Gruby portfel forumowicza

Zaczęty przez Juras23, 08 Marzec 2007, 23:41

Juras23

Pamiętam jak byłem małym Boinc-owcem, to było nas tu może 30 na tym forum, wtedy wszystko było cudowne, bo wszystko łatwo i szybko odszukiwałem. Teraz chcąc znaleźć np: kiedy i w jaki wątku już się wypowiadaliśmy o przechodzeniu punktów z Seti Classic do Seti Boinc - to trzeba przeszukać ze 30 postów własnych i ze 150 cudzych :).

O co mi chodzi. Czy można tematy, które są ważne zostawiać i jakoś ukierunkować, a powywalać z nich jakieś nieistotne posty co by nie wskakiwały do wyszukiwarki postów..może zrobić zaawansowane jakieś szukanie lub po prostu usunąć tematy o których szefostwo stwierdzi że są nieaktualne lub że są gdzieś indziej lepiej omówione, lub że nic nowego dla nowych czytających forum nie wniosą.

Oczywiście jestem absolutnie przeciwny niszczeniu dorobku naszego Forum jakimś błachym ruchem, jednocześnie jestem też przeciwnikiem zmniejszania liczby postów pod awatarkami, a pewnie usunięcie kilku postów mogłoby spowodować taki efekt.

Ogólnie to troszkę się grubo według mnie zrobiło na forum i boję się, że będąc osobą, która tutaj trafia, nie chciałoby mi się przeszukiwać wszystkich problemów, tylko dałbym nowy temat i liczył, że albo ktoś odpowie, albo skieruje do odpowiedniego wątku.

Może jakąś mapę forumowicza czy coś - kurczę ale mam dziś pomysły....dobra idę spać.

Bober - Ty pilnuj naszych kolegów co by nie rozrabiali :) dolej im rrrumu.

bartsob5

CytatOgólnie to troszkę się grubo według mnie zrobiło na forum i boję się, że będąc osobą, która tutaj trafia, nie chciałoby mi się przeszukiwać wszystkich problemów, tylko dałbym nowy temat i liczył, że albo ktoś odpowie, albo skieruje do odpowiedniego wątku.

mi to nie przeszkadza, a tym bardziej denerwuje mnie, gdy na innych forach prowadza wlasnie taka polityke...

Juras23

Heh Bartsob5, zauważyłem, że często jesteś pierwszym negującym moje przemyślenia  :)

ciekawe...

przypomnę - chodzi mi o czytelność forum - i znalezienie sprawnych rozwiązań dla Nowych Członków


- może przenieście ten wątek do WNIOSKÓW ..... będzie spokojniej


teraz naprawdę idę spać. miłej nocki wszystkim.

kempler

Podzielam zdanie bartsob5, nie lubię tego. Wydaje mi się że rozwiązaniem jest potężne FAQ i zaakcentowanie jego istnienia w większym stopniu niż jest to teraz.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

bartsob5

Cytat: "kempler"Podzielam zdanie bartsob5, nie lubię tego. Wydaje mi się że rozwiązaniem jest potężne FAQ i zaakcentowanie jego istnienia w większym stopniu niż jest to teraz.

no wlasnie... faq to tez nie jest to o czym mysle... jakbym mial sie rejestrowac na jakims forum, zeby zadac pytanie, a dostalbym odpowiedz "zajrzyj do FAQów" to juz bym wolal przegooglowac caly internet wzdluz i wszerz a na koncu skorzystal z BOINChelpa przez skype..

p.s. @juras
nie martw sie, to nic osobistego, ja poprostu pilnuje czy ktos przypadkiem czegos nowego nie napisal, a ze staram sie raczej sceptycznie (mna chlodno) do kazdej sprawy podchodzic, to jestem pierwszy...

Juras23

wiem, wiem ....zadanie moda.  8) spox

kempler

Wszystko zależy od człowieka, ja np. wolę FAQ bo nie muszę czekać na odpowiedź a jeśli w FAQ nie ma to pytam. Ale to zależy od użytkownika i jego "widzimisię". Ja jestem dalej za nie usuwaniem bo może w tym tkwi siła forum że nigdzie nie odsyłamy tylko odpowiadamy nawet n-ty raz na to samo pytanie?

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

bartsob5

Cytat: "kempler"Wszystko zależy od człowieka, ja np. wolę FAQ bo nie muszę czekać na odpowiedź a jeśli w FAQ nie ma to pytam. Ale to zależy od użytkownika i jego "widzimisię".

wiesz... gdyby wszyscy (albo chociaz wieksza czesc) uzytkownikow myslala w ten sposob, to nie potrzebne bylyby kompletnie zadne fora... sam przeciez wiesz, ze internaucie, co najpierw pytaja googli, pozniej ludzi to zadkosc...

Cytat: "kempler"Ja jestem dalej za nie usuwaniem bo może w tym tkwi siła forum że nigdzie nie odsyłamy tylko odpowiadamy nawet n-ty raz na to samo pytanie?


moze??????? to za mala powiedzane! to sila tego forum (i jego uzytkownikow) i basta!

Cytat: "Juras23"wiem, wiem ....zadanie moda. :Cool: spox

hmm w sumie to nieee... przeciez zawsze bylem taki aktywny co zreszta widac pod moim avatarem :P

kempler

Cytat: "bartsob5"
wiesz... gdyby wszyscy (albo chociaz wieksza czesc) uzytkownikow myslala w ten sposob, to nie potrzebne bylyby kompletnie zadne fora... sam przeciez wiesz, ze internaucie, co najpierw pytaja googli, pozniej ludzi to zadkosc...
No tak, bo ja patrze na to z mojej perspektywy :wink:
Cytat
moze??????? to za mala powiedzane! to sila tego forum (i jego uzytkownikow) i basta!
Chyba się przeciągnę pod kilem... a więc NA PEWNO :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Mchl

Cytat: "kempler"Chyba się przeciągnę pod kilem... a więc NA PEWNO :)

Na pewno będą ochotnicy, żebyś niem musiał sam się męczyć, arrr...

Cytat: "batsob5"hmm w sumie to nieee... przeciez zawsze bylem taki aktywny co zreszta widac pod moim avatarem Razz

Nom... on zawsze tak miał. Zarejestrował się na forum jako piąty użytkownik i już wtedy matti_tm proponował, żeby zrobić go modem. Miał nosa. Ciekawe co porabia chłopak.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Juras23

właśnie co z Mattim? daaawno go nie było...

Mchl

Prawdopodobnie prowadzi szczęśliwe życie :) Przynajmniej za to trzymam kciuki.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Juras23

stał się szczurem lądowym??? mam nadzieję ze nie dopadł go jakiś pirracki brryk !!! agrrr.... pomścimy kamrata....w razie czego....agrrr !!!

bartsob5

Cytat: "Mchl"
Cytat: "batsob5"hmm w sumie to nieee... przeciez zawsze bylem taki aktywny co zreszta widac pod moim avatarem Razz

Nom... on zawsze tak miał. Zarejestrował się na forum jako piąty użytkownik i już wtedy matti_tm proponował, żeby zrobić go modem. Miał nosa. Ciekawe co porabia chłopak.

niezmiernie milo mi to slyszec :D swoja droga, nawet czytalem to jak rozmawialiscie o mojej ortografii (a raczej o jej braku, i przede wszystkim braku ogonkow :P )

Mchl

Jak widać nic (prawie) tutaj nie ginie ;)
Prawie, bo było kilka wypadków przy pracy ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Juras23

muszę się odezwać bo krytykuje się mnie na tym wątku, a podobną propozycję daje się [moderacja: link nie aktualny] tutaj [/] i spotyka się ona ze zrozumieniem.



Nie wiem czy wynika to z nieuważnego przeczytania posta czy może z odczytywania tylko jednego zdania i wyciągania z niego wniosków, bez patrzenia na całość mojej idei.



W każdym bądź razie chodzi mi o to samo co tam jest poruszone - o przejrzystość forum.

kempler

Moja wina, nie powinienem zakładać drugiego tematu z bardzo podobny rozwiązaniem. Proszę moda o zrobienie czegoś (usunąć/przenieśc tutaj) tematu "Archiwum" z "Księgi Skarg i Wniosków"
Sory Juras23 ](*,)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Juras23

kolejka rrumu dla wszystkich i po sprawie - myślimy o tym samym, Twój pomysł - Archiwizacja jest bardzo dobry. Pozostaje kwestia do rozwiazania dla dowództwa.

kempler

Rum załatwia Wszystko :) Racja - niech się Administracja wypowie.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

bartsob5

postanowilem jednak ten watek przeniesc do ksiegi skarg i wnioskow...

Juras23