BOINC jak proces w tle ?

Zaczęty przez AdNet, 12 Marzec 2007, 07:44

AdNet

Witam,
Pytanie / problem
BOINC pracuje na maszynie ogólnodostępnej na wystawie sklepowej.
Jak go uruchomić, żeby działał, ale nie było go ani na pasku zadań, ani koło zegara ?

Tak żeby działał jako usługa w tle. jakiś przełącznik albo plik .bat ? , Może autostart w REGEDIT .... no dajcie jakiś pomysł .... Nie lada zadanie ;-)

Proszę o pomoc.
Dla ułatwienia dodam, że konto które pracuje jest "user" i na nim ma to działać, natomiast mam też prawa "admin" na tej samej maszynie, ale na czas pracy w dzień nie jest to konto uruchamiane !
User nie może odpalać nic (nie wiem jak to jest zrobione) co się 'chowa' koło zegara, więc BOINC ląduje na pasek w dół a tam bardzo często jest zamykany przez dzieciaki... :(

krzyku

Jeli da się odpalić Boinca na kompie to spoko, jak już to zrobisz to daj Trzech Króli ;-) (CTRL, ALT, DEL) i wyłącz proces boinc menedzera (boincmgr.exe) i juz ikonka zniknie i nie będzie nikogo kłuła w oczy a program bedzie liczyl, tylko nie wylaczaj w ten sposób boinca bo wszytko poleci
  

m2marek

Dawno nie instalowałem Menadzera, ale drzewiej było zadawane pytanie: zainstaować tylko dłatego użytkownika, dla wszystkich, jako proces. Oczywiście wybieramy jako proces (nie widać przy zegarku - tylko u użytkownika instalującego, i tylko on ma prawa do wszelkich ustawień).

AdNet

jeśli mówisz o 3 opcji instalacji to mi się wykrzacza i nie wiem dlaczego ? :(

bartsob5

Cytat: "AdNet"jeśli mówisz o 3 opcji instalacji to mi się wykrzacza i nie wiem dlaczego ? :(

tez mam nieraz z tym problemy...

ja mam sposob na to taki:
sc create boinc binPath= "c:\program files\BOINC\boinc.exe -daemon" start= auto
DisplayName=process type= own obj= LocalSystem


z tym ze zeby chodzil, muszisz byc zalogowany... wpsiuje to oczywiscie w 'uruchom' zeby zobaczyc czy dziala sprawdz w services.msc

Nietoperek

jak mowa o wykrzaczaniu sie instalki jako service (usluga) w boinc 5.8.xx mam to samo - zalatwiam to wywalajac calego boinc'a nastepnie instaluje na czysto 5.2.13 a dopiero pozniej 5.8.xx (oczywiscie wszystko jako usluge) - to jest chyba najlepszy sposob aby zaladowac tam klienta bez menadzera

AdNet

Panowie,
jakiś manual by się przydał ze screenami ....  :?

Problem opisywany wyżej (sposób Alt Ctr Del) niestety nie podziała. W momencie kiedy jest zalogowany "user" nie "admin" windows wywala komunika, że opcja "task menager" jest dostepna "4 admin only"

więc poproszę jakoś instrukcję instalacji Boinc w wersji instalacji 3)  - jako usługa

Nietoperek

w XP spruboj usunac calkowicie boinc'a starego, nastepnie z konta admina utworz konto usera nowego (ograniczone na haslo) - nastepnie zaladuj boinc'a 5.2.13 jako usluge (w odpowiednich polach podajesz nazwe komputera oraz nazwe usera (GACEK\user) oraz haslo 2 razy (haslo) - odznaczasz opcje startu przy systemie i czegos tam jeszcze nastepnie boinc spyta Cie o prawa do uruchamiania klienta z czym tam (nie pamietam dokladnie) dajesz na tak (ogolem chodzi o prawo startu klienta przy logowaniu na koncie innego usera niz pracujesz - reszta powinna pojsc juz jak z platka - jak to wejdzie wtedy wylaczasz boinc'a (START>uruchom>cmd -- i w okienku dos'a co sie pojawi wpisz net stop boinc - i enter -- to zatrzyma usluge ) i instalujesz ponownie klienta 5.8.x w ten sam sposob co wczesniej opisany (pomijajac tworzenie konta) - wszystkie operacje musisz wykonywac na koncie z prawami administratora

