Czy można wyłączyć buforowanie próbek, dla jednego projektu?

Zaczęty przez Ufol, 25 Wrzesień 2013, 20:48

Ufol

Sprawa, mówiąc Weissem, jest bardzo nietypowa. Proth Prime Search Sieve przysyła mi próbki wielce niepoprawnie. Czas zaraportowania wynosi trzy doby, zadanie mieli się mniej więcej 33 godziny a otrzymuję je, jakby miały się mielić godzinę, może krócej. Muszę zatem ustawiać skrajnie mały bufor np. 0,01 doby, lub anulować mnóstwo zadań. Czy można jakoś tak ustawić menedżera, albo projekt, aby nie buforował zadań. Niech pobiera nowe, gdy odeśle aktualnie przetwarzane. Jako projekt rezerwowy ustawiłbym Seti i po kłopocie.

sknd


stiven

Ufol czy testowałeś u siebie, że te zadania faktycznie mielą się 33h? Coś mi intuicja podpowiada, że tyle to może na CPU ale nawet na słabym GPU powinno iść znacznie szybciej. Manager często wyświetla całkowicie fałszywe informacje o przewidywanym czasie przeliczania. Zazwyczaj pomaga przeliczenie kilku(nastu) próbek danego rodzaju - wówczas czas zaczyna być bardziej realny. Pozwól mu przeliczyć i odesłać trochę zadań a wkrótce powinien się ogarnąć.

Za zasadnicze pytanie nie potrafię odpowiedzieć. 

Ufol

Na chwilę obecną przeliczyłem w PPS (Sieve)
2,444.95 godzin, czyli trochę tego już się uzbierało.
Po cichu mogę się nawet pochwalić małym osiągnięciem:
PPS Sieve Silver: More than 200,000 credits (253,977)
Jedna próbka liczy się zazwyczaj 33 godziny. Dziwne, że menedżer nie potrafi się tego nauczyć i wciąż buforuje próbki, jakby miały trwać pół godziny. Radziłem sobie z tym następująco. Pobierałem sporo próbek projektu długoterminowego typu Asteroidy, Wcg, Docking czy Enigma a później zmniejszałem bufor gdzieś tak do 0,02 doby i wszystko było w porządku. Niniejszy wątek utworzyłem, ponieważ byłem ciekaw, czy twórcy menedżera przewidzieli możliwość osobnych ustawień zapasów dla każdego projektu. Jak widać nie wpadli na to. Sam program nie jest całkowicie udźwiękowiony, tj. niektórych opcji Nvda nie widzi.