Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Grafa do 1k PLN

Zaczęty przez legis, 24 Marzec 2014, 20:32

Dario666

Zasilacz 650 W z mocną 12-ką. Proc narazie to Phenom X4 3,6 GHz.

Krzysiak

Moim zdanie nie będzie ograniczał


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Krzysiak

Właśnie dobiliśmy do 999zł za R9 290  :fright:
http://allegro.pl/vtx3d-r9-290-4gb-gddr5-x-edition-fv-btc-bitcoin-i4110694586.html
http://allegro.pl/powercolor-radeon-r9-290-4gb-pci-e-btc-bitcoin-i4110732530.html


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

legis

Szafirek zamontowany i całkiem ładnie świeci czas testów  :whip:

Troll81

RELEASE THE KRAKEN!!!  :whip: :whip: :whip:

legis

8 Apr 2014, 20:58:03 UTC   9 Apr 2014, 18:16:18 UTC   Completed and validated   72.65    6.86    213.76   Milkyway@Home Separation (Modified Fit) v1.28 (opencl_amd_ati)

72 sekundy i 200 pkt  %)
no ładne cacko

Troll81

240k na dobę.....

legis

Dziś wpadły pierwsze punkciki w Milkyway@Home i od razu mam 2 nowe odznaki  8) w tym jedna za 4 lata współpracy  :whistle:

krzyszp

Cytat: legis w 09 Kwiecień 2014, 20:43
Dziś wpadły pierwsze punkciki w Milkyway@Home i od razu mam 2 nowe odznaki  8) w tym jedna za 4 lata współpracy  :whistle:
jedno mogę powiedzieć:
:p_arr:


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Krzysiak

Czyli identyczna wydajność jak HD7970  :p_arr:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Dario666

Niby x280 to HD7970 Gigahertz Edition  %)

LQG

Cytat: Dario666 w 09 Kwiecień 2014, 21:55
Niby x280 to HD7970 Gigahertz Edition  %)

No i taką ma wydajność. Jak wrzuci do pieca więcej WU to podejdzie pod 300k PPD.

tito

Cytat: Troll81 w 09 Kwiecień 2014, 20:21
240k na dobę.....
Słabo - spróbuj dociążyć drugim WU. Ja przy 7950@1000 mam ~ 300k w milkyway. Ty powinieneś mieć ~ 350.

4ys

U mnie 7870xt@975 na 10 wu wychodziło ~200 tys/24h ,ale chyba zajeździłem pamięci (sterownik ekranu przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność) i też sie przymierze do r9280x  chociaż 550W to troche słaby zasilacz  :wth:

legis

jakaś podpowiedź co by mi 2 WU na raz liczyło ?

4ys

Trzeba stworzyć plik app_config.bat
wkleić
<app_config>
<app>
<name>milkyway</name>
<max_concurrent>10</max_concurrent>
<gpu_versions>
<gpu_usage>0.1</gpu_usage>
<cpu_usage>0.1</cpu_usage>
</gpu_versions>
</app>

<app>
<name>milkyway_separation__modified_fit</name>
<max_concurrent>10</max_concurrent>
<gpu_versions>
<gpu_usage>0.1</gpu_usage>
<cpu_usage>0.1</cpu_usage>
</gpu_versions>
</app>
</app_config>

zapisać
wkleić plik do katalogu projektu restart boinca i  :whip:

Tobas

nie app_config.bat tylko app_config.xml

edit:

Nie trzeba też restartować boinc'a - wystarczy wczytać ponownie pliki konfiguracyjne  ;)

legis

Dzięki już działa ale miało być 2 a nie 10 ale z tym dam sobie radę dzięki  :parrrty: :parrrty:

pawzdy

PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

LQG

Cytat: pawzdy w 10 Kwiecień 2014, 22:36
Jak by ktoś chciał się dozbroić

http://allegro.pl/sapphire-amd-radeon-r9-280x-vapor-x-3gb-wyprzedaz-i4138657282.html

Katowane nie były tylko kopały  XD Ale i tak cena dobra po sprawdzeniu czy gwarancja ważna.

Krzysiak

No bez przesady w boinc też karty nie są katowane  :)

Jest dowód zakupu to i powinna być gwarancja


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Dario666

Łykłem jedną kartę z Allegro.

Czy większe (jakieś) znaczenie ma częstotliwość pamięci, czy GPU? Chodzi mi o kwestie underclockingu; może by tak zejść z częstotliwością RAMu, a docisnąć GPU, żeby nie zwiększać temp.?

pawzdy

Cytat: Dario666 w 18 Kwiecień 2014, 20:58
Łykłem jedną kartę z Allegro.

Czy większe (jakieś) znaczenie ma częstotliwość pamięci, czy GPU? Chodzi mi o kwestie underclockingu; może by tak zejść z częstotliwością RAMu, a docisnąć GPU, żeby nie zwiększać temp.?

:p_arr:  Coś w stylu R9 2xx czy coś zielonego?
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

Dario666


AiDec

Cytat: Dario666 w 18 Kwiecień 2014, 20:58
Czy większe (jakieś) znaczenie ma częstotliwość pamięci, czy GPU?

Absolutnie GPU. MEM ma w wiekszosci projektow marginalne znaczenie, a w malo ktorych prawie marginalne :)

I tak, zmniejsz taktowanie MEM do minimum, zwieksz GPU do max - w 99% przypadkow to sie oplaca. Aczkolwiek nie zaszkodzi zrobic testy.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Krzysiak

http://allegro.pl/sapphire-radeon-r9-290-i4139876812.html

Można pobawić się w licytacje okres przedświąteczny dużo ważniejszych spraw na głowie  :)


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Dario666

 To referencyjne chłodzenie to podobno odkurzacz z biedronki. Wyje jak szalone. :deadman:

Grzypu

I jak widzę po testach, temperatury w stresie osiągają 90'C. Nie ma się co łudzić, że przy Boincu będzie inaczej, ciekawy jestem jak takie parę miesięcy pod obciążeniem wpłynie na taką kartę..

Przez ostatnie 15 minut cena skoczyła o dwie stówy, kamraci się rzucili do zakupów?  :arrr:

Krzysiak

Wyje to mało powiedziane  :wth:

Miałem okazje je słyszeć pod obciążeniem - normalnym głosem rozmawiać nie da się !!! :fright:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Dario666

#69
A w double precision jest wolniejszy od 280X,bo seria 290 ma wydajność 1/8 w DP.
280X ma 1 TFLOPS, 290 - 0,6 TFLOPSa.

Krzysiak

Masz gdzieś zestawienie ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

LQG


Krzysiak

#72
A ma to wpływ na OpenCL czy to inna bajka ?

Edit
A jakie obecnie projekty w ogóle korzystają z double precision ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

4ys


LQG

DP wymaga również aplikacja "S6CasA-Gravitational Wave search" z Einstein@home. Na razie dostępna w wersji beta.

Krzysiak

Trochę mało
A jak liczyć/mierzyć wydajność OpenCL ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

4ys

Właśnie odebrałem nowego r9280x z 989zł
ku chwale B@P :arrr:

Troll81

 :parrrty: - ku chwale

stiven

Niech pracuje cicho i bezawaryjnie :)  :parrrty:

4ys

Gpu-z pokazuje 80*  :cold:  ;D
wersja msi twin frazor gaming