Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Potrzebna kasa 2

Zaczęty przez Troll81, 05 Kwiecień 2014, 16:48

Troll81

Wciąż brakuje nam kasy. Przykre jest ze trzeba o to prosić ale mamy takie a nie inne realia. Jest nas na forum sporo. Niektórzy angażują się bardziej, inni mniej. Ale smutna rzeczywistość jest taka że na opłacenie domen, serwerów, księgowości itp potrzebujemy finansów, a te są w kiepskim stanie. Potrzebujemy więc wsparcia od naszych liczydłowych. Naprawdę większość z nas jest w stanie wybulić trochę co miesiąc by regularnie wspierać fundację.

Dotychczas wspierałem Fundację i projekt radioaktywnego kwotą 50PLN co miesiąc. Od dziś ta kwota ulega zwiększeniu do 60PLN. Tyle mogę co miesiąc ofiarować. Liczę że wśród tylu zaangażowanych osób znajdzie się przynajmniej kilka które podejmą comiesięczny stały wysiłek by wspierać fundację. Drodzy kamraci, oczekuje waszego odzewu, fundacja was potrzebuje i waszego regularnego wsparcia. Nie prosimy o wiele. Rzućcie choć 10PLN miesięcznie. To tyle ile wydajecie na paczkę fajek albo na dwa piwa w pubie. A przecież tu chodzi o realne wsparcie naszych projektów. Zewrzyjmy wreszcie poślady i pokażmy wszystkim że możemy zdziałać coś realnego, a nie tylko dużo gadać.

Aktualnie zaledwie wąskie grono osób nas wspiera, a sadzę, że mogłoby wspierać znacznie więcej. Przynajmniej kilkadziesiąt użytkowników codziennie korzysta z tego forum. Gdyby każdy z aktywnych rzucił choć przysłowiową dychę co miesiąc. A sądzę że niektórzy z nas mają możliwość wpłacać więcej niż dychę. Kamraci, pokażmy co możemy zdziałać? Pomożecie?

Krzysiak

Właśnie rozliczam pita jaki KRS


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

PDH

Pomożemy! Jeszcze nie wspierałem finansowo Fundacji, dlatego ode mnie dziś stówka poszła i zlecenie na 10PLN/m-c w realizacji :D

Szopler

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 05 Kwiecień 2014, 19:27
Właśnie rozliczam pita jaki KRS

Żaden... Fundacja nie ma statusu OPP.

Troll81

niestety... 1% to nie dla nas jeszcze :( ale 10 co miesiąc nie wzgardzimy :D

krzysztofo

kamracie Trollu81 świetna gadka  :attack:

andy101fah

Ode mnie również zlecenie stałe ustawione. Już od co najmniej 6 miesięcy idzie 10 PLN. Warto wspierać tak wartościowy zespół.

:parrrty: :parrrty: :parrrty:

Troll81

Gadka to będzie świetna jak każdy rzuci dychę :D

sknd

ja się dałem strollować ;), stałe na paczkę fajek ustawione  :)

P.S. na wiki przydałoby się jakoś na wiki wyesponować numer konta i dane fundacji, Fundacja Boinc Polska to pusta stronka.

P.S.2 - tak na zaś pytam - można za rok te paczki fajek poodliczać od podatku?

necavi

Cytat: skndP.S.2 - tak na zaś pytam - można za rok te paczki fajek poodliczać od podatku?
Cytat: SzoplerFundacja nie ma statusu OPP.

1% to mało, odliczam co roku i powiem, że w moim przypadku to niewielkie sumy. Trzeba by rozkręcić sporą reklamę w mediach aby dotrzeć do ludzi.
Dużo lepsze byłoby założenie kościoła :respect: bo tam już konkretne środki można przeznaczać a i dofinansowania same są już niezłą zachętą. 
BTW Troll81 na kapłana pasuje jak ulał!

Troll81

W sumie chyba każda darowiznę można odpisać od podatku do określonej wysokości.

Zapisy Ustawy o podatku od osób fizycznych (art. 26 ust. 1 pkt 9) dotyczące możliwości odliczenia darowizny od podatku dochodowego (od 01.01.2004 r.) określają, iż można odliczyć darowizny:

  1  przekazane na cele zawierające się w sferze zadań publicznych (określone w art. 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie),   
    - organizacjom, (m.in. stowarzyszeniom i fundacjom), o których mowa w art. 3 ust. 2 i 3 tej ustawy,
    - prowadzącym działalność pożytku publicznego w sferze zadań publicznych (niekoniecznie posiadającym status organizacji pożytku publicznego) określonych w tej ustawie.
   2 przekazane na cele kultu religijnego

Od podstawy opodatkowania można odliczyć darowizny w kwocie nie wyższej niż 6% uzyskanego dochodu.
Należy pamiętać, iż w przypadku gdy przedmiotem darowizny są pieniądze, to powinna ona być udokumentowana dowodem wpłaty na rachunek bankowy obdarowanej organizacji.
Zaś w przypadku darowania rzeczy lub usług - dokumentem potwierdzającym przekazanie tej darowizny oraz dokumentami potwierdzającymi faktyczne wydatki związane z tą darowizną.


stiven

#11
Obawiam się, że doszło tu do pomieszania trzech spraw:
- odliczenia od podatku
- odliczenia od dochodu
- przekazania 1% podatku

Jeśli chodzi o odliczenie od podatku to wg mojej wiedzy Trollu podałeś błędne informacje. Pojawiają się one w wielu miejscach w internecie lecz nie mają pokrycia w obowiązujących przepisach.
W picie za 2013 rok od podatku można odliczyć:
- ulgę na dziecko
- składki ZUS zdrowotne
oraz na zasadzie praw nabytych:
- ulgę remontową
- dużą ulgę mieszkaniową
I to by było na tyle dla zwykłego śmiertelnika.

Przywoływany art. 26 ust. 1 pkt 9 mówi o możliwościach odliczeń od podstawy obliczenia podatku a nie od podatku!

Zatem od dochodu można odliczyć darowizny w trzech kategoriach:
- darowizny na cele pożytku publicznego
- darowizny na cele krwiodawstwa
- darowizny kościelne

Do tego od dochodu można odliczać również miedzy innymi:
- ulga na internet
- składki ZUS społeczne
- ulgę rehabilitacyjną

Troll81

Racja. ale i tak skutek jest taki że mnie oddamy fiskusowi :D

sknd


Troll81

no my tu gadu gadu o podatkach a tymczasem panowie pogadajcie o Kasie. Sama się znikąd nie weźmie.

Cyfron

Kamraci - brakuje nam kasy na bieżące opłaty... coś w tym miesiącu lekka posucha..

Sebastian M. Bobrecki

Cytat: Cyfron w 28 Grudzień 2015, 08:09
Kamraci - brakuje nam kasy na bieżące opłaty... coś w tym miesiącu lekka posucha..
A jak dużo?
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Cyfron

na już to ponad 80 PLN a niedługo trzeba będzie płacić kolejną fakturę za serwery (miesięcznie w sumie potrzebujemy ~400 PLN)

Sebastian M. Bobrecki

Cytat: Cyfron w 28 Grudzień 2015, 11:44
na już to ponad 80 PLN a niedługo trzeba będzie płacić kolejną fakturę za serwery (miesięcznie w sumie potrzebujemy ~400 PLN)
To posłałem stówkę BlueCash-em więc za kilka minut powinno być.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Cyfron

dziękujemy za szybką akcję, ale przypominamy, że co miesiąc mamy te same wydatki, więc o nas nie zapominajcie :)

Troll81

Ustawić zlecenie stałe kruca bomba

Mchl

Zwaloryzowałem swoje zlecenie ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

W sumie pora by była zwaloryzowac moje.... :D


pawg




Cyfron

to jak będziesz miał to się możesz podzielić :)

SzaMoT🍀

Cytat: Cyfron w 04 Styczeń 2016, 20:22
to jak będziesz miał to się możesz podzielić :)
Dzielenie jest moją skromną domeną jakiś grosz poślę  ;)
Ps. Mowa o stałym zleceniu



Cyfron

Nie mów tak - nawet 5 pln co miesiąc jest dla nas bardzo cenne :)

drixter

Hej,

Jestem, nowy, strona mi dużo dała wiedzy :-)

Rozumiem że na dane podane tutaj: http://www.boincatpoland.org/fundacja-boinc-polska/dane-fundacji/

Pozdrawiam,
--
Marcin Gondek / drixter
http://fido.e-utp.net

Cyfron

Bardzo miło nam to słyszeć :)
Tak, adres powinien być poprawny, ale mamy problem z przepływem kasy i serwery są zawieszone.

drixter

Hej,

No to pierwszy przelew poszedł z ręki i ustawiłem zlecenie na pierwszego każdego miesiąca.

Dzięki,
--
Marcin Gondek / drixter
http://fido.e-utp.net

kva.pl

A wizytowka gdzie? :)

pawg

Bardzo się zadłużyliśmy? Żeby tylko nas nie zlicytowali...



Cyfron

Nie mamy długów. Zdarzają się nam obsuwy z płaceniem faktur (i wtedy serwery Radioaktywnego i fundacji leżą  :shame: ) ale żadnych problemów poważnych :)

Natomiast regularne składki zawsze są mile widziane :)

drixter

--
Marcin Gondek / drixter
http://fido.e-utp.net

Troll81

A jaka kwota miesięcznie likwidowałaby problem?

Cyfron

miesięczne wydatki to coś około 500 PLN - 300 utrzymanie serwerów, 200 księgowość. Zastanawiamy się z Tobasem, czy jest sens mieć działalność gospodarczą na Fundacji, bo to powoduje tylko wydatki tych 200 PLN. Jakby jej nie było to księgowość jest tak prosta, że moglibyśmy ją sami prowadzić na uproszczonych zasadach, a bylibyśmy 200 PLN miesięcznie do przodu. Działalność na razie jest nam tylko kulą u nogi, bo nic z tego nie mamy...

Troll81

A mozemy ją zawiesić??