AdNet

Nie wiem jak to sie stało, ale dziś przypadkiem zauważyłem , że komp którego ( mniej więcej od poprzedniego posta ) sobie dawno odpóściłem działa !! i dalej liczy, nie mając włączenego Menagera :)

Wyniki - jako dowody - są tutaj

Dziękuję wszystkim za pomoc :D

Wydmek

Mam podobny problem.

Chcę u znajomych zainstalować boinca - bo ich komp zazwyczaj nudzi się - ale za nic nie dadzą odpalić Boinca żeby był widoczny w trayu - więc chciałem uruchomić jako jako proces działający tylko w tle i co i d........

Okazuje się,  że nie pozwala na instalację bo prosi o podanie nazwy Usera oraz hasła do jego konta - a oczywiście :( konto nie jest zabezpieczone hasłem - i instalacji nie można przeprowadzić dalej bez podania hasła :evil:

Jak ktoś wie jak to obejść to poratujcie.

Może w końcu udało by się na stałe przekroczyć granicę 1000 w RAC :)
 miało być tak pięknie - wywiady, autografy, wizyty w zakładach pracy!! :)



Yoshi

MarekZ napisał w którymś poście, że wersja 5.9.5 daje się zainstalować jako usługa serwisowa. Nie próbowałem jeszcze czy działa.
-
Pozdrawiam
Yoshi
[align=center]

[/align]

Wydmek

---------- 02:28 03.05.2007 ----------

Dzięki, sprawdzę najpierw na żywym organiźmie czyli swoim sprzęcie :D

---------- 02:36 ----------

I oczywiście problem jest taki sam - nadal nie pozwala na instalację bez hasła (jeżeli podaję jakieś wzięte z sufitu - to wywala się przy odpaleniu procesu :( )
 miało być tak pięknie - wywiady, autografy, wizyty w zakładach pracy!! :)



Yoshi

U mnie działa. Podaję zmyślone hasło dwa razy, instaluje się. Kiedy próbuje odpalić usługę serwisową, wywala błąd hasła. Wtedy wchodzę do usług serwisowych (Narzędzia Administracyjne) i zmieniam użytkownika usługi na Local System, wtedy nie potrzebuje hasła. Daję Retry w instalce BOINCa i działa. Przynajmniej u mnie :) Win 2000 jakby kto pytał.
-
Pozdrawiam
Yoshi
[align=center]

[/align]

bartsob5

a moze by tak zajrzec pare postow wyzej?

sc create boinc binPath= "c:\program files\BOINC\boinc.exe -daemon" start= auto
DisplayName=process type= own obj= LocalSystem

Wydmek

Nie koniecznie wszystko łapię????????


Wystarczy że dodam taki wpis i będzie się odpalał boinc podczas każdego wstawania systemu??????
 miało być tak pięknie - wywiady, autografy, wizyty w zakładach pracy!! :)



AL

Cytat: "Wydmek"Nie koniecznie wszystko łapię????????


Wystarczy że dodam taki wpis i będzie się odpalał boinc podczas każdego wstawania systemu??????

Cytat: "bartsob5"

ja mam sposob na to taki:
sc create boinc binPath= "c:\program files\BOINC\boinc.exe -daemon" start= auto
DisplayName=process type= own obj= LocalSystem


z tym ze zeby chodzil, muszisz byc zalogowany... wpsiuje to oczywiscie w 'uruchom' zeby zobaczyc czy dziala sprawdz w services.msc

START->Uruchom-> wklej
sc create boinc binPath= "c:\program files\BOINC\boinc.exe -daemon" start= auto
DisplayName=process type= own obj= LocalSystem
i powinno działać przy każdym starcie systemu jako usługa - jeśli się nie mylę.

Wydmek

---------- 15:07 03.05.2007 ----------

OK dzięki

---------- 15:14 07.05.2007 ----------

I Bryndza i kaszana - nie działa :(

Próbowałem odpalić i niestety nie dało to żadnego efektu - BOINC nie odpala się przy starcie  :evil:
 miało być tak pięknie - wywiady, autografy, wizyty w zakładach pracy!! :)



Nietoperek

boinc jako usluga wymaga podania hasla do profilu (przynajmniej ja zawsze tak mam) upewnij sie czy takowe posiadasz - lub spruboj innej opcji czyli oddzielne konto tylko dla boinc'a z haslem zainstaluj boinc'a jako usluge normalnie ale podajac konto odpowiednio utworzone - podczas instalacji udzielasz odpowiednich praw klientowi boinc i powinno smigac - jedynie ze bedzie okienko logowania z kilkoma kontami co mozna latwo obejsc opcja menu start>uruchom>"control userpasswords2" - dla pewnosci przed tym wszystkim mozesz sprubowac usunac calkiem poprzednia instalacje boinc z systemu i wszelkie z nim zwiazane wpisy w rejestrze systemowym

Wydmek

A nie próbowaliście tylko ukryć ikonki w Trayu w jakiś magiczny sposób ?- może to prostsze rozwiązanie - a znajomi i tak nie będą w stanie zlokalizować usługi bo nie używają Menadżera zadań
 miało być tak pięknie - wywiady, autografy, wizyty w zakładach pracy!! :)



uszychaha

Cytat: "Wydmek"A nie próbowaliście tylko ukryć ikonki w Trayu w jakiś magiczny sposób ?- może to prostsze rozwiązanie - a znajomi i tak nie będą w stanie zlokalizować usługi bo nie używają Menadżera zadań
niestety muszę zareklamować portal konkurencyjnej firmy, ale...

http://www.wss.pl/FaqList/19/1,3055/Comments.aspx

ja łączę się zdalnie na serwer więc po wylogowaniu też miałem ten problem. Zrób jak tu pokazali, nawet nie trzeba odpalać managera. żeby wszystko działało.

Wydmek

Dzięki - będę próbował przy najbliższej okazji :D
 miało być tak pięknie - wywiady, autografy, wizyty w zakładach pracy!! :)



REPAIRMAN

No szkoda ze mnie wcześniej nie było tutaj na forum .

Sprawa jest banalnie prosta żadne tam zmiany w rejestrach odpalanie komend etc .

1. Naciskamy myszka na pasku prawym klawiszem ( leworęczni zapewne maja lewy klawisz skonfigurowany )
2. Wybieramy " właściwości ".
3. W zakładce Pasek zadań  ( Obszar powiadomień ) wybieramy " Dostosuj ".
4. Szukamy  interesującego nas programu ( w tym momencie BOINC  Manager ) naciskamy na niego i mamy do wyboru Ukryty gdy nieaktywny , Zawsze ukryty, Zawsze widoczny wybieramy ( Zawsze ukryty ) wciskamy OK później zastosuj i po sprawie : D

To by było na tyle , wiem ze to stary temat ale może komuś sie przyda ta malutka informacja .

Pozdrawiam

AL

Cytat: REPAIRMAN w 06 Maj 2008, 22:30
No szkoda ze mnie wcześniej nie było tutaj na forum .

Sprawa jest banalnie prosta żadne tam zmiany w rejestrach odpalanie komend etc .

1. Naciskamy myszka na pasku prawym klawiszem ( leworęczni zapewne maja lewy klawisz skonfigurowany )
2. Wybieramy " właściwości ".
3. W zakładce Pasek zadań  ( Obszar powiadomień ) wybieramy " Dostosuj ".
4. Szukamy  interesującego nas programu ( w tym momencie BOINC  Manager ) naciskamy na niego i mamy do wyboru Ukryty gdy nieaktywny , Zawsze ukryty, Zawsze widoczny wybieramy ( Zawsze ukryty ) wciskamy OK później zastosuj i po sprawie : D

To by było na tyle , wiem ze to stary temat ale może komuś sie przyda ta malutka informacja .

