Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Potrzebna kasa 2

Zaczęty przez Troll81, 05 Kwiecień 2014, 16:48


Cyfron

No i znowu brakuje kasy... Potrzeba zapłacić księgowość i na już brakuje 15 PLN...

apohawk

Puściłem przelew na numer fundacji, ale najwcześniej jutro dojