Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

BOINC jak proces w tle ?

Zaczęty przez AdNet, 12 Marzec 2007, 07:44

Troll81

No to właśnie zależy jeśli dysk jest zawalony po brzegi i mocno sfragmentowany to i swapfile nie ma gdzie zapisywać. Mieli dysk głowicą po dysku w poszukiwaniu wolnych klastrów do zapisu, a to spowalnia kompa. I uwierz mi Hoprah to potrafi zamulić kompa. Nie raz już takie coś robiłem. A jeśli do tego w tle chodzi usługa indeksowania plików to ona potrafi zeżreć naprawdę sporo pamięci i mocy procka.

Może zamiast krytykować moje uwagi sam wymyślisz sposób na ulżenie bulom koleżanki?? Bo krytyka powinna być konstruktywna. Ja podałem konkretne rozwiązania oparte na moich doświadczeniach. A zebrało się ich już 15 lat. Więc trochę tego jest. Więc prosze nie zarzucaj mi że pisze bzdury jeśli nie masz jakiegoś innego pomysłu.

Już wiemy że to nie wina wirusów i robaków (no chyba że skan był kiepsko przeprowadzony). Seti Rosetta i Einstein też raczej kompa nie powinny tak zamulać. Pozostaje jeszcze kwestia zainstalowanych programów. moze jakiś firewall dostaje głupawki. Albo antywirus. Może konflikt jakiś programów. Wyjaśnień moze być tysiące. Dlatego może najpierw koleżanka spróbuje zwolnić trocvhę miejsca na dysku i go zdefragmentować. Może problemy występują od czasu zainstalowania jakiegoś programu? A może ma jakiegoś wrednego rootkita?

[PBT] Horpah

moją radę zamieściłem w pierwszym poście, mam nadzieję ze pomoże
Cytat: PBT_Bosska w 27 Maj 2008, 09:27
Zaraz puszczę jeszcze scan na robale, posprawdzam winowajcę mulenia i wgram nową wersję BOINC, a potem dam znać co z tego wyszło. :)

jeśli nie pomoże to pewnie system bądź boinc manager jest już uszkodzony i pozostanie reinstalacja.

Bosska

Cytat: Horpah w 27 Maj 2008, 16:18
jeśli nie pomoże to pewnie system bądź boinc manager jest już uszkodzony i pozostanie reinstalacja.

I chyba w tym leżał problem...
Co prawda scan znalazł jakiegoś robala, ale jego usunięcie też specjalnie nie wpłynęło na przywrócenie normalnych reakcji mojej maszyny.
W końcu wczoraj już nawet sam BOINC odmówił współpracy i przy próbie odpalania po prostu się wieszał na sicher... Przeinstalowałam nową wersję, swoją drogą śmieszna ta skrócona wersja :) No i mam wrażenie, że działa poprawnie, w każdym razie nie muli. Moja ulubiona opcja kopiuj / wytnij / wklej działa i zapisuje też moje wypociny poprawnie :)

Nie ma jednak tego złego, odświeżyły mi się projekty, zaktualizowałam nieistniejące e-maile, może będę częściej na forum zaglądać...

Dzięki wszystkim za pomoc, sama bym na to wszystko nie wpadła, jak znam życie...

Pigu

kliknij na dole "advenced view" i pojawi się stary dobry manager

bartsob5

Cytat: Pigu w 28 Maj 2008, 16:50
kliknij na dole "advenced view" i pojawi się stary dobry manager

a nawet lepszy od starego ;)

Troll81

No i przede wszystkim z chęcią pogadamy z jakąś kobietą na forum :D