Forum zwijaj.pl

Zaczęty przez necavi, 24 Sierpień 2013, 16:56

necavi

Ci którzy na to forum zaglądają co pewien czas znowu spotyka przykra niespodzianka.
Szkoda, że połączenie z boinc@poland nie doszło do skutku i dane z strony zwijaj.pl i wiki są od roku niedostępne a dziś rano dołączyło do tego forum. Pewnie niedługo "wstanie", ale potwierdza to słuszność tego co jakiś czas temu zaproponował andy101fah


Edit/ Już wstało

andy101fah

Proponuję raz jeszcze, przenieśmy się tutaj a martwe forum niechaj spoczywa w pokoju RIP.  :deadman: :deadman:

Ósemka

Słowo "martwe" to zdecydowanie przesadzone określenie.

Natomiast forum (a właściwie to jego użytkownicy) przeniesie się samo, jeśli zajdzie taka potrzeba. Tak jak w moim przypadku, gdy zabrakło nowych próbek w projektach 68xx. Kiedyś chciało mi się robić kopie zapasowe, żeby było co odtworzyć w razie padaki absolutnej, ale teraz nie widzę sensu. Zostawiam tą robotę Poohowi i godzę się na to co ma być. W końcu to jego serwer.
Folding@Home - Team Poland [276]

necavi

I znów niedostępne  :(
Przedwczoraj jeszcze było.

lakewik

Witam,
Ma ktoś kontakt z adminami domeny zwijaj.pl, od dłuższego czasu jest komunikat " Strona w przygotowaniu" i nie wiem czy ktoś w tym temacie coś robi. Jeśli nie, to mam możliwość zapewnić serwer całkowicie za darmo i stworzyć przynajmniej ładną stronę główną zwijaj.pl - mam w tym cel - otóż planuję rozpromować ('zareklamować') Folding@home i ogólnie obliczenia rozproszone przy pomocy projektu sterowanie24.pl którego jestem uczestnikiem, współtwórcą.
Potencjalnie wiele osób mogło by i chciało by uczestniczyć w obliczeniach rozproszonych, jednak nie są świadomi istnienia tego typu rozwiązania - dzięki temu planuję to choć troszkę zmienić, zważając na fakt, że projekt sterowanie24.pl jest dosyć popularny - w ubiegłe święta stronę odwiedziło ponad 200 tys. osób.  :)

andy101fah

Witaj. Przez kilka lat uczestniczyłem w projekcie folding@home. Jedyne osoby aktywne w tym projekcie są tylko tutaj. W Polsce jest to jedyne forum gdzie znajdziesz osoby zainteresowne obliczeniami rozproszomymi. Forum zwijaj.pl już od dawna nie żyje. Jedynie osoby aktywne tutaj są skłonne dalej wspierać projekt folding@home.

Jak widzisz najbardziej aktywny członek folding@home w Polsce jest tutaj

http://folding.extremeoverclocking.com/team_summary.php?s=&t=276

http://folding.extremeoverclocking.com/user_summary.php?s=&u=515276


kva.pl

Zwijaj mam teraz ja, tak jak napis głosi strona jest w przygotowaniu, myślę ze 15 stycznia ruszy. Logo, cms itp już są, nad tekstami pracujemy jeszcze.

lakewik

CytatZwijaj mam teraz ja, tak jak napis głosi strona jest w przygotowaniu, myślę ze 15 stycznia ruszy. Logo, cms itp już są, nad tekstami pracujemy jeszcze.
Ok, takiej informacji oczekiwałem  :)

kva.pl

Ok, no wiec w ramach updatu rok pozniej  :shame:
Ludzie z ktorymi mialem to robic dali dupy, ale udalo mi sie zorganizowac innych. Nauczony doswiadczeniem niczego nie obiecuje, ale tematu nie porzucilem.

Przy okazji - necavi musisz przyspieszyc, gonie Cie! Jeszcze 2 lata i dogonie  XD

andy101fah

#9
Nieskromnie powiem że to my ze zwijaj.pl trochę rozruszaliśmy forum boinc.
Widać kto jest naprawdę zakręcony w zwijanie i nie tylko  :attack:
Szkoda że filu do nas nie dołączył. Wieki już go na forum boinc nie było.
Niedługo dogonisz w statystykach mnie i Waldka
Przez kilka lat razem pracowałem z Waldkiem na jedno konto
https://folding.extremeoverclocking.com/user_summary.php?s=&u=434209
Waldeusz_Rzeszów
https://folding.extremeoverclocking.com/team_summary.php?s=&t=276

kva.pl

No bo Twój RAC coś nie powala ostatnio, byś się wziął do roboty  :whip:

andy101fah

#11
Już tyle odznak w sygnaturce nazbierałem że wyglądam jak północnokoreański generał  XD XD
Pod względem punktów też 5 miejsce w Teamie
Pora na młode wilki aby się wykazywały, obecnie dzielnie służę jako wschodnia rubież ochrony radiologicznej w radioactive@home (Ukraina blisko}.

kva.pl

To chociaż WCG licz ;)

andy101fah

Tutaj masz rację, to warto. Odpalamy.

necavi

@kva
CytatPrzy okazji - necavi musisz przyspieszyc, gonie Cie
Dobra to wieść! Ciągłe wygrywanie usypia czujność, a to już pierwszy krok do... (a nawet wolę o tym nie myśleć)
Ty masz gorzej - nikt cię nie goni :fright:

Gdzieś wspominałeś o GTX 1060 for sale - jakby był dostępny to wiesz...

andy101fah

#15
Cytat: necavi w 25 Maj 2018, 22:58
@kva
CytatPrzy okazji - necavi musisz przyspieszyc, gonie Cie

Ty masz gorzej - nikt cię nie goni :fright:


Taki mały dowcip Wam zrobię, wczoraj zapuściłem testy nowego sterownika dla mojej RX 480 plus I7 2600k pod windows 7, czyli tej domowej zabawki którą osobiście widział kva.pl
i wyszło

Zanim kva.pl odpali swojego potwora trochę Was pogonie, później już długo nie mam szans.
Na razie od wczoraj

1 kilent cpu 1 gpu


Wieki temu jak miałem PS3, zainstalowałem na niej Ubuntu i liczyłem dotąd aż się usmażyła.  :attack: :attack:


update: Ciekawe skąd wziął się 3 klient ? http://folding.stanford.edu/stats/donor/1798286  Ile powinno być procesów w managerze zadań ? U mnie jest FAHCoreWrapper.exe*32 w 2 procesach.

kojot

Witam starych znajomych ze zwijaj.pl :)
Na allegro zaczyna się promocja kart w związku ze spadkiem opłacalności kryptowalut. W końcu będzie można dołożyć do kompa 1080 i trochę pozwijać ;)

andy101fah

Witaj,  :ahoy:
teraz mamy tutaj profesjonalne forum i życzliwych kolegów którzy folding@home
włączają do projektów miesiąca
za co serdecznie dziękujemy  :respect: :respect:

necavi

@kojot Witaj wśród swoich.
Liczymy tu na maxa różne, czasem dziwne projekty, nawet takie, które mocy CPU nie potrzebują |-?  często na sprzętach zabytkowych oraz lubimy :parrrty:

Edit/ Zapraszam do wizytówek -> daj się poznać :boing:

krzyszp

Cytat: necavi w 28 Maj 2018, 15:31
często na sprzętach zabytkowych oraz lubimy :parrrty:
Nie tylko zabytkowych, ale i czasami i dość nietypowych (jak Enigma z tunerami TV-Sat) :)

A  :parrrty: to faktycznie lubimy :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

andy101fah

#21
Prośba do administratora: Sugeruję zmianę nazwy wątku na "forum zwijaj.pl" . Jeżeli koledzy ze zwijaj.pl nie mają nic przeciw.

a poza tym witam kolegę, sąsiada necavi  :ahoy: . Przez chwilę pobędę w tak elitarnym towarzystwie. Coś czuję że kva.pl już odpala potwora i tylko 2 miejsce będzie w moim zasięgu.  :attack: :attack:


krzyszp

Cytat: andy101fah w 30 Maj 2018, 20:10
Prośba do administratora: Sugeruję zmianę nazwy wątku na "forum zwijaj.pl".
Zrobione :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

andy101fah

Dzięki,  :respect: :respect:
Niechaj folding@home ma swoje należne miejsce wśród życzliwych kolegów.