Pozdrawiam


Gdyby ten sposób był w 100% skuteczny nie byłoby sprawy - niestety tak nie jest ( wiem z doświadczenia ).

IThorne

Ja mam pytanie zwiżane z wyłączaniem tylko BOINC Menagera (BOINC.exe zostaje).

Jak to wyglada z odsyłaniem próbek i ciągnięciem nowych? A przełączanie między projektami? I co się stanie gdy liczona próbka się skończy?

To dosyć ważne bo mam A64x2 w robocie i będzie się marnować, a szef zrzędzi, że BOINC "niszczy system".



Bober

Wszystko działa bez menedżera. Możesz go spokojnie skillować.

IThorne

Czyli menager jest tylko po to by użytkownik miał fajne widoczki?



Troll81

Menadżer jest graficzną nakładką która pozwala w wygodny sposób administrować boincem. MOżna to też robic z linii komend. Poza tym ładnie statystyki wyświetla :D

Bosska

Witajcie. Nie będę zakładać nowego wątku, bo ten wydaje mi sie odpowiedni. Nie mam czasu przeglądać całego forum, żeby sprawdzić czy moje pytanie już wcześniej nie padło - siedzę w pracy i mam tylko kilka minut.

Mam od dwóch lat BOINCa ustawionego jako usługa sieciowa, prawdę mówiąc zapomniałam już o nim troszku... Dwa lata działało sobie wszystko fajnie, aż tu nagle od ok. dwóch tygodni muli mi tak komputer, że nie da się pracować. Maszyny nie mam złej, używam w pracy worda, outlooka i przeglądarki, więc BOINC dotąd w ogóle nie wpływał na pracę. Obecnie otworzenie worda i próba np. szybkiego zapisu czy wytnij + wklej przekracza możliwości mojego komputera - wiesza sie wszystko. Sporadycznie po 15 minutach mielenia komenda wytnij + wklej zadziała... Sprawdziłam wszystko, z informatykiem przepuściliśmy wszystko co się dało, antywiry, skanowania, defragmentację - problem się rozwiązuje po wyłączeniu całkiem BOINCa...

Szkoda mi zaprzestać liczenia, stąd pytanko - może BOINC miał ostatnio jakąś automatyczną aktualizację? Pobrał coś co mi muli cały system?
Proszę o odpowiedź, bo żeby tego posta napisać też BOINCa musiałam wyłączyć...

Pozdrawiam
Bosska

Bober

Nie, sam BOINC nie aktualizuje się automatycznie. Czy te objawy występują podczas liczenia któregokolwiek z projektów, czy tylko jednego?

W każdym razie pomóc może odinstalowanie BOINCa i zainstalowanie ponownie, w najnowszej wersji.

KrzychuP

Nie wiem do jakich projektów jesteś podłączona, ale wygląda na to, że któryś z nich wypuścił nową aplikację albo nowy typ próbek, albo i jedno i drugie, i to on muli Ci kompa.
Miałem tak kiedyś z jednym z projektów (nie pamiętam który, bo dawno to było). Wypuścił nową pamięciożerną aplikację i próbki i komp stawał, albo się zwieszał.
Po zaprzestaniu pobierania WU i przerwaniu aktualnie liczonych wszystko wróciło do normy.
Jeśli to możliwe, to spróbuj uruchomić "Managera Zadań Windows" i w menu "Widok" kliknij "Wybierz kolumny" i dodaj sobie kolumny "Użycie pamięci" i "Rozmiar pamięci wirtualnej" może to Ci pomoże wyśledzić winowajcę po ilości zajmowanej pamięci. Porównaj potem nazwy aplikacji z kolumny "nazwa obrazu" z Managera Windowsa z nazwą aplikacji z Managera Boinc. Wyłącz rozpoznany projekt i oby się okazało, że o to chodzi. Innych pomysłów na razie nie mam.
Powodzenia

[PBT] Horpah

według mnie załapałaś jakieś robactwo (spyware, adware, rootkit, itp.)

