Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Zasilacz awaryjny - pomóżcie dobrać coś sensownego

Zaczęty przez piotrekg, 28 Listopad 2013, 12:00

piotrekg

Witam ;) Mieszkam na nowym osiedlu i mam problemy z przerwami w dostawie prądu. W związku z tym już nieraz utraciłem efekty

pracy. Myślę, czy awaryjny zasilacz nie rozwiązałby problemu, przynajmniej na jakiś czas, dopóki przestaną zabierać prąd ;)

Niestety nie znam się na kupowaniu tego rodzaju sprzętu, więc liczę na Waszą pomoc. Na jakie parametry zwrócić uwagę itd.

Przykładowo taki byłby dobry http://alegratka.pl/ogloszenie/ups-fildeltronic-f650pro-22997071.html?h=0d24cc2f63347fbd

?

Troll81

po pierwsze. Jak jest moc twojego zestawu. po drugie jak długie są wyłączenia prądu. Inny zasilacz potrzebujesz do podtrzymania np małego komputera biurowego a inny do potwora pochłaniającego 1kW. Inny zasilacz ci otzrbny jak masz do czynienia z zanikami zasilania a inny gdy wyłączenia trwają po 2 godziny.

Dario666

To ma sens tylko, gdy przerwa w zasilaniu jest najwyżej kilka minut. Jeśli masz komputer bez wypasionej karty graficznej i nie liczysz BOINCa to ten Fideltronik wytrzyma max. 10 minut, a z mocną kartą graficzną i obciążonym procesorem max. 2 minuty. Wszystko zależy jaki masz komputer.

Trzeba też pamiętać, że używany UPS pewnie ma akumulator do wymiany, co kosztuje 50-100zł w zależności od modelu.