściśle uwarunkowana prawnie. Nikt ci pod domem farmy nie wybuduje. Zmian pogody na terenie Lipnik nie zauważyłem :D Pacjenci z tamtej wioski też się nie skarżą na dziwne przypadłości. Ilość chorych nie zwiększyła się od czasu zainstalowania turbin. (Dane od lekarza rejonowego :D )

Tak że z tymi argumentami to też tak nie do końca. Na pewno wiatraki szpecą widok na Jesoniki i góry Rychlebskie po czeskiej stronie.

CytatŻeby EW (elektrownia wiatrowa) była opłacalna, średnia prędkość wiatru musi wynosić ok. 4,5m/s, w Polsce jest do ledwo 3,5m/s. a zdarzają się nam nawet sezony bezwietrzne.

Też nie do końca. Moc turbiny i inne parametry dobiera się pod kątem warunków wiatrowych. ale do rzeczy. średnia roczna prędkość wiatru w Polsce waha się między 2,8m/s a 3,5 m/s. ok ALE

Prędkości powyżej 4 m/s występują na 2/3 powierzchni kraju, a powyżej 5 m/s występują już tylko w 1/3 powierzchni. :D jak zwykle statystyka może być mylnym argumentem. Proponuje poczytać dane z IMGW bo tam temat ten jest szerzej traktowany.

predatoraf

#67
Masz rację, że po łebkach, ale nie widzę sensu rozpisywania się. Nie ja jestem od oceniania el. wiatrowych i słonecznych. Przedstawiłem swoje zdanie. Polski węgiel teraz jest drogi. I nie zgadzam się z tym, że mieliśmy przestarzałe technologie, bo rozmawiałem z kilkoma górnikami. Pół mojej rodziny pracowało w wałbrzyskich kopalniach i w zasadzie każdy mówił, że jak tylko jakaś technologia wchodziła to była ona sprowadzana w rejon Wałbrzycha, bo ten dysponował jednym z najbardziej kalorycznych węgli, jak już, to problemem było zagazowanie.
Nie obchodzi mnie jakie organizacje :) ważne, że krzyczą i mają rację. Ja byłem na małej farmie w okolicach Dzierżoniowa i słyszałem o martwych ptakach, słyszałem o problemach z odbiorem radia i tv od miejscowych. Ile w tym prawdy? nie wiem. Będę wiedział jak u mnie postawią wiatrak.

Prędkość wiatru. Skoro dobiera się parametry, czasami mniejsze, to i wydajność spada jeszcze bardziej.
Nie widzę przyszłości tego typu inwestycji w Polsce, ale nie ja za to odpowiadam. Doczepić się można do KAŻDEJ elektrowni, to normalne. Ale ta "zielona" zajmuje duże powierzchnie, produkując przy tym małe ilości energii.

Troll81

Zgadzam się ze sensowność takiej inwestycji mizerna. Niemniej jednak faktu, że polski węgiel jest drogi, nie zmienisz. A uniezależnić się od Rosji chcemy. Zwaliliśmy sprawę gazociągu do Norwegii. Więc gaz i węgiel najtańszy mamy z Rosji. Jeśli chodzi  elektrownie wodne to akurat mamy sporo możliwości. Problemem jest jednak wysiedlenie ludzi i odszkodowania. Wiatrowe wychodzą z tych zielonych najlepiej. Z niezielonych zostaje nam atomówka. i to niejedna a ze 3 by się zdały. Przy czym jedna na śląsku (Katowice Kraków w zasięgu) a drugi w środku polski (Łódź Warszawa w zasięgu).

sknd

w załączniku muchołapka z Brzeszcz

predatoraf

Zgadzam się z Tobą Trollu.
sknd to lądowisko dla UFO, więc uważaj ;)

Troll81

http://www.sgpsztolnie.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=3&Itemid=1

na wyjazd ktos się szykuje?

predatoraf

Coś cisza na forum :) A Ty się wybierasz?

Troll81

Ja w tym czasie będę szalał po tatrach :D Pora na coroczną forumowa wrześniową przerwę od trolla :D Ale zapewne odwiedzę jedną czy dwie jaskinie :D

predatoraf

Małe info :)

Ehhh... chyba nie zdążę z "otwarciem" sztolni :/

Jakieś 2 lata temu jedna z grup odszukała, a następnie odkopała wejście do sztolni w pobliskiej miejscowości. Pomimo prawie 2miesięcznych działań w terenie udało się wejście udrożnić na tyle by dało si do środka wpłynąć małym/dziecięcym pontonem.
Po tych 2latach pojawiłem się tam ja. Jednak moim i kolegi celem nie było wpłyniecie do środka, a wejście do suchego chodnika. Żeby to uczynić musieliśmy pogłębić rów odwadniający o jakiś metr, na odcinku ok 30m. Po dwóch dniach konkretnej pracy, oczyściliśmy odpływ z kilogramów szkła, plastikowych butelek, liści, mułu i gałęzi. Pogłębiliśmy też wykop o ok 50cm. Potem, kolega zaczął pracę, następnie ją zmienił i miał czas, ale ja zacząłem swoją i już czasu nie było. No i co tu dużo gadać.... od kilku tygodni praca stoi. Nawet nie mam czasu zobaczyć ile się ziemi obsypało, a na pewno do tego doszło po ulewach. Wszystkie poczynania fotografowałem i filmowałem, tak by na końcu powstał ponad 30minutowy materiał przedstawiający proces "dobierania" się do sztolni.
Jako, że jest nadzieja kontynuacji prac do pierwszych śniegów, to też jak na razie nie będę przedstawiał zdjęć z postępu dotychczasowych prac  :no:

Troll81

hm.... może udało by się większa grupę skrzyknąć na to odwadnianie?

predatoraf

Dało by radę, ale ja chciałem sam z tym walczyć :)

Troll81

Samotnym najlepiej wychodzi masturbacja. Ale jak wolisz. W 10 typa zrobilibyśmy tam takie odwodnienie że hej :D Tylko trzeba skrzyknąć 10 typa...


Troll81