Windows 8.1 na poważnie !!!

Zaczęty przez Krzysiak, 17 Lipiec 2013, 21:31

Krzysiak

A teraz na poważnie !!!
Kto używa Windows 8.1 i jak mu się sprawuje ?

Plusy i minusy - tylko tych co używają  :)


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Krzysiak

Muszę zakupić nowy system do nowego komputera i:

Kupować Win 7 czy tańszego Win 8.1 z stąd moje zapytanie
A w sieci w 95% można poczytać na temat lamentu braku przycisku START  :boing:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

mordi

Ja używam od paru miesięcy win 8 ;) ten brak przycisku start doskwiera tylko na początku :) wystarczy, że wciśniesz na klawiaturze znaczek windowsa i masz już kafelki, które zawierają to co pasek startu ;) co irytuje, to fakt, że czasem trudno dotrzeć do ustawień systemowych takich jak urządzenia czy panel sterowania ale generalnie system zły nie jest. Mam wrażenie, że jest bardziej żwawy od win 7. Problem pojawia się jeszcze ze sterownikami do niektórych urządzeń, bo czasem ich niestety brak. Tyle mojej opinii ;) Ja mam, bo ściągnąłem za free z Dream Sparka (dawne MSDNAA) ;)
Guard well the secret of steel...


Dario666

Win 8 to oczywiście kolejne rozpierdzielenie ustawień systemu, które nie trzymają się kupy. W Viście zrobili to po raz pierwszy i do tego linki do opcji wyglądały identycznie jak linki helpów, co jest niezłym kretyństwem. W Win 8 ponownie wszystko wymieszali, żeby chyba pokazać, że coś jednak zrobili. Jeśli chodzi o wbudowane kafle typu pogoda to są one zupełnie niefunkcjonalne bez ekranu dotykowego... A tak z innej beczki, wyobraża ktoś sobie operować przy biurku np. 8 godzin dziennie na monitorze z ekranem dotykowym? Przecież ręka człowiekowi odpadnie po godzinie z tego trzymania jej przed sobą.

mordi

podzielam zdanie przedmówcy ;) dlatego uważam, że powinni wydać wersje na tablety z kaflami i na pc z menu start ;) :D
Guard well the secret of steel...


Dario666

Rozumiem, że na tablecie albo smartfonie używa się "kafelek", ale tam jest ich kilkanaście, a na 24" monitorze tych kafli widziałem chyba ponad sto - no i szukaj wtedy niby "najpotrzebniejszej" informacji.

PS: To tak, jak niektórzy maja cały pulpit szczelnie wypełniony ikonami (oczywiście haotycznie) i potem 5 minut szukają tej potrzebnej, przeczesując kilkanaście razy cały ekran. I niby im tak wygodnie  XD

Krzysiak

A czy ktoś się orientuje jak wygląda aktualizacja WinXP do Win8 to znaczy

Najpierw trzeba zainstalować XP a potem Win8 czy od razu instalujemy Win8


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

AiDec

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 17 Lipiec 2013, 21:31
Windows 8.1 na poważnie !!!

Nie da rady, niestety.

Nie da rady na powaznie o W8. Bo to kiepski zart, a nie system. Odpusc sobie dla swojego wlasnego zdrowia psychicznego. Ja zrezygnowalem bo nie chcialem nikogo skrzywdzic, a zbyt wiele osob mialem w okolicy.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Krzysiak

#8
Chyba będę zmuszony na jednym z komputerów zainstalować nowy system

1. Jak obecnie wygląda użyteczność win 8.1 ?
2. Czy można pobrać ze strony MS obraz płyty i protestować np te 30 dni ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Teech

2% (jak dobrze pamiętam) lepiej niż win7, tanki płynny bez zrywów jak w7, a w tydzień go opanujesz.

Krzysiak

Czy opłaca się dołożyć do wersji BOX
http://www.gral.pl/Microsoft+Windows+8+1+BOX_312.html

Niema problemów z częstą zmianą sprzętu ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Teech

Mam Enterprise i nie wiem czy warto dopłacać, jak wgrasz na SSD to jak będziesz chciał wrócić w7 będą kłopoty z SSD. Zrobienie dysku od podstaw na w7 zaradzi problemowi(partycja i dalej)

Krzysiak

Nie chodziło mi bardziej czy zmiana sprzętu np płyty głównej stanowi problem i trzeba cudować
A przy Box`ie wiem że nie było kiedyś takich problemów



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

No sorki Panowie, ale akurat 7-ka jest grzeczna...
Wymieniłem w kompie CPU, Mobo, Grafe, RAM, HDD na SSD, a w dodatku zmieniłem platformę z AMD na Intela i o dziwo system się przeniósł bez większych problemów :)
Byłem naprawdę zaskoczony!


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Teech

Nie powinno być problemów dograsz tylko chipset i dżwięk i lan

Krzysiak

Nie chodzi mi o to czy:
Warunki licencji dla Box`a pozwalają bez problemu zmieniać mobo dowolna ilość razy

Co do instalacji to i tak stawiał bym od nowa wszystko


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Szopler

Cytat: krzyszp w 02 Maj 2014, 20:44
No sorki Panowie, ale akurat 7-ka jest grzeczna...
Wymieniłem w kompie CPU, Mobo, Grafe, RAM, HDD na SSD, a w dodatku zmieniłem platformę z AMD na Intela i o dziwo system się przeniósł bez większych problemów :)
Byłem naprawdę zaskoczony!

Ja musiałem za każdym razem przechodzić aktywację telefoniczną... peszek!

AiDec

Ja tez. Przy trzecim razie sie wk.... i przesiadlem sie na pirata - o wiele lepsza wersja od legalnej, nie trzeba ciagle aktywowac, jest tansza, ba(!) nawet rzadziej sie wiesza   XD  Polecam   ;D



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Teech

 ;D Kilka dni szukałem odpowiedniego aktywatora każdy na nowym systemie.

Krzysiak

Na zadane pytanie do pomocy MS
Witam zastanawiam się nad kupnem
Windows 8.1 64 bit pl OEM lub Windows 8.1 64 bit pl box

I teraz moje pytanie czym różni się wersja OEM od BOX - najprościej jak się da
1. Zaznaczę że lubię często zmieniać poszczególne komponenty w moim PC - hobbystyczni
2. Pomoc techniczna nie jest mi potrzebna - wierzę w informację dostępne w internecie

Pozdrawiam



Otrzymałem taką o to wiadomość:
Witam,



Dziękuję za kontakt ze wsparciem Microsoft.

Wersja systemu OEM-jest preinstalowana przez producenta, jest to wersja na jedeno urządzenie.

Jeżeli urządzenie na którym system jest zainstalowany się popsuje i nie będzie możliwości naprawy, wtedy licencja przepada-nie można jej przenieść na inny komputer.

Można wymieniać części w komputerze (za wyjątkiem płyty głównej), ale musi to być ten sam komputer.

Po wymianie jakiejś części w komputerze system będzie wymagał aktywacji.

Przed wymianą części proszę sprawdzić, czy jest ona kompatybilna z systemem.



Wersja box różni się tym, że można ją przenieść na inne urządzenie (wcześniej odinstalowując z komputera, lub w przypadku gdy komputer jest popsuty-bez możliwości naprawy).

Jest to wersja detaliczna-kupowana w sklepie.



Z poważaniem,



Aleksandra

Teleperformance w imieniu Microsoft Consumer Software and Service Support


Tak tylko informacyjnie podaje


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

Generalnie mogłeś zapytać i tu :D OEM to wersja przypisana do urządzenia. Ale nawet po wymianie płyty głównej można ponownie dokonać aktywacji.

Krzysiak

Generalnie to pytałem kilka postów wyżej  ;)


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

Panowie, mnie już wkurza powtarzanie przez MS tych samych bzdur...

Licencja OEM NIE KOŃCZY SIĘ WRAZ ZE ŚMIERCIĄ MOBO!!!

I Pan z MS może sobie piep...ć głupoty, ale jest to jedna z klauzul niedozwolonych!
Tak samo, w świetle przepisów obowiązujących w Polsce dowodem legalności danej kopii Windows jest dowód zakupu, a nie naklejka na komputerze i w niczym tu nie pomogą pobożne życzenia Panów z MS!!!

Dziwi mnie, że dla Was wykładnią co jest dozwolone, a co nie są słowa "Pana z MS" a nie treść licencji + przepisy RP...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Krzysiak

Może UOKiK powinien jakąś kasę pociągnąć  :)


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

AiDec

5mld USD za oszustwo na spoleczenstwie i probe wyludzenia pieniedzy (pieniadze od MS przeznaczyc na budowe elektrowni wiatrowych :D).

Jesli MS sie nie zgadza - dozywotni zakaz sprzedazy czegokolwiek wyprodukowanego przez MS (badz na zlecenie MS) na terenie calego kraju.


Powyzej moja propozycja (jestem zwolennikiem trzymania za mordy i kopania po dupach takich oszustow). Ja wiem, ze niektorym moze sie ten zakaz sprzedazy nie podobac, ale sami pomyslcie, czy naprawde nam ta sprzedaz potrzebna? Ja nic od MS nie kupilem od 7-miu lat i nie spodziewam sie zebym kiedykolwiek kupil - nie maja nic wartosciowego na sprzedaz za rozsadna cene (Win 7 BOX Ultimate wycieniam na 100pln - wiecej nie zaplace bo po prostu nie jest wart).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

flaku

Hmm "ja nic nie kupiłem i nie kupię, więc nikomu nie jest potrzebna"? Takiego podejścia to dawno nie słyszałem. MS jeszcze nie wycofał się z rynku polskiego, a więc ktoś kupuję, a więc komuś jest potrzebna. To o tych ludziach powinniśmy rozmawiać. Dla Ciebie i tak nie ma znaczenia jaką politykę prowadzi MS jeśli nie masz zamiaru kupować ich produktów. Można się czepiać polityki MS, ale wygłaszanie takich uogólnień, to przesada.

Dario666

#26
Krzyszp ma rację, tą "pani z M$" nie ma zielonego pojęcia na temat licencji microsoftu. To przykre,że naciąga zwykłych użytkowników, bo tacy nie pójdą do sądu.
Z tego co ostatnio czytałem, licencja Win 8 jest zupełnie zmieniona w stosunku do wcześniejszych  Okien. Zaciera się różnica między OEM I BOX.  Jak dobrze pamiętam, teraz wersji OEM nie trzeba odsprzedawać razem ze sprzętem, można sprzęt odsprzedać a system sobie zostawić.
" Po wymianie jakiejś części w komputerze system będzie wymagał aktywacji." - głupota! System wymaga aktywacji dopiero po pięciu zmianach istotnych elementów komputera.

Krzysiak

Pomijam fakt kto ile by dał i dlaczego  :)

Wersja BOX nie posiada naklejki

Sprawy użytkowe
Kafelki po starcie po własnym ustawieniu nawet fajna sprawa
Działa normalnie nie zauważyłem różnicy względem Windows 7

Dograłem sobie dodatki na pulpit które uważam za fajną sprawę (szkoda że MS je zlikwidował)

Jedyne czego jeszcze nie ogarnąłem to auto start ze skrótu - niby robię wszystko tak jak ludzie opisują w necie a niestety programy nie uruchamiają się  :-\
Pozdrawiam 


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

apohawk

Cytat: AiDec w 07 Maj 2014, 09:11
5mld USD za oszustwo na spoleczenstwie i probe wyludzenia pieniedzy (pieniadze od MS przeznaczyc na budowe elektrowni wiatrowych :D).