ściągnij, uruchom i przeskanuj dyski
http://download.norman.no/public/Norman_Malware_Cleaner.exe
na czas skanowania wyłącz boinca

Troll81

Bosska napisz jakie masz projekty uruchomione i na jakim sprzcie liczysz. Przydałby sie też numer wersji menadżera boinc i system operacyjny na którym pracujesz.

bartsob5

takie rzeczy moze robic wiecej niz jedna probka depspida, lub inne projekty, ktorych aplikacje zajmuja 512+ MB...
podaj przy okazji wielkosc pamiec ram

Pigu

panowie prorocy i synoptycy - wystarczy sprawdzić przeca :P

http://pl.boincstats.com/search/all_projects.php?cpid=507d26ccf8d44c975381484056373f3c
http://pl.boincstats.com/search/all_projects.php?cpid=5e6cdbf77f86b5b120176e366455cb12

konta się widzę rozjechały, ale jest tam wszystko co się liczy

btw: witam serdecznie koleżankę po dłuższej nieobecności na forum  :D

Troll81

eh pigu.... nie chodzi o to by wszystko robić za usera. Tylko by nauczyć usera formuować prawidłowe requesty :D
jasne że na boincstats można sporo sprawdzić. Ale miło by było gdy ktoś ma problem, czytać wątek i odpowiadać na pytania "pomagających".

Bosska

To tak:
- wirusów i innych syfów nie ma, bo było wszystko przez weekend sprawdzone. Problem z BOINC zresztą występuje jak jestem podłączona do sieci i netu; gdy mielił scany i inne rzeczy, nawet przy liczącym BOINC nie było problemu;
- akurat na tej maszynie licze seti, rosettę i einsteina. Z tym, że rosetta włącza się jako nikła część raz na sto lat. Ostatnimi czasy właśnie się włączyła, miałam wrażenie, że to przez jej próbki muli, ale odesłał już wszystko z tydzień temu i teraz tylko seti się przelicza - i tez muli, stąd moja konsternacja, bo seti licze od lat i nie było problemu...

- parametry:
win xp pro sp2
Intel pentium 3 GHz
512 RAM
- wersja BOINC 5.4.9

Cześć Pigu :) i wszystkim zresztą ze starej i nowej ekipy. :) Dzięki za pomoc.
Zaraz puszczę jeszcze scan na robale, posprawdzam winowajcę mulenia i wgram nową wersję BOINC, a potem dam znać co z tego wyszło. :)



Troll81

hm... A może to kwestia mielenia dyskiem? Sprawdź ile masz wolnego miejsca na dyskach, i na którym z nich jest plik wymiany (swapfile). Sprawdź czy aby nie trzeba by zdefragmnetować dysków. Wyłącz usługę indeksowania plików w windowsie (przy pofragmentowanym dysku potrafi nieźle zamulić kompa)

[PBT] Horpah

oj Troll zacznij czytać ze zrozumieniem, przecież koleżanka napisała ze wcześniej było dobrze, czyli odpadają złe ustawienia komputera

Troll81

Hoprah fragmentacja dysku pojawia się z czasem tak samo jak zmniejszanie ilości wolnego miejsca. Usługa indekscaji plików przy pofragmentowanym dysku zabiera znacznie więcej zasobów niż przy dysku zdefragmentowanym. I nie są to ustawienia komputera, tylko warunki pracy aplikacji na danych zasobach, a warunki te są zmienne.

[PBT] Horpah

bzdury panie Troll piszesz nawet po 10 latach bez defragmentacji, to nie zamuli komputera w stopniu jaki opisuje koleżanka.