:parrrty: :parrrty:

kva.pl

Threadripper dojechal. Odpalony, dziala jak zloto. Jutro instalacja systemu, BOINC i folding ;)

andy101fah

Cudo   :respect: :respect: , mam nadzieję że zdążyłeś zrobić fotkę procka zanim go wpakowałeś w gigantyczny socket. Takiego potwora nigdy nie widziałem na żywo. Jeżeli możesz to wrzuć do Swojej wizytówki parę fotek z konfiguracji. Np  jak go pokazuje CPUID, jakie temperatury Coretemp, jak pracuje klient folding@home. Ciekawe byłoby jak zachowują się projekty BOINC, te które liczysz z włączonym HT i bez HT, jaka jest różnica w wydajności. Ja na tym, na którym pracowałem nie mogłem nic instalować :wth:

pozdrawiam i do boju  :attack: niechaj nowa maszynka pokaże co potrafi.

marcin7412

Fotka Threadrippera 1950X, własnoręcznie zrobiona, mówisz i masz     ;)


andy101fah

Dzięki, piękne bydlę. A przede wszystkim witaj  :ahoy: I zapraszam do działu "wizytówki" jak znajdziesz chwilę napisz co liczysz i na czym. Czekam na pierwszą fotkę tego typu:


tutaj widać jego potęgę.

marcin7412

Witam serdecznie   :ahoy:

Hehe, co jak co ale hype to AMD zawsze umiało kręcić   ;)
To jakaś wczesna wersja bo nie ma nazwy modelu u góry, a poza tym TR to tak naprawdę 4x Ryzen 1800X, z czego jednak dwa rdzenie robią jedynie za podpórki   ;D
Napiszę jak już będę wiedział ostatecznie, ale (delikatnie zachęcony przez pewnego osobnika) zacząłem od WGC i Rosetty(?), i chyba na tym zostanie.    ;)
I TR w "gigantycznym" sockecie, niestety tylko mój stary 1920X   :)
https://zapodaj.net/edab050008ff7.jpg.html
Jak za bardzo spamuję to z góry przepraszam  :)

kva.pl

Oj tam hype. Threadripper jest do BOINC idealny   8)

Dziekuje, ze doceniasz moja delikatnosc, dopiero co mi fanatyzm zarzucales  :whip:

Zdjecia beda. W ogole dzis duzo zdjec planuje wrzucic tylko wlasnie w tej chwili wrocilem do domu z labu i ledwo zyje. Ale fajne rzeczy zrobilem, zobaczycie  P-)

andy101fah

#30
Atak na 2 miejsce wykonany, 1 procesor i7 2600k i jeden Radeon  RX 480 przez tydzień 24/7, niestety kva.pl odpalił potwora i pokazał mi piękne  :whistle: :whistle: , teraz już mu mogę tylko nagwizdać  XD XD
Ale czuję się jak Adamek po walce z Kliczką,  :attack: :attack: walczyłem do końca.


necavi

Wow. Wreszcie się coś dzieje :boing:

Grzegorz R. Granowski

Serdecznie i gratulując - Grzegorz

andy101fah

Test zakończony. Powrót do WCG. Max power osiągnięty. Znikam z top 20 (ale obiecuję jeszcze się tutaj zobaczymy)



kva.pl

Szkoda, milo bylo w Twoim towarzystwie :)

andy101fah

Wrócę późną jesienią jak się zrobi chłodniej  XD, na razie mam w pokoju 31 stopni przy włączonych 2 wiatrakach i uchylonych teraz oknach. 

kva.pl

No to jest mocny argument ;)
Z tego samego powodu u mnie w domu liczy jeden z trzech kompów i to jeszcze na obniżonym napięciu i taktowaniu  :wth:

kva.pl

W ramach eksperymentu przy otwartym oknie zeby sie nie ugotowac  %) - 1950X w folding@home na stock wyciaga 143k PPD. Na CPU to bardzo duzo, ale z drugiej strony 1060 3GB pobiera polowe pradu, a wyciaga ponad 300k PPD. Wiec interes sredni jesli ktos patrzy na punkty.

andy101fah

Tutaj widać moc Twojego CPU, i7 2600k na stock ok 20000ppd przy 8 wątkach w folding@home,

andy101fah

#39
Cytat: andy101fah w 02 Czerwiec 2018, 19:47
Test zakończony. Powrót do WCG. Max power osiągnięty. Znikam z top 20 (ale obiecuję jeszcze się tutaj zobaczymy)


2 próba,

jak widać razem z kva.pl dajemy pełną moc. Do Intel(R) Core(TM) i7-2600K CPU @ 3.40GHz [Family 6 Model 42 Stepping 7] + AMD Radeon (TM) RX 480 Graphics (4096MB) OpenCL: 2.0 na Microsoft Windows 7
Ultimate x64 Edition, Service Pack 1, (06.01.7601.00) dorzuciłem  Intel(R) Core(TM) i5-4590 CPU @ 3.30GHz [Family 6 Model 60 Stepping 3] + NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB (3010MB) driver: 384.90 OpenCL: 1.2 na
Ubuntu Linux 4.4.0-62-generic. Obiecują u nas na podkarpaciu do czwartku codziennie deszcze, trochę powalczymy  :attack: :attack: