Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Różne Boincowe ciekawostki

Zaczęty przez Bober, 09 Marzec 2007, 22:10

Bober

Zobaczcie to:
http://einstein.phys.uwm.edu/top_teams.php

i powiedzcie mi dlaczego team "Special: Off-topic" ma taki ładny link (chyba tylko w tym projekcie)?

Dlaczego my takiego nie mamy... :evil:

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Bober

No tak...coś za coś...ten link jest brzydki...dobrze, że takiego nie mamy :lol:

Ale gdyby BoincStats go łapało to byłoby ładnie...ciekawe, że nic z tym nie zrobili.

Mchl

Widać nie korzystają z BS. A poza tym widziałem bodajże jeszcze tylko jeden team, który miał taki bajer.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

PMG

Ale przyznaję uczciwie - pomysł jest całkiem całkiem. czego to ludzie nei wymyślą zeby sie wyróżnić.

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

Bober

To teraz mała gratka dla filatelistów (co prawda sami muszą sobie je wydrukować):
Boinc_stamps

Bober

Widzieliście tego użytkownika:
http://einstein.phys.uwm.edu/show_user.php?userid=39?

Od kilku dni jest najlepiej punktującym uczestnikiem BOINC na świecie. Jego hosty:
http://einstein.phys.uwm.edu/hosts_user.php?userid=39

Zwerbujmy go :lol:

A to z URLa który podał:
CytatWelcome to pandora, the webserver of the Merlin cluster!

Chyba GEO600 liczy samo dla siebie, podobnie jak LIGO :P

sourcerer

O ile dobrze wyczytalem to gostek liczy w team-ie " Einstein at work ".
Ale moge sie mylic:)

Bober


D_T_G

Coś Bober kiepsko ostatnio serwuje ciekawostek :P To ja mam dwie:

1)Hehe

2)BOINC - flashové návody :)


Bober

Ad 0. Całe szczęście nie mam monopolu... :P

Ad 1. Że też mają na to pieniądze...

Ad 2. No to ja już wiem czemu tylu Czechów liczy :!: Powiem krótko: ładnie zrobione :D

Mchl

Zwinęli mi pomysł  :evil:

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

maro86

Ad. 1  - co to jest? Klaster postawiony na pentium 1?
I chyba na całej kupie innych sprzętów...

Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

PeeN

Ad. 1 - to mi zwineli pomysl... coz trzeba bedzie "pojsc kupic" sobie craya :P
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=671018][/url]

Mchl

Ktoś się kiedyś chwalił, że puszczał LHC na Crayu... Moim zdaniem ściemniał, ale bardzo fajnie ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Bober

ABC@home zostało wybrane projektem miesiąca kwiecień (POTM) drużyny BOINC Synergy, oto efekt:



Jakiś czas temu drużyna SETI.USA zapowiedziała walkę o pierwsze miejsce w Spinhenge@home gdzie dotąd królowała niemiecka Planet 3DNow!. P3DN nie zamierza oddać pierwszego miejsca, oto efekt:




Nie oszczędzają się.... :P P3DN rzuciło na Spin już 80% swojego potencjału, Seti.USA 25%...

Rywalizacja ta zaowocowała nawet takim newsem na stronie projektu:
CytatMarch 26, 2007
Because of the race between SETI.USA and Planet 3DNow! we have doubled our output. Many thanks for that. There is enough work for the next months. Many thanks to the other participants, too. I wish a happy crunching!

Jakieś 2 miesiące temu podobny pojedynek miał miejsce w ABC@home między L'Alliance Francophone a BOINC@AUSTRALIA:



...jednak BOINC@AUSTRALIA szybko musiała się poddać...

Ogólnie nieźle się owe drużyny potrafią zmobilizować...mamy trochę mniej sukcesów na tym polu...ale jesteśmy stosunkowo młodą drużyną...

Juras23

no a Wy mi mówiliście, że koordynacja liczenia to lipa... :)

krzyku

  

MJ19

W kupie siła bo kupy nikt nie ruszy :wink: A tak swoją drogą to ciekawy czy oni tak co miesiąc się mobilizują na jakiś projekt i liczą tylko w nim :roll:

Yoshi

W sumie chyba można byłoby się skrzyknąć i liczyć tylko w jednym projekcie, ale czy jest sens?
-
Pozdrawiam
Yoshi
[align=center]

[/align]

Robert1970

Chyba nie. Dzięki temu że liczymy tak dużo projektów, można zainteresować kolejnych potencjalnych chętnych. Dla jednego projektu to już ciężej zrobić. Wiem ze swojego doświadczenia - gdyby liczony był tylko SETI - nigdy bym nie zaczął tutaj liczyć - zostałbym przy distributed.net :)

Juras23

skrzyknąć nie znaczy zmuszać. nie mylmy tego :)

Bober

Ją myślę, że jak już zdobędziemy mistrzostwo świata w Ralphie możemy też ruszyć z projektem miesiąca...chyba Synergy tego nie opatentowali :wink:

Yoshi

Wiadomo, że nikt nikogo do niczego nie zmusza, ale ustawienie boinca tylko na jeden projekt da zespołowi kopa w górę, tylko że w innych projektach zaczniemy dołować.
Wydaje mi się, że zespół ma chyba za mało aktywnych członków do takich zabaw.
-
Pozdrawiam
Yoshi
[align=center]

[/align]

Bober

Yoshi zobacz [moderacja: link nie aktualny]. Ogólnie zabawa trwa :P

I nawet sporo osób się do niej przyłączyło...co prawda na tle podanych przeze mnie przykładów blado to wypada :P

Robert1970

Dokładnie tak. Skupimy się na jakimś projekcie, może ( nie ma to jak optymizm ;) ) osiągniemy w nim jakieś sukcesy, a w tym czasie potencjalni zainteresowani liczeniem w innym projektach szukający zespołu, widząc nasze statystyki w tychże pójdą dalej, bo będą szukali mocnego zespołu a u nas będzie wtedy akurat średnio. Dodatkowo, tak jak powiedział Yoshi zaczniemy dołować w innych projektach. Mozolnie będziemy odbudowywać i .... znowu stracimy. Moim zdaniem jeżeli dojdzie do rywalizacji z innym zespołem (tak jak teraz w RALPH)  to i tak nastąpi mobilizacja i dużo osób zacznie liczyć dany projekt.

Bober

Poczytajcie też tu:

[moderacja: link nie aktualny]Koordynacja  liczenia[/]

Ogólnie zabawa w zdobywanie mistrzostwa świata to pewien kompromis, który udało się wypracować. Koordynacji powiedzieliśmy nie.

Proponuję jednak przenieść tę dyskusję do tamtego tematu.

Bober

Projekt ABC ma szczęście...najpierw zostało projektem miesiąca drużyny BOINC Synergy a następnie BOINC.BE postanowiła bronić 3. miejsca:


Rywalizacja ciekawa, ale biorąc pod uwagę, że uwaga BS skupiona będzie na tym projekcie tylko do końca kwietnia, BOINC.BE wcale nie musi się tak starać...

D_T_G

Cytat: "Bober"BOINC.BE

:-k Mamy bardzo zbliżoną moc przerobową do BOINC.BE... :roll:


Bober

Właśnie. Ciekawe jak oni to robią? Czyżby u nich wszyscy czytali forum? I byli na tyle aktywnymi członkami drużyny, żeby w takiej sytuacji liczyć to, co drużyna?
Albo 80% mocy przerobowej należy do tych 20%, które są aktywne w drużynie - to bardzo możliwe :P

EDIT: Po sprawdzeniu: Tak właśnie jest tylko stanowią nie 20% a 5% drużyny :P

Bober

Electronic Sports League (ESL)

Nie słyszałem nic o tym wcześniej, ale założyli sobie drużynę w Rosetta@home i pędzą z RACem rzędu 0,5kk w kierunku podium w projekcie. W tym tempie za jakiś czas mogą nas też przeskoczyć w Total Credit.
Jakieś zrzeszenie graczy. Drużyna międzynarodowa ale liczą głównie Niemcy.

kempler

#31
Około 1 maja liczba użytkowników (a w zasadzie kont) w BOINC przekroczyła 1 milion :) :)

boinc.berkeley.edu/dev/forum_thread.php?id=1777


Konto nr. 1 ma, co jest wielkim zaskoczeniem  :wink: David Anderson.  Czyli jednak nie ja...kurcze a miałem nadzieje  :wink:




..........................Suma.............Aktywni  
Użytkownicy.....1,003,164........260,068
Hosty...............1,919,707........456,042
Zespoły............61,451............26,062
krajów..............243................230

Suma punktów......................27,364,242,549
Srednio operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę.........410,647.5 GigaFLOPS / 410.648 TeraFLOPS

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

MJ19

Ciekawy jestem dlaczego tylko 25% z zarejestrowanych ludzi liczy?Skleroza,brak chęci?

AL

Cytat: "MJ19"Ciekawy jestem dlaczego tylko 25% z zarejestrowanych ludzi liczy?Skleroza,brak chęci?

Słomiany zapał? Sam próbowałem zarazić idęą kilku kumpli i z doświadczenia wiem, że niestety po kilku godzinach, a w najlepszym wypadku po kilku dniach dawali sobie niestety z BOINC spokój :cry:

D_T_G

Cytat: "Bober"Electronic Sports League (ESL)

Nie słyszałem nic o tym wcześniej, ale założyli sobie drużynę w Rosetta@home i pędzą z RACem rzędu 0,5kk w kierunku podium w projekcie.

Bardzo podobna akcja dzieje się od kilku dni w przypadku japońskiej drużyny Team 2ch na WCG, sami zobaczcie:



Heh, migrację ludzi w ostatnich dniach mają imponującą  8O

Wie ktokolwiek co jest grane, bo z ich strony nic się nie dowiedziałem :lol:


Bober

A nie zbiega się to przypadkiem z zakończeniem działalności grid.org?

D_T_G

No tak, faktycznie byli najlepszym teamem na grid.org

CytatFacts and Figures
As of April 2007, Grid.org managed 3,732,696 global devices, with 1,340,913 registered members who contributed 210 years of CPU time daily
Grid.org's top 5 teams have nearly 100,000 members combined
Our top 5 all-time teams (by CPU hours contributed):
Team 2ch, created 4/5/2001 with over 40,000 years of CPU time donated
Easynews, created 2/2/2002 with over 27,000 years of CPU time donated
Team Discovery, created 4/5/2001 with nearly 4000 years of CPU time donated
Vulture Central II, created 4/3/2001 with over 3000 years of CPU time donated
Dutch Power Cows against cancer, created 4/3/2001 with over 3000 years of CPU time donated

Jakby nie było drugie było Easynews, które w BOINC jest przecież kilka pozycji za nami i teraz, nawet to sobie wyobrażam, może podobnie przyśpieszyć :?


Bober

CytatAs of April 2007, Grid.org managed 3,732,696 global devices, with 1,340,913 registered members who contributed 210 years of CPU time daily

No proszę 1,340,913 użytkowników, podczac gdy BOINC dopiero co 1kk przekroczył (i pewnie zaczęła się już migracja grid - BOINC). A ja myślałem, że BOINC ma najwięcej userów :?

No coż jak ten 1,340,913 wybierze BOINC, to będzie miał najwięcej :P

No to Easynews będą mieć RAC 500k ?

Zobaczymy....

D_T_G

#38
---------- 19:43 11.05.2007 ----------

Starają się zmobilizować, ale chyba nie są tak zgrani jak 2ch, zresztą nie pali im się, mają gigantyczną przewagę punktową a RAC wcale nie najgorszy.

---------- 18:18 15.05.2007 ----------

Cytat: Bober
CytatAs of April 2007, Grid.org managed 3,732,696 global devices, with 1,340,913 registered members who contributed 210 years of CPU time daily

No proszę 1,340,913 użytkowników, podczac gdy BOINC dopiero co 1kk przekroczył (i pewnie zaczęła się już migracja grid - BOINC). A ja myślałem, że BOINC ma najwięcej userów :?

No coż jak ten 1,340,913 wybierze BOINC, to będzie miał najwięcej :P

Właśnie się tak zacząłem zastanawiać, do którego projektu przeszło najwięcej liczydłowych grid.org i postanowiłem zrobić takie małe dochodzenie, spróbuję ocenić to "na oko".

Fakty:
-skończenie działalności: 27 kwietnia 2007
-liczydłowych 1,340,913 (niewiadoma liczba aktywnych, a ta właśnie by się bardziej przydała)
-w newsie pożegnalnym sugerowane były następujące projekty:

CytatPlease support other volunteer grid projects
We encourage member to take your valuable resources to other projects of this kind that are ready and willing to accept you as new members.

Below are just a few examples:

No to lecimy:

CytatWorld Community Grid, operated by IBM

Projekt wyraźnie przyśpieszył, do którego w największej mierze przeprowadził się właśnie ten 2ch, który dokład 0,5mln punktów dziennie, a też na przykład nasz nowy liczydłowy kon141410, który jest na WCG jednym z najlepszych liczydłowych z Polski




+ Punkty UD - ostatnie 30 dni

Co ciekawe wydaje się, że większość z nowych wybrało BOINC, mimo przyzwyczajenie do UD, tzn. siakieś ponad 2/3.

CytatDistributed.net, operated by distributed.net

Dwa aktywne projekty:



Nie wiem jak to odczytywać, ale nie widzę, żeby jakoś specjalnie przyśpieszył ;)

CytatCompute Against Cancer, operated by National Cancer Institute

Ten projekt prowadzi w ogóle jakieś statystyki?

CytatFolding@Home, operated by Stanford University

Nie wiem, gdzie jest prowadzona historia statystyka, ale dziś wygląda to fah-web.stanford.edu/cgi-bin/main.py?qtype=osstats

windows - do którego ograniczony był grid.org ma 187 teraflopów, kiedyś jak było głośno wbudowanym w ps3 kliencie to wyliczyłem że gdyby odjąć gpu i ps3 to moc wynosiła by 211 tflopów, teraz jest to 43 teraflopy więcej, więc pewnie część tego jest dzięki przejściu z grid.org.

Cytatclimateprediciton.net, operated by a group of partners including MIT and Oxford University

Też trochę nowych:


CytatfightAIDS@Home, operated by Olson Lab at Scripps Research Institute

Podprojekt WCG.

CytatLHC@home, operated by CERN

Taaaaa... :lol:

CytatSETI@home, operated by UC Berkeley

Hehe, raczej zwolnił ;)

CytatDistributed Folding, operated by a group of partners including Hogue Bioinformatics Research Lab, Mount Sinai Hospital, and University of Toronto

WTF?? Wg wikipedi ten projekt skończył już działalność w 2004 roku! W każdym bądź razie strona istnieje, ale podstrona ze statystykami nie chce mi się załadować w przeglądarce...

Wychodzi na to, że najwięcej z grid.org przeszło do WCG, F@H i Climata, ale to tylko takie moje krótkie dochodzenie, nic wiarygodnego ;)


Kon141410

Witam!

Robię co w mojej mocy 8)

A bedzie tego jeszcze więcej  :wink:



Pozdrawiam