Zmienna konfiguracja zasobów i BOINC

Zaczęty przez fervi, 02 Listopad 2013, 23:42

fervi

Witajcie!

Nie wiem jak to nazwać :P

Chcę tak ustawić ogólnie BOINC, że gdy (przykładowo) przeglądam neta (czyli niskie zużycie zasobów komputera), to by BOINC używał (np.) 50% mocy procesora (nie chcę katować GPU, bo Nvidia niezły kaloryfer, a ja Notebooka mam), a gdy odpalę grę (za pomocą optirun) by albo spadło do 10% (czyli minimum) lub (od biedy, jeśli się nie da) wyłączyło się.

Wtedy Boinc (chyba w Linuksie włącza się automatycznie jako daemon) by sobie działał, a ja bym nie pamiętał o nim (bo by mi nie przeszkadzało jakoś specjalnie jego działanie)

Dodałem chyba wyjątek kiedy BOINC ma przerwać działanie (wskazałem binarkę optirun), ale to nie działa chyba (przetwarzanie dalej jest)

Fervi

necavi

Z mojego doświadczenia wynika, że dopiero przy bardzo słabych procesorach trzeba ograniczać ilość zasobów dla boinca. Normalnie pracując net, edytory itp wszystko ładnie się skaluje. Dopiero przy wymagających grach ręcznie uaktywniam  "Wstrzymaj aktywność na 1 godzinę" bo niestety taki WoT średnio lubi konkurencję w dostępie do zasobów  >:(
Co do liczenia na gpu w lapie to przez ponad rok liczyłem zadania f@h i na gadżecie Nvidia GPU Temp temperatura nie wyskakiwała ponad 85'C. Tyle że nie używałem do liczenia wtedy procesora. Obecnie liczę na  cpu malarię a gpu odpoczywa. W lapie musimy iść na kompromis.

Troll81

w programie BOINCTasks możesz się próbować bawić w takie ustawienia? Pytanie po co? proces BOINC ma najniższy priorytet w systemie. To oznacza że każdy proces który poprosi o proca z reguły spowoduje że BOINC mu ustąpi miejsca. Serio nieodczuwalne jest liczenie dopóki np nie robisz rzeczy typu granie w wymagające gry albo np kodowanie filmu.

sknd

Cytat: fervi w 02 Listopad 2013, 23:42
Dodałem chyba wyjątek kiedy BOINC ma przerwać działanie (wskazałem binarkę optirun), ale to nie działa chyba (przetwarzanie dalej jest)

a sprawdź czy istnieje taki proces (pidof optirun) albo (top)

fervi

Cytat: sknd w 03 Listopad 2013, 10:34
Cytat: fervi w 02 Listopad 2013, 23:42
Dodałem chyba wyjątek kiedy BOINC ma przerwać działanie (wskazałem binarkę optirun), ale to nie działa chyba (przetwarzanie dalej jest)

a sprawdź czy istnieje taki proces (pidof optirun) albo (top)

Działa już to w BOINC
Może restart był wymagany (ale już działa, wstrzymał projekt)

Fervi

PS. We właściwości enigma mam czas zaraportowania. To jest czas, w którym powinienem oddać obliczenia? Czy o co z nim chodzi? (nowy jestem :D)