Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

domowa siec lan plus pare staryszych kompow

Zaczęty przez GrUsZmAn, 06 Marzec 2007, 09:46

GrUsZmAn

Powiedzcie mi jak sklecić super komputer z 4 starszych połączonych siecią kiedyś słyszałem o czymś takim jak PVM przetwarzanie rozproszone rozbijające proces na parę procesorów w sieci
czy sa jakieś mody BONIC które pozwalają obliczyć projekt na kilku komputerach w sieci ?
hmm sukces to jest to czego nam brak
pytanie czy wiemy czym jest sukces bo może już to mamy

krzyszp

http://www.polskiprojektboinc.vel.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=16 - dość ciekawy artykuł o technice uruchamiania "superkomputera" z kilku starszych.

Jeżeli odpalisz - poproszę o wrażenia i benchmarki :-)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

bartsob5

a oplaca sie tak laczyc 2 lepsze kompy? (bo pewnie istnieje spadek wydajnosci zwiazany z wolnym laczem sieciowym) no i czy to cos sie dzieje, jak jeden z tych kompow jest wylaczony?

Borsook

a czy nie wyjdzie na to samo jak kazdy z tych kompow bedzie liczyl swoje? to sumujac chyba wyjda takie same ilosci pkt bo niby czemu mialyby byc wieksze, a co do benchmarkow to coraz mniej projektow na nich bazuje wiec tworzenie super kompa tylko po to zeby miec wiekszy wynik chyba jest bezcelowe

bartsob5

no nie zupelnie... wiekszosc projektow wymaga zdecydowanie wiecej ramu niz 128 (ktore co tu duzo mowic, jest minimum do postawienia wina xp) natomiast wynik benchmarkow mimo wszystko mowi nam wiecej niz: "licze probke seti w 3 godziny"

Borsook

128MB??.... skad to wiadomo.. sa projekty co potrzebuja duzo a sa i takie co malo, a my zapomnielismy o jednym dosc istotnym pytaniu... co to znaczy starsze komputery?ile to maja latek? ja mam np athlona 1600+ 6 letniego a dosc dobrze ciagnie, a w zasadzie 6 lat to zlom.

Bober

Akurat w chwili obecnej, jeśli do zdania "licze probke seti w 3 godziny", dodasz ile za nią punktów dostałeś (to jednoznacznie określi jej wielkość), powie to całkiem dużo o wydajności, bo próbki w Seti mają wystandaryzowaną wielkość.

bartsob5

no ja mam takiego 7 latka (athlon 850) i jest on w stanie uciagnac 6 projektow, ale wszystko sie liczy nawet 6 razy dluzej niz na moim sempronie 3100 (w tym roku konczy 3 lata) (porownanie na podstawie spinhenge z lata zeszlego roku) przyznaj, ze jak na projekt ktory owczesnie nie mial checkpointow to dosc duzo (taki projekt, bo zabieral malo ramu)

a taki sposob jest przydatny na przyklad komus, kto majac 4 takie slabe kompy uprze sie na climate'a...

krzyszp

Akurat to nie jest najlepszy pomysł.
Taki "superkomputer" będzie sprawnie działał przetwarzając np. dwa projekty na raz, ponieważ są to osobne zadania. Nie da się jednak rozbić próbki klimata na dwa wątki...

Ja bym chętnie spróbował (jak miałbym na czym) taki system dla samej wiedzy i z ciekawości jak BOINC z tym pracuje - mam wrażenie, że wyglądało by to tak, jak na wieloprocesorowej/rdzeniowej maszynie.

Niemniej idea jest ciekawa i czekam, czy ktoś spróbował ;-)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

bartsob5

Cytat: "krzyszp"Akurat to nie jest najlepszy pomysł.
Taki "superkomputer" będzie sprawnie działał przetwarzając np. dwa projekty na raz, ponieważ są to osobne zadania. Nie da się jednak rozbić próbki klimata na dwa wątki...

Ja bym chętnie spróbował (jak miałbym na czym) taki system dla samej wiedzy i z ciekawości jak BOINC z tym pracuje - mam wrażenie, że wyglądało by to tak, jak na wieloprocesorowej/rdzeniowej maszynie.

Niemniej idea jest ciekawa i czekam, czy ktoś spróbował ;-)


no to wtedy faktycznie bezsensu.. :|

Juras23

w sumie potrzebne są dwa lub więcej kompków - może by spróbować - mówicie, że tam pod tym linkiem jest wszystko wyjaśnione ? hmm