Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

WinXP i OpenCL

Zaczęty przez Krzysiak, 22 Sierpień 2013, 09:57

Krzysiak

Kurde zainstalowałem XP na nowo dograłem sterowniki dla HD5850 i gdzie się podział OpenCL ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

tito

A sterowniki to które? Bo dla XP openCl został opuszczony w wersji bodajże 12.4

Krzysiak

Zainstalowałem najnowsze
czyli co powrót do 12,4 ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

tito

O ile Ci się uda - nieraz jakieś śmiecie zostają i się nie da poprawnie zainstalować starych.

http://devgurus.amd.com/thread/160373  Chyba 12.1 .

Krzysiak

Dobra poszło
Wywaliłem 13.x
Wgrałem 11.11 i zaczęło liczyć
Dzięki i pozdrawiam


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Dario666

#5
Ponieważ teraz trochę nad tym siedziałem, to podam pewne info. Może się jeszcze komuś przydać.

- Ostatnimi sterownikami dla WinXP posiadającymi OpenCL są sterowniki w wersji 12.1 mimo, że na stronie AMD piszą, iż wersje 12.2 i 12.3 i 12.4 też je posiada. Jednak ich nie instalują. W sumie to trochę dziwne, bo wszystkie wersje sterów mają około 140 MB po rozpakowaniu, a od 12.2 instalują tylko jakieś 30 MB. AMD SDK ma 90 MB.

- Do odinstalowania "zbyt nowych" sterowników najlepiej użyć 3. opcji instalatora/deinstalatora, czyli "Usuń sterowniki wraz z Menedżerem CCC"

- Ja mam kartę R9 280X i starsze sterowniki widzą ją jako 7970, ale OpenCL na niej nie rusza - rusza natomiast na procesorze AMD (OpenCL CPU).   :facepalm2: