Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Mój Głos 2014

Zaczęty przez Kret_polny, 03 Kwiecień 2014, 22:49

Kret_polny

Jako, że wybory do Europarlamentu coraz bliżej ( 25. maja) postanowiłem trochę poszperać i natrafiłem na taką zabawę w układanie "planu wyborczego":
http://www.myvote2014.eu/pl/strona_startowa/indeks
W skrócie:
odpowiedz jakbyś zagłosował/a na 15 problemów ( za / przeciw / wstrzymanie się od głosu), po czym porównaj swoje wyniki z wynikami europosłów/partii

Na stronie jest również zakładka "Gra" - jest to quiz dotyczący znajomości podstaw Europarlamentu, przynależności europosłów do partii oraz ich sylwetek i wypowiedzi. Tutaj moje umiejętności strzałów na chybił trafił pozwoliły mi zdobyć 220 na 500 pkt.  %)



flaku

nie wiedziałem, że jestem konserwatystą ;)

krzyszp

Cytat: flaku w 03 Kwiecień 2014, 23:15
nie wiedziałem, że jestem konserwatystą ;)
Ja jestem po równo konserwatystą i demokratą ("Grupa Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy") - obydwie grupy po 67% ;)

To tylko dowodzi, że w dzisiejszych czasach ciężko jest się identyfikować z jedną grupą, decydują raczej konkretne sprawy (moim zdaniem oczywiście).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Martin Fox

Wychodzi ze w 87% glosuje jak pani Joanna Katarzyna SKRZYDLEWSKA z chrzescijanskich demokratow.... o qrwa :P

cp

Zgodnie z przewidywaniem moje poglądy nie są reprezentowane w PE (do wszystkich opcji mi po równo daleko (zgodność ~30-40%)). Niezgodnie z przewidywaniem, najbliżej mi do... PiS i PSL... WTF?  |-?

flaku

Cytat: krzyszp w 03 Kwiecień 2014, 23:42
Ja jestem po równo konserwatystą i demokratą ("Grupa Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy") - obydwie grupy po 67% ;)

To tylko dowodzi, że w dzisiejszych czasach ciężko jest się identyfikować z jedną grupą, decydują raczej konkretne sprawy (moim zdaniem oczywiście).
Mam inną interpretacje. W dzisiejszych czasach wszystkie grupy na górze są prawie takie same. Niby się w czymś nie zgadzają(przeważnie w głupotach), ale tylko dlatego, żebyśmy mieli wrażenie możliwości wyboru między jednym a drugim(albo jak ktoś się wkurzy na jedną, to żeby mógł głosować na drugą). Nie wiem jaka jest tego przyczyna. Może to teoria medianowego wyborcy działa, może jest tego jakiś inny powód.

Troll81

a jamam jasno sprecyzowane poglądy :D Liberał-anarchista :D

cp

Cytat: Troll81 w 04 Kwiecień 2014, 18:20
a jamam jasno sprecyzowane poglądy :D Liberał-anarchista :D

To te poglądy też raczej nie będą mieć silnej reprezentacji w PE - sprawdź

flaku

Cytat: Troll81 w 04 Kwiecień 2014, 18:20
a jamam jasno sprecyzowane poglądy :D Liberał-anarchista :D
To przynajmniej nie masz najmniejszych problemów jeśli chodzi o głosowanie. Jesteś ze śląska, tylko nie pamiętam czy górnego, czy dolnego. Jeśli z górnego, to Jacek Sierpiński startuje jako jedynka demokracji bezpośredniej. Jako liberał-anarchista na bank go znasz. Jeśli chodzi o dolny śląsk, to z tego samego komitetu startuje Stanisław Domin. Co prawda na anarchizm się jeszcze nie nawrócił i sam określa się jako demokrata, ale chyba następni są 1000 mil morskich dalej od Twoich poglądów niż on. Jednoosobowa reprezentacja zawsze spoko ;P

Arthusp

Dobra zabawa - podoba mi się!  :parrrty:

Mi wyszło, że żadna partia w UE nie reprezentuje moich interesów...  :( A przynajmniej nie ma zbieżności w co najmniej połowie kwestii....

Troll81

A propos "demokracji bezpośredniej" i ich haseł:

CytatTo organizacja spoza ,,układu", stworzona przez ludzi takich jak Ty.
Oni już wiedzą ze jestem taki jak oni? ekhm.... nie wiedzą o mnie nic. Ale już się wypowiadają?

flaku

Ci ludzie nie są członkami DB. Jedynie startują z ich list.

Troll81

Czyli niejako są "z nimi". Bo sorry ale ja np nie dopisałbym się do listy PIS gdyby mi zaproponowano. Wejście na listę oznacza akceptację pewnych ideałów i poglądów.

krzyszp

Cytat: Troll81 w 04 Kwiecień 2014, 19:58
Czyli niejako są "z nimi". Bo sorry ale ja np nie dopisałbym się do listy PIS gdyby mi zaproponowano. Wejście na listę oznacza akceptację pewnych ideałów i poglądów.
Taaa, a 99% ludzi na tych listach akceptuje wszystko, co da im miejsce na tej liście...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

flaku

#14
Patrząc w ten sposób anarchista wcale nie powinien demokratyczną drogą chcieć czegoś zmienić w systemie, bo startując w wyborach/głosując akceptuje pogląd, że prawo można demokratycznie zmieniać. Kontrekonomia jest fajna, ale to nie oznacza, że nie daje lepszych wyników wraz z działaniem odgórnym.