Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Czujka standalone??

Zaczęty przez Troll81, 08 Listopad 2013, 10:42

Troll81

https://github.com/gentijo/QuakeCatcher/wiki

Skoro QCN taką zrobiło.... :D

Szopler

Raspberry + czujka + modem GSM + panel + akku z układem ładowania i jazda :P

Troll81

pytanie czy ktos by to był w stanie policzyć prądowo? Chodzi o to by czujka w miare bez zakłóceń dała rade liczyć. Zamiast RPi wolałbym użyć starego smartfona :D Baterie już ma. ładowarki solarne też już dostepne.

krzyszp

Cytat: Troll81 w 08 Listopad 2013, 16:38
pytanie czy ktos by to był w stanie policzyć prądowo? Chodzi o to by czujka w miare bez zakłóceń dała rade liczyć. Zamiast RPi wolałbym użyć starego smartfona :D Baterie już ma. ładowarki solarne też już dostepne.
I tu wracamy do tematu app dla Androida. Niestety mi np. nie udało się ogarnąć dostępu do USB po stronie Andka... :/


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

doblet

USB? po co?  :respect: Po uproszczeniu czujki nie bedzie potrzebne. Mam inny pomysł. Musze tylko poświecić jakiegoś smartfona.. :book: Znajdzie się ktoś do napisania aplikacji?

Szopler

No właśnie... impulsy można zliczać analizując stan wejścia audio. Więc teoretycznie w najprostszym przypadku wystarczy zasilacz HV + układ formowania impulsu + wtyczka pasująca do phone'a. Przez USB to można zapodać zasilanie.

krzyszp

Cytat: Szopler w 09 Listopad 2013, 16:51
No właśnie... impulsy można zliczać analizując stan wejścia audio. Więc teoretycznie w najprostszym przypadku wystarczy zasilacz HV + układ formowania impulsu + wtyczka pasująca do phone'a. Przez USB to można zapodać zasilanie.
I oczywiście będziesz ufał wynikom pomiarów na radioaktywnym...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Szopler

#7
Oczywiście, że będzie łatwiej oszukać bo wystarczy, że ktoś zapuści na audio in jakieś skoczny utworek ;) i mamy alarm.
Tyle, że nawet teraz nie jest to takie trudne - wystarczy podać na wejście µP odpowiedni sygnał i już... Kwestia dobrej albo złej woli posiadacza czujki.

krzyszp

Tak, niemniej jest to "trochę" bardziej skomplikowane niż podłączenie umcy-umcy na audio in, co likwiduje 100% dzieci neo...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kotfryc

#9
Czujka w sumie dawałaby specyficzny sygnał, więc jeśli apka umiała by troszkę więcej niż tylko zliczanie impulsów, przykłady:

- identyfikacja sygnału (sinusoida, prostokąt)
- poziom sygnału na wejściu (0v/5v)
- wypełnienie sygnału (1ms/300ms)
- moment narastania/opadania sygnału

to też by się zlikwidowało dzieci neo

oszukanie tego chyba by było trudniejsze niż aktualnej czujki na daną chwilę heh :)
a pomysł wydaje mi się trafiony, łatwiej o starego smartfona niż budować taki czujnik od podstaw...