BOINC Manager - jako proces systemowy

Zaczęty przez franciszek, 30 Sierpień 2013, 18:49

franciszek

Witam

Czy ktoś orientuje się jak odpalić BM jako proces systemowy. W nas w pracy często komputery są odpalone w stanie niezalogowania się. Odpalając BM jako proces - klient cały czas liczyłby próbki. Poza tym nic nie kuło by w uczy usera - a tak widzi coś dziwnego w trayu. A na domiar złego z tego co widzę użytkownik w domenie bez uprawnień administratora chyba nie jest wstanie liczyć ?

Szopler

Managera nie ma sensu odpalać jako proces, a sposób uruchomienia klienta ustawia się przy instalacji. Jednak wtedy na GPU nie policzysz...

Troll81


1 Czy ktoś orientuje się jak odpalić BM jako proces systemowy.

to naprawdę nierozsądny pomysł. Procesy systemowe mają dostęp wszędzie. To zwyczajne naruszenie najbardziej podstawowych procedur bezpieczeństwa. Jak wyjdzie jakiś wałek to bekniesz za to i to bardzo ostro. Gdybym ja był szefem firmy to dociągnąłbym cię za taki numer do kryminału.

2 W nas w pracy często komputery są odpalone w stanie niezalogowania się. Odpalając BM jako proces - klient cały czas liczyłby próbki.

Jesteś właścicielem firmy? Masz jego zgodę? Liczenie BOINC potrafi znacznie zwiększyć pobór mocy przez sprzęt. Pomnóż to razy ilość komputerów. Jesteś pewien, że nikt się nie wkurzy? Ponadto BOINC dosyć ostro wygrzewa kompy. Może dochodzić do awarii w sprzęcie który nie jest projektowany pod takie obciążenia.

Z twijej wypowiedzi wynika ze jesteś adminem w jakiejś firmie. Wiedz, że jeśli dostaniesz dyscyplinarkę za naruszenie procedur bezpieczeństwa to w danym mieście już pracy jako admin nie znajdziesz. Wieści się roznoszą.


franciszek

Tak mam zgodę. Bo chodzi raptem o 2 komputery ( oczywiście może się okazać ze za dużo prądu pożrą i po 1-2 miesiącach będę odinstalowywać aplikację ) ale mogę spróbować - ale ma to być bezkolizyjne dla userów. To są takie stanowiska że z userzy korzystają z doskoku - jest ich kilkunastu. Dlatego pomyślałem że proces systemowy najlepszy.

krzyszp

Czasami faktycznie najlepszy, zwłaszcza w przypadku braku kart graficznych nadających się do obliczeń...
Poza tym, zawsze mogą pracować procesy nci...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

Ja bym zainstalował BOINCa i uruchamiał go jako usługę. Na pewno nie jako proces systemowy czy z konta administratora.

Dario666

Cytat: Troll81 w 31 Sierpień 2013, 16:29
Ja bym zainstalował BOINCa i uruchamiał go jako usługę. Na pewno nie jako proces systemowy czy z konta administratora.
A jako usługę na koncie SYSTEM można.... no właśnie.

@ franciszek

Uruchomienie BOINC'a jako usługi:
sc create boinc binPath= "c:\program files\boinc\boinc.exe -detach ....... "

Uruchomienie BOINC'a ze skrótu, rejestru albo z palca:
"C:\Program Files\BOINC\boinc.exe" --detach_console --start_delay 60 .........."

Po skorzystaniu z opcji DETACH boinc nie komunikuje się z użytkownikiem i nie wyświetla ikony w trayu. Dobrze jest dodać opóźnienie startu, żeby niektóre systemu nie piłowały po dysku podczas procesu logowania.

c_RaSz

Pozwolę sobie odgrzać suchara, bo mam podobne spojrzenie, co kol. Franciszek — chodzi o to, że:
> często komputery są odpalone w stanie niezalogowania się.
— czasem chcę aby maszyna była już odpalona, gdy do niej rano doczłapię, i chociaż ma już swoje lata, to jej BIOS to umożliwia: włączy ją o zadanej godzinie. Jednak mam pewne opory, aby to robić, bo bywa, że coś mnie zatrzyma, i wtedy ona nudzi się. Jako że loguję się jako jeden z użytkowników, to chciałbym mieć to ustawione tak, aby manager zaczynał liczyć, nie czekając na użytkownika. Dodam, że chodzi o mój prywatny sprzęt.
Z powyższych wskazówek zbyt wiele nie chwyciłem...

Jeszcze jedno: jeden z moich domowych PC-tów zasygnalizował, że jest nowa wersja managera. Ściągnąłem, zainstalowałem, świetnie!
Ale dlaczego pozostałe tego nie sygnalizują?  :dunno:  Na tym, z którego piszę teraz, mam BM w wersji 7.6.9 (x64), natomiast na Waszej stronie "pobierz BM" jest... wersja 7.2.33 ?? Starsza niż mam? Czy też może czegoś nie chwytam...
Pozdrawiam, i leeecę

krzyszp

Pewnie na stronie jest niezaktualizowany wpis...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

c_RaSz

Nie, nie tylko "wpis", bo gdy klikam "pobierz" — to w okienku pobierania wersja jest też 7.2.33 — natomiast w Berkeley jest ta 7.6.9  — czyli trzeba by (może) je jakoś spiąć na stałe? Aby aktualizacja była ręczie dokonywana tylko w jednym miejscu?
Pozdrawiam, i leeecę

krzyszp

"Pewnie na stronie jest niezaktualizowany wpis..." - miałem na myśli, że link do managera...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

c_RaSz

Zaktualizowałem Windę z 7 na dziesiątkę, i nie od razu, ale z opóźnieniem dwóch tygodni zauważyłem, że BOINC przestał się ładować przy starcie systemu! sprawdziłem, w jego ustawieniach jest KO. czyli że ładować się powinien, ale... kicha! Oczywiście mogę go wrzucić do autostartu wspólnego dla wszystkich użytkowników, ale niektórzy domownicy nie lubią go, i wolałbym, aby nie rzucał się w oczy, tak jak było w siódemce.
Co robić droga redakcjo?
Pozdrawiam, i leeecę