Seti@Home trochę ręce opadają !

Zaczęty przez Krzysiak, 15 Marzec 2014, 07:49

Krzysiak

A z rana taki artykuł
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/zycie-pozaziemskie-czy-odkryjemy-je-przed-2040-rokiem.html

i czytamy:
CytatDr Shostak jak wiemy jest duszą programu SETI. Czasy, kiedy ten projekt cieszył się ogromną popularnością dawno jednak minęły, dlatego dr Shostak jest gorącym orędownikiem ponownego zwiększenia nakładów na te badania. Nie tylko w postaci dodatkowych funduszy, ale poprzez znacznie większe zaangażowanie internautów w program Seti@Home. Trudno jednak nawet racjonalnie myślącemu człowiekowi przekonać się do takich badań, podczas gdy wokół jest tyle palących problemów.

Szkoda że przez tyle lat nie mogli poprawić optymalizacji na GPU  :wth:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Dario666

Co to za bałwan z benchmarka. Przecież na SETI jest ogromna moc obliczeniowa i to bez stosowania GPU - aktualnie gdzieś około 200 TFLOPS. Chłoptaś nie ma zielonego pojęcia o tym projekcie.

Po drugie na SETI były projekty liczone na GPU.

WUPES

Cytat: Dario666 w 16 Marzec 2014, 11:51
Po drugie na SETI były projekty liczone na GPU.

.. i są nadal ...

Dario666

No tak, lecz ich dostępność zmienia się jak w kalejdoskopie.

LQG

Przez ostatnie 2 tygodnie nie ma żadnego problemu z WU Seti@home v7 a Astropulse v6 po padzie serwera pojawiło się znacznie szybciej niż przewidywali. Wcześniej mało liczyłem ale dostępność WU była.

Krzysiak

Jest jakiś sposób żeby trochę więcej próbek zadało na GPU

bo przy ustawieniu zapasu na 1 dzień pobiera jedną liczy odsyła pobiera następną i GPU się nudzi w tych przerwach


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

pawg

Ma chwilę czasu by ochłonąć  :P