Brak historii obliczeń sprzed 1 Marca 2007

Zaczęty przez AdNet, 09 Marzec 2007, 23:00

AdNet

Witam Serdecznie 'Krewniaków' BOINC,
Na początek chciałbym się Bardzo GORĄCO przywitać ponieważ ten post to mój debiut  :oops:

i od razu do rzeczy  :P

Mam taki problem,

Zapisany jestem do projektów:

-Rosetta, od 5 Feb 2007
-Einstein, od 21 Feb 2005
-SETI, od 3 Apr 1999
-NanoHive, od 21 Feb 2007
-XtermLab, od 22 Feb 2007

jak widać, dwa z nich są już liczone dość długo (ze sporą przerwą ale to opowiem kiedy indziej), a 3 kolejne od przyjmijmy 21 Lutego br. Problem mam taki, że od dnia 1 Marca 2007 nie mam dostępnej historii "Results for user" dla WSZYSTKICH projektów w których liczę! i nie wiem dlaczego ?
Wygląda to tak, jakby ktoś czyścił bazę danych i wyczyścił wszystkie moje Results sprzed 1 Marca 2007. Dla przykładu SETI obliczyłem około 365 próbek, a mam obecnie w wynikach 5  :? Tak samo dla wszystkich innych projektów poza Einstein gdzie tam ostatnie "Results for user" mam z 19 Feb 2007 10:10:19 UTC

Czy ktoś z Państwa podejmie się wyjaśnienia tego problemu ?

Bober

We wszystkich projektach historia "Results" jest czyszczona dosyć szybko (przynajmniej mi).
Także to zupełnie normalne zjawisko...

AL

Generalnie wyświetlają się wszystkie próbki, które nie są jeszcze przeliczone przez wszystkie osoby (kworum w danej jednostce). Czasem zdaża się, że są wyświetlane jednostki już przez wszystkich przeliczone - ale należące np. do jakiejś konkretnej serii w danym projekcie. Wtedy one znikają wszystkie z regóły w jednym dniu - kiedy wszystkie próbki z danej serii są już przez wszystkich przeliczone. Jeśli liczę jakiś projekt intensywnie mogę przejżeć całą masę resultatów, ale jeśli np. nie liczę jakiegoś projektu przez miesiąc i dłużej - to jk wejdę w jego preferencję - to z regóły nie ma tam już żadnych rezultatów do podejrzenia. Więc to normalne, że z upływem czasu stare rezultaty znikają. Wydaje mi się też np., że takie czyszczenie następuje podczas cotygodniowych wyłączeń projektów na kilka godzin ( w większości przypadków wtorek, środa) w celu konserwacji i napraw ewentualnych niedomagań.