Moduł "skocz do..."

Zaczęty przez Duster, 08 Marzec 2007, 12:55

Duster

Nie wiem czy temat był już poruszany (jako że dopiero niedawno zarejestrowałem sie na waszym 4um i jestem tu zupełnie świeży), ale mam pytanko związane z opcją "skocz do" występującą na dole forum, mianowicie próba jej użycia kończy się komunikatem"

"Sorry, ten moduł nie został aktywowany!!"

I teraz nie wiem czy jest to działanie celowe (co byłoby dziwne, gdyż "skocz do" znakomicie ułatwia nawigację po 4um), czy tez jest to jakieś drobne niedopatrzenie.

Z góry dziękuję za wszelakie wyjaśnienia :roll:

Bober

A po prostu nie działa :P

Duster

A no to po prostu do kitu  :P

I przy okazji jeszcze jedno, czemuż to zabraniacie mi edytować mojego własnego posta?
W przypadku zrobienia rażącego błędu ortograficznego (co nawet najlepszym może sie zdarzyć) nie mam nawet szans na jego poprawienie, co ujemnie wpływa na mój wizerunek w sieci...  :roll:  :wink:

Bober

Można wyedytować posta dopóki ktoś na niego nie odpowie. A czemu tak jest to już nie do mnie pytanie :P

Mchl

Nad tą i innymi wadami naszego forum boleję, ale najczęściej nie mam pomysłu od której strony się za nie brać... Ciągle sobie obiecuję, że do tego czy tamtego przysiądę...

Co do edycji postów. Wybrałem taką opcję, ponieważ nie jest dobrze, gdy użytkownicy nadmiernie edytują posty znajdujące się "wewnątrz" dyskusji. Łatwo wtedy stracić rozeznanie o co chodzi.
Jeżeli chodzi li tylko o błędy ortograficzne, to ja czy inny moderator z przyjemnością i bez piętnowania poprawiamy po powiadomieniu PM (a czasami nawet i bez powiadamiania, jak coś zauważymy).

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

kempler

A co do "Skocz do" to ja również o to pytałem i niestety nic z tego nie wyszło, ale już się przyzwyczaiłem. Niestety rozumiem brak czasu Mchla

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Duster

Cytat: "Mchl"Nad tą i innymi wadami naszego forum boleję, ale najczęściej nie mam pomysłu od której strony się za nie brać...
W sieci znalazłem coś takiego:
open
forums/templates/jumpbox.tpl
find:

method="get"

replace with

method="post"


...jeśli u was jest get to można sprobować zamienić, a może zadziała  :roll:

Mchl

=D>  =D>  =D>  =D>  =D>  =D>  =D>  =D>  =D>

Musisz częściej do nas zaglądać :D

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

Cytat: "Mchl"Jeżeli chodzi li tylko o błędy ortograficzne, to ja czy inny moderator z przyjemnością i bez piętnowania poprawiamy po powiadomieniu PM (a czasami nawet i bez powiadamiania, jak coś zauważymy).

ja raczej unikam takiego poprawiania, gdyz sam nie jestem ekspertem-polonista, bledy zdarzac sie zdarzaja, zadarzaly i zdarzac sie beda... zmieniam tylko razace bledy czyli na przyklad żeka i tym podobne..

jak kiedys wiedzialem u kolegi na jednym forum podpis:

"Błędy w pisowni są celowe, zamierzone i chronione prawami autorskimi.
Używanie podobnych błędów jest zakazane i bezprawne!!!"

wiec jak widac, mozna byc z nich dumnym;)

Bober

:D
No to mamy pierwsze korzyści z fuzji, która się nawet jeszcze nie odbyła :D
Pamiętajcie, że przy fuzjach można osiągnąć pozytywną synergię, co opisuje piękne nierównanie 2+2=5 :wink:

kempler

Działa alleluja  =D>

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Duster

Cytat: "Mchl"=D>  =D>  =D>  =D>  =D>  =D>  =D>  =D>  =D>
Musisz częściej do nas zaglądać :D

Cytat: "kempler"Działa alleluja  =D>

Cóż, jeśli tylko mogę pomóc to pomagam, a w tym przypadku pomogłem miedzy innymi i sobie, co daje podwójną korzyść  :wink:

Ten problem akurat nie był trudny do rozwiązania, gorzej natomiast będzie przekonaniem Szanownego Pana Admina do zmiany podejścia do edycji postów :twisted:

Ze swojego doświadczenia w administrowaniu różnymi forami mogę tylko wysnuć wniosek, iż naprawdę sporadycznie zdarzają sie przypadki nadużywania możliwości edycji własnych postów, aczkolwiek nie będę sie upierał, choćby ze względu na to że jestem na waszym 4um raptem 2-gi dzień i nie przystoi mi się w żaden sposób usilnie domagać czegokolwiek, niem niej jednak liczę na to że dzięki owocnej współpracy może kiedyś coś się zmieni  :roll:

Na razie porozglądam sie tu i ówdzie i jak znajdę jeszcze jakieś drobne niedociągnięcia to postaram sie pomóc je zniwelować. oczywiście o ile takowe w ogóle będą.

Mchl

Oj będą będą :(

Co do edycji postów, to ja jestem elastyczny i jeżeli więcej użytkowników wyrazi taką potrzebę, to może dam się przekonać ;)

Do tej pory chyba nikt nawet o tym nie wspomniał

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Bober

Ja tylko wspomnę, że dzięki wpływowi pozytywnej koniunkcji planet i sprzyjającym mi wróżkom zębuszkom mogę edytować napisane przez siebie posty i bardzo mi to odpowiada :D

EDIT: no to może wszyscy mają?

AL

Cytat: "Bober"Ja tylko wspomnę, że dzięki wpływowi pozytywnej koniunkcji planet i sprzyjającym mi wróżkom zębuszkom mogę edytować napisane przez siebie posty i bardzo mi to odpowiada :D
A ja nie mam takiej opcji :evil:

Edit1:
Jednak mam 8O  Właśnie sprawdziłem to empirycznie i MAM \:D/

Duster

Jakimś dziwnym trafem i ja swoje posty mogę edytować... \:D/

Bober

Ale takie na które już ktoś odpowiedział?
Wszystkie posty które tak wyedytuję mają podaną na dole datę edycji.
W twoim Al tego nie widzę.

bartsob5

ja musze przyznac, ze edytowanie tylko swoich postow, na ktore nie padla zadna odpowiedz jest dobra opcja... juz nawet nie mowie tu o tym, ze ja cwaniak jestem bo moge, pamietajcie jednak, ze ja tez ok 1,5 roku bylem tu tylko szarym uzytkownikiem, zupelnie jak wy (jak widac, mozna tu awansowac ;) ) i jakos specjalnie na taka niedogodnosc nie narzekam..

ogolnie to ja jestem raczej bezkonfliktowy, wiec raczej sie nie zdarzylo ze musialem cos sprostowywac lub odszczekiwac...

Duster

Za wcześnie się ucieszyłem  :?

Po kliknięciu w "zmień" przy poście po którym jest odpowiedź pojawia sie komunikat:

Przepraszamy, ale nie możesz edytować postów, które uzyskały odpowiedś

Ja już błędu ortograficznego wypominał nie będę :P.

A moja przedwczesna radość wynikała z tego, że uprzednio nie widziałem nawet przycisku umożliwiającego edycje posta, w momencie gdy ktoś nań odpowiedział - teraz ten przycisk jest (być może i był wcześniej a przez nieuwagę pozostał przeze mnie niezauważony)...ale bezużyteczny.

Mchl

Niestety widocznie phpBB uznał, że skoro jesteście moderatorami w forum newsmanów, to możecie sobie pozwolić na więcej też na innych forach... Pytanie: czy macie dostęp do pozostałych funkcji moderatorskich?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Bober

Ależ skąd. Mnie po prostu przycisk "zmień" przy moich postach działa. Nie ma go przy cudzych postach :P

Duster

Ja jeszcze pozwolę sobie wciąć się między wódkę a zakąskę i zanim panowie odpowiedzą nadmienię iż byłem właśnie w momencie edycji posta na który jeszcze nie było odpowiedzi i zanim zdążyłem wyedytować taka odpowiedź się pojawiła automatycznie uniemożliwiając mi ową edycję...no toż to jest okropne  :?

Bober

Bez przesady.
To wprowadza pewną dyscyplinę - pomyśl dwa razy zanim coś napiszesz :wink:

kempler

Cytat: "Mchl"Niestety widocznie phpBB uznał, że skoro jesteście moderatorami w forum newsmanów, to możecie sobie pozwolić na więcej też na innych forach... Pytanie: czy macie dostęp do pozostałych funkcji moderatorskich?
Ja mam dostęp do Administration Menu w którym można zmieniać nazwy w menu ikony itp. czu to normalne ? Nie próbowałem nic więc nie wiem czy to działa

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Duster

Nie widzę tu żadnej przesady, poza tym na niewielu forach spotkałem się z taką praktyką, niemniej jednak uszanuję zasady i na tym zakończę dyskusję zostawiając decyzję administracji.

Poza tym, co by nie mówić - odbiegliśmy od tematu wątku. :wink:

Mchl

Jeśli masz zamiar nie tyle edytować, co po prostu dopisać coś do swojego posta, to możesz kliknąć po prostu 'Odpowiedz'.
Jeżeli byłeś ostatnią wypowiadającą się osobą w temacie, Twoja odpowiedź zostanie dopisana do poprzedniego posta. Jeśli zaś ktoś w międzyczasie też coś napisze, to pojawi się nowy post.
Pobaw się  w brudnopisie.

Kempler: wyślij mi screena, a potem dostaniesz bana za hackerstwo  :twisted:

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Juras23

To ja czarna owca - powiem, że popieram praktykę zabraniającą edycji postów na które padła odpowiedź - wprowadza to ryzyko spekulacji, a chciałbym przypomnieć, że na forum tutaj i PPB mieliśmy przecież ostre i zaciekłe dyskusje, w których taka możliwość mogła by sporo namieszać - Mchl wie o co chodzi.

Jestem za pozostawieniem tylko możliwości swego ostatniego posta bez odpowiedzi. Od ortografii są MODOWIE :)

Duster

No to już ja was drodzy modowie posprawdzam, czy szybko reagujecie na błędy i poprawiacie co trzeba  8)