Jaka drukarka laserowa kolor o niskich kosztach eksploatacji?

Zaczęty przez Dario666, 15 Październik 2013, 15:48

Dario666

Chciałbym kupić kolorową drukarkę laserową, której koszty eksploatacji nie są zbyt wysokie. Ilość wydruków kształtuje się średnio około 1000/miesiąc. Nie chcę już atramentówki, szczególnie od HP, bo to co oni zrobili z serią BusinessJet to woła o pomstę do nieba. Zresztą każda atramentówka to teraz totalna chińszczyzna, która strzela, piszczy, wyje itp.

Może ktoś z Was ma dobre doświadczenia z kolorową laserówka i może mi coś polecić. W sumie może być to tzw. kombajn.

Troll81


maticheck

Cytat: Dario666 w 15 Październik 2013, 15:48
Chciałbym kupić kolorową drukarkę laserową, której koszty eksploatacji nie są zbyt wysokie. Ilość wydruków kształtuje się średnio około 1000/miesiąc. Nie chcę już atramentówki, szczególnie od HP, bo to co oni zrobili z serią BusinessJet to woła o pomstę do nieba. Zresztą każda atramentówka to teraz totalna chińszczyzna, która strzela, piszczy, wyje itp.

Może ktoś z Was ma dobre doświadczenia z kolorową laserówka i może mi coś polecić. W sumie może być to tzw. kombajn.

No słuszne spostrzeżenie wszystkie nowe (czarne) hapeki z modelu na model są co raz to gorsze. Atramentówki to już całkowite nieporozumienie. Zmienili podejście do serwisowania to i "jednorazówki" robią. Kolorowe HP są drogie w eksploatacji. Chcesz kupić nową maszynę? Ja bym Ci polecił samsunga używanego na "kubełkowe" tonery :)
Po malutku do celu....

Dario666


waldas

HPki wcale nie musza być takie drogie w eksploatacji jeżeli używamy zamienników tonerów. tylko ciekawe kiedy przywalą się do nich tak jak do zamienników plujek...

maticheck

Cytat: waldas w 16 Październik 2013, 13:36
HPki wcale nie musza być takie drogie w eksploatacji jeżeli używamy zamienników tonerów. tylko ciekawe kiedy przywalą się do nich tak jak do zamienników plujek...

Zamienniki w laserach kolorowych hp to jest loteria.
Po malutku do celu....

Tobas

Cytat: Troll81 w 15 Październik 2013, 16:47
Tobas jest ekspertem w dziedzinie :D

Ja siedzę w dużych drukarkach. Tutaj niewiele pomogę.

Dario666


Tobas

Cytat: Dario666 w 17 Październik 2013, 20:01
W dużych, czyli jakich A0?
Też, ale miałem na myśli wysokonakładowych.
Takich co zrobią 1000, a jak trzeba to i 5000 dziennie ;)

Dario666

Takiego to mam Canona iR, ale chodziło mi o coś "małego"

Tobas

Cytat: Dario666 w 18 Październik 2013, 07:09
Takiego to mam Canona iR, ale chodziło mi o coś "małego"
O! Też mam takowego Canona ;) - dokładnie 9060

Dario666

No może nie aż tak wysoki model. Mój jest coś około 3750. Nie zawsze jednak trzeba korzystać z takich kombajnów. Chyba jeszcze coś dobrego i "małego" na tym świecie jest...

Tobas

http://pl-pl.forum.ibood.com/41683-profesjonalna_drukarka_laserowa_canon_i_-_sensys_30_strmi/

bartek_tsw

#13
Zastanowiłbym się nad tym, czy na pewno kupowac drukarke laserową. Generalnie koszty eksploetacji atramentówki i laserówki rozkładają się podobnie. Musisz przy zakupie zwrócić uwagę na to, jak długo dana drukarka pociągnie. Czy nie trzeba będzie za rok kupować nowej lub wydawać pieniędzy na naprawy.

Tutaj na szybko znalazłem fajny ranking drukarek: http://cosiepsuje.com/artykuly/37/na-bezrybiu-i-rak-ryba-ranking-pieciu-najlepszych-drukarek.html

Dario666

Od stycznia mam już Canon iR3080. Średnio robi po 5000 stron na miesiąc. Mam nadzieję, że pociągnie długo.

Troll81

bartek_tsw - witamy na forum i zapraszamy do działu "wizytówki" gdzie możesz nam się szerzej przedstawić.

leszekdudek

a czy jakiś konkretny model z drukarek laserowych możecie polecić.
Szukam czegoś do 500 zł najlepiej mała, aby nie zajmowała dużo miejsca.

Wcześniej miałem drukarkę atramentową canona i służyła chyba z 7 lat, teraz mam hp i zamiennik kosztuje 50 zł a oryginał ok 70-80 zł, to troche dużo, za zamiennik do cannona dawałem 10 zł! za czarny of course, więc mega niskie koszty eksploatacji

Dario666

Ale kolor czy B/W?

Jeśli mało drukujesz to nie opłaca się inwestować w lasera. A za 500zł kolorowego  lasera, tym bardziej z tanimi tonerami, nie widziałem.

Furtos

#18
Ale z drugiej strony ceny nie są aż tak kosmiczne, żeby nie móc pozwolić sobie na zwiększenie budżetu. Kolorową laserówkę widziałem do kupienia w necie, sklep się nazywa [censored]. To był Canon.

sknd