Jesli MS sie nie zgadza - dozywotni zakaz sprzedazy czegokolwiek wyprodukowanego przez MS (badz na zlecenie MS) na terenie calego kraju.


Powyzej moja propozycja (jestem zwolennikiem trzymania za mordy i kopania po dupach takich oszustow). Ja wiem, ze niektorym moze sie ten zakaz sprzedazy nie podobac, ale sami pomyslcie, czy naprawde nam ta sprzedaz potrzebna? Ja nic od MS nie kupilem od 7-miu lat i nie spodziewam sie zebym kiedykolwiek kupil - nie maja nic wartosciowego na sprzedaz za rozsadna cene (Win 7 BOX Ultimate wycieniam na 100pln - wiecej nie zaplace bo po prostu nie jest wart).
Sęk w tym, że istnieje mnóstwo oprogramowania napisanego tylko i wyłącznie na windowsa, chociażby "Płatnk" zusowski, służący firmom do wysyłania dokumentów do ZUSu. Nie ma wersji linuksowej ani innej, a firmy z 10+ pracownikami są zmuszone z tego korzystać (lub z biur rachunkowych, które z tego korzystają). Oto Polska właśnie.
No good deed goes unpunished.

krzyszp

Cytat: apohawk w 14 Maj 2014, 15:51...chociażby "Płatnk" zusowski, służący firmom do wysyłania dokumentów do ZUSu. Nie ma wersji linuksowej ani innej, a firmy z 10+ pracownikami są zmuszone z tego korzystać (lub z biur rachunkowych, które z tego korzystają). Oto Polska właśnie.
Ja w ogóle nie ogarniam, jak można było zamówić taki program na licencji innej niż GPL... Ktoś za to powinien beknąć naprawdę mocno (10+ lat).
Grube miliardy wpakowano do kieszeni właścicieli jednej firmy za kompletny gniot programistyczny, jednocześnie wprowadzając Vendor lock-in na niespotykaną skalę...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

ogólnie powinno wejść prawo że soft zakupiony za pieniądze podatników ma być open za wyjątkiem softu który odpowiada za bezpieczeństwo państwa itp.....

krzyszp

Cytat: Troll81 w 14 Maj 2014, 18:06
ogólnie powinno wejść prawo że soft zakupiony za pieniądze podatników ma być open za wyjątkiem softu który odpowiada za bezpieczeństwo państwa itp.....
A dlaczego taki wyjątek?
Tzn, ok - niekoniecznie musi być publikowany kod źródłowy odpowiadający za bezpieczeństwo, ale imho przetargi powinny mieć domyślnie warunek przekazania źródeł i praw do nich kupującemu. Wiem, że taki sof byłby droższy, ale tylko za pierwszym zakupem, dalej mógłby być rozwijany/poprawiany przez (np.) komórki IT ministerstwa.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

Cytatprzetargi powinny mieć domyślnie warunek przekazania źródeł i praw do nich kupującemu.

źródeł tak praw niekoniecznie. Bo np jako firma pisząca zabezpieczenia nie będę mógł później sprzedać np programu szyfrującego marynarce RP jeśli sprzedałem taki program lotnictwu....

krzyszp

Cytat: Troll81 w 14 Maj 2014, 20:18
Cytatprzetargi powinny mieć domyślnie warunek przekazania źródeł i praw do nich kupującemu.

źródeł tak praw niekoniecznie. Bo np jako firma pisząca zabezpieczenia nie będę mógł później sprzedać np programu szyfrującego marynarce RP jeśli sprzedałem taki program lotnictwu....
Niekoniecznie - chodziło mi raczej o prawo do modyfikacji/rozwoju - a to nie implikuje zakazu sprzedaży tego softu ponownie przez wykonawcę.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka