[Pomysł] Archiwum

Zaczęty przez kempler, 10 Marzec 2007, 00:51

kempler

A więc tak: postów jest sporo co może utrudniać przeszukanie forum. Zapewne ilość postów po połączeniu drużyn lawinowo wzrośnie. I tak: część postów szczególnie z początku jego istnienia jest nieaktualna a wręcz niepotrzebna. Jest to jednak historia forum z którą dłużsi stażem członkowie zapewne nie chcą się rozstawać a można także dzięki nim (postom) poznać historie poszczególnych członków forum jak również samego forum :) Osobiście nie jestem za jakimkolwiek usuwaniem postów więc proponuje: utworzenie działu "Archiwum" lub coś podobnego. Myślę że można by w nim umieścić starsze posty np. "Archiwum 2005" lub wg. uznania Mchl'a.
Co Wy na to ?

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

Ja myślę, że można trochę starych tematów wrzucić do takiego worka (np. "mamy 5 miejsce" czy "mamy 10 mln" itp.).
Ale jak już przenosić to całe tematy, bo posty jednak tworzą łańcuszek przyczynowo-skutkowy, którego nie powinna się zrywać.

Ale sprawa wydaje mi się problematyczna. W końcu w większości tematów ktoś może postanowić coś jeszcze dopisać....nawet po 2 latach. Trzeba by więc dopuścić możliwość pisania w tych tematach...a to już by nie było archiwum.

Na tą chwilę widzę za to, że przydałoby się trochę pracy moderatora. Poprzesuwanie paru tematów, poprawienie nazwy paru, żeby od razu było wiadomo jakie jest ich sedno...trochę śmietnika mamy.

Juras23

nie dalej jak wczoraj czy przedwczoraj zaproponowałem "uporządkowanie forum"[moderacja: link nie aktualny] tutaj - i dostałem po uszach, dziś znowu ten temat jest poruszany - mimo wszystko jestem za.

kempler

Moja propozycja bezpośrednio wynika z Twojej, zauważyłeś problem tylko że Twoje rozwiązanie trochę mi nie odpowiada (usuwanie postów). Ja po prostu zaproponowałem inne rozwiązanie. Tam się trochę OT zrobił i tytuł może być mylący. Może mod to jakoś skleci w jedną całość ?

Wcale nie dostałeś po uszach, po prostu wystąpiła różnica zdań  :wink:

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Juras23

---------- 10:29 10.03.2007 ----------



Kempler, przeczytaj proszę całego posta, proponowałem tam również inne rozwiązania, te jednak nie zostały dostrzeżone bo się wszyscy oburzyli na to usówanie. Owszem myślę, że ciekawych dyskusji nie ma co wywalać, ale znajdzie się bardzo dużo tematów całych, które nic nie wnoszą i są tylko zaszłościami, bo nawet nikt do nich już nie wraca. Idąc tym sposobem, że zatrzymujemy wszystko, to przy dwukrotnie większej liczbie userów na forum będziemy mieć niezły bałagan.



Dla uściślenia np temat: [moderacja: link nie aktualny] fuzja [/] według mnie jest zbędny i nie musi się znaleźć nawet w archiwum. Usunięcie go jednak mogłoby zmniejszyć liczbę napisanych postów u Ala i Starszyny o 1. Archiwizacja jest więc lepsza bo mogłaby pozwalać na zachowanie liczby postów.



---------- 10:30 ----------



szkoda, że zrobilismy z tego problemu dwa osobne tematy  :(

kempler

Wiem Moja wina. W Twoim temacie już Cię przeprosiłem i jeszcze raz sory. Późno było mózg nie pracował :wink:

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Juras23

nie ma problemu - nie przejmuj się :)

Pigu

skoro już się dałem poznać jako zwolennik kasowania martwych dusz, to powiem, że również jestem za kasowaniem martwych tematów  :twisted:  jak ktos bedzie chciał poruszyć temat sprzed roku to napisze nowiutki topoic. Weim, że moje zdanie nie jest tu jeszcze szczególnie istotne, ale wszystko wskazuje, że za kilka dni się tu wprawadzę hehe

AL

Cytat: "Pigu"skoro już się dałem poznać jako zwolennik kasowania martwych dusz, to powiem, że również jestem za kasowaniem martwych tematów  :twisted:  jak ktos bedzie chciał poruszyć temat sprzed roku to napisze nowiutki topoic. Weim, że moje zdanie nie jest tu jeszcze szczególnie istotne, ale wszystko wskazuje, że za kilka dni się tu wprawadzę hehe
Pigu - każde zdanie się liczy. Ja niemniej jednak niczyego bym nie usuwał. Natomiast za zrobieniem małych pożądków jestem jak najbardziej za. Stare, nieaktywne i ewentualnie nieaktualne tematy przesunąłbym jednak do archiwum (tak dla potomności).

bartsob5

ja raczej jestem przeciwny wrzucaniu wszystkiego do jednego worka, tudziez usuwania, wiec podobnie jak w przypadku tematu Jurasa23 rowzniez jestem sceptyczny (no sorry, taka moja rola :D )

zamiast tego, bo widze z waszych wypowiedzi, ze jest konieczne usystematyzowanie tematow (zeby tu sie tylko zaloga nie buntowala!) to proponowalbym stworzenie specjalnej bazy danych, co w jakim watku jest poruszane.
forma?
zagadnienie (2-5 slow) + link do okreslonego tematu z rozwiazaniem lub chociaz dyskusja na ten temat.

jeszcze nie wiem, czy mialoby byc to w FAQu, w podobnym module, czy jako pierwszy post (w postaci announcement w kazdym dziale), ale mysle ze bylby to znacznie lepszy pomysl... pamietajcie, ze trudniej sie szuka danej informacji w worku 200 topicow o roznorodnej tamtyce (i czasie nadeslania) niz posrod 10-20 na jeden okreslony temat

Bober

Pomysł również ciekawy. Wymagać będzie trochę pracy...

Są jednak tematy, których już raczej nikt nie będzie szukać i z nich można zrobić worek.

bartsob5

no mysle, ze przy pomocy obslugi forum (spogladam tu blagalnie na newsmanow) uda sie to wszystko zrobic w ciagu 2 tygodni...

kempler

Cytat: "bartsob5"no mysle, ze przy pomocy obslugi forum (spogladam tu blagalnie na newsmanow) uda sie to wszystko zrobic w ciagu 2 tygodni...

Ja zawsze chętnie :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober


Mchl

Wstrzymajcie się na razie przed przestawianiem.
Katalogować oczywiście możecie.

Zobaczymy jak się rozwinie kwestia nowego skryptu, ale prawdopodobniej lepiej będzie zacząc archiwizowanie po ewentualnej zmianie.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

kempler

Oczywiście nic nie przestawiać, masz rację Mchl
Na razie tylko luźne propozycje.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....