Wytłumaczenie idei wyścigów

Zaczęty przez ReallyGrid, 21 Marzec 2014, 11:59

ReallyGrid

Mam prosbe jezeli chodzi o wyscigi. Chcialbym wziac udzial w jakims zblizajacym sie wyscigu ale nie mam pojecia co to takiego. Wiem tylko ze tam sie scigaja druzyny, ze trzeba sie gdzies zarejestrowac, cos tez przeczytalem o week_key ale prawde mowiac nic z tego nierozumiem. Moze mi ktos napisac i to najlepiej na przykladzie jakiegos zblizajacego sie wyscigu, co musze zrobic by sie do niego podlaczyc? Tylko bardzo prosze tak krok po kroku ok?
Moja wizytówka


Na wojnie zwycięstwo,
W pokoju czuwanie,
W śmierci ofiara.

stiven

Wyścigi dzielą się na te organizowane przez dany projekt i organizowane przez poszczególne drużyny. Dla Ciebie zasadniczo różnica żadna, liczysz i już. W przypadku drugiej opcji często wymagana jest rejestracja drużyny przez jej szefa.

Każdy wyścig ma swoje zasady więc. Zasadniczo najważniejsze różnice jakie mogą występować to:
- zliczanie punktów dla próbek pobranych przed rozpoczęciem wyścigu (albo się liczą i możliwe jest tak zwane buforowanie próbek albo ważne jest zarówno pobranie jak i odesłanie próbki w czasie trwania wyścigu)
- w wyścigu mogą brać tylko próbki z określonego podprojektu
- punktacja może być BOICNOWA czyli za próbkę z wyścigu dostaje się tyle punktów co normalnie lub specjalna
- próbki muszą lub nie muszą być zwalidowane przed innego liczydłowego

Często najważniejsze informacje są podawane wraz z info o wyścigu. Niestety wyścigów jest na tyle dużo, że czasem ciężko zdecydować w którym startować a który odpuścić.

To tak w największym skrócie.

ReallyGrid

Pytanie nr 1: Jesli chodzi o ta strone http://boincstats.com/en/stats/challenge/team/overview to tutaj sa tylko wyscigi zorganizowane przez teamy czy rowniez te zorganizowane przez dany projekt?

Pytanie nr 2: (tez o ww. strone) skad bede wiedzial czy w danym wyscigu jest zarejestrowany team BOINC@Poland do ktorego moglbym sie podlaczyc?

Pytanie nr 3: (chyba najwazniejsze) No wlasnie jak sie podlaczyc do wybranego wyscigu?
Moja wizytówka


Na wojnie zwycięstwo,
W pokoju czuwanie,
W śmierci ofiara.

krzyszp

Generalnie jako członek drużyny nigdzie nie musisz się "podczepiać", to szef teamu podczepia drużynę do wyścigu (obojętnie czy projektowego, czy jakiegokolwiek innego). Po prostu liczysz to, co określa "wyścigotwórca".


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

stiven

Cytat: ReallyGrid w 21 Marzec 2014, 12:39
Pytanie nr 1: Jesli chodzi o ta strone http://boincstats.com/en/stats/challenge/team/overview to tutaj sa tylko wyscigi zorganizowane przez teamy czy rowniez te zorganizowane przez dany projekt?
Tu masz teamowe: http://boincstats.com/en/stats/challenge/team/overview
tu: projektowe http://boincstats.com/en/stats/pchallenge/team/overview
Cytat
Pytanie nr 2: (tez o ww. strone) skad bede wiedzial czy w danym wyscigu jest zarejestrowany team BOINC@Poland do ktorego moglbym sie podlaczyc?
Na boincstats kilkasz sobie na stronie danego wyścigu w "Number of teams participating"

Cytat
Pytanie nr 3: (chyba najwazniejsze) No wlasnie jak sie podlaczyc do wybranego wyscigu?
Jeśli nie jesteś założycielem drużyny to po prostu liczysz i już. Nie musisz się nigdzie podłączać.

ReallyGrid

#5
Po przeczytanie watku http://www.boincatpoland.org/smf/competitions-and-challenges/charity-race-2013-go-to-fightmalariahome/ oraz zawartych tam postow (oto kilka wybranych):
Cytat: pawg w 31 Styczeń 2013, 21:20Wreszcie udało mi się podpiąć...  :attack:  :whip:
Cytat: PanStaszek w 29 Styczeń 2013, 21:37Też cośtam podłączyłem, więc dorzucę kilka punktów od siebie.
Myslalem ze aby wziac udzial w wyscigu nalezy gdzies sie podpiac/zarejestrowac (wyrazajac chec uczestnictwa).

Tym bardziej po przeczytaniu tepo postu:
Cytat: ryszard.korczyk w 29 Styczeń 2013, 10:16Kredyty lecą na wspólne konto, które specjalnie do tego celu stworzyliśmy, później to konto zostanę przeniesione do naszego teamu. Niestety dołączając do wyścigu nie liczymy na swoje konto. Jak to mówią, nie tylko punkty się liczą, tu walczymy o promocję B@P. :)
juz kompletnie bylem przekonany ze trzeba sie gdzies zarejestrowac i wtedy liczac w danym wyscigu punkty nie ida na moje konto tylko konto druzyny. Bo jak w takim razie moznaby bylo odroznic liczydlowego ktory chce liczyc w projekcie X w wyscigu od tego ktory liczy w nim ale poza wyscigiem...
Moja wizytówka


Na wojnie zwycięstwo,
W pokoju czuwanie,
W śmierci ofiara.

krzyszp

To zupełnie inna sytuacja. Chodziło o stworzenie usera na którego konto będzie jak najwięcej osób liczyć, aby zajął wysokie miejsca w klasyfikacji indywidualnej i tak promował drużynę.
Generalnie, nie ma takiej potrzeby.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

ReallyGrid

Czyli teraz podsumowujac to czego sie dowiedzialem:

Jesli chce liczyc w jakims wyscigu, niech to bedzie zblizajacy sie SIMAP April 2014 Scramble, to po prostu od 2014-04-01 09:15 UTC do 2014-04-08 09:15 UTC zaczynam liczyc SIMAP jak nigdy nic (czyli jak do tej pory) i juz automatycznie licze w tym wyscigu na rzecz B@P (po prostu zasysam probki i licze)? Bez zadnego rejestrowania sie gdziekolwiek i bez zadnego kombinowania ze slabym kluczem etc.?

Jesli tak to rzeczywiscie to jest proste ;)

Dziekuje za odpowiedzi :ahoy:
Moja wizytówka


Na wojnie zwycięstwo,
W pokoju czuwanie,
W śmierci ofiara.

krzyszp

Cytat: ReallyGrid w 21 Marzec 2014, 13:14
Czyli teraz podsumowujac to czego sie dowiedzialem:

Jesli chce liczyc w jakims wyscigu, niech to bedzie zblizajacy sie SIMAP April 2014 Scramble, to po prostu od 2014-04-01 09:15 UTC do 2014-04-08 09:15 UTC zaczynam liczyc SIMAP jak nigdy nic (czyli jak do tej pory) i juz automatycznie licze w tym wyscigu na rzecz B@P (po prostu zasysam probki i licze)? Bez zadnego rejestrowania sie gdziekolwiek i bez zadnego kombinowania ze slabym kluczem etc.?

Jesli tak to rzeczywiscie to jest proste ;)

Dziekuje za odpowiedzi :ahoy:
Oczywiście, o ile admin zespołu go dołączy (w tym wyścigu już jesteśmy podpięci).
Jest dokładnie, jak piszesz - po prostu w czasie wyścigu liczysz ten projekt i po sprawie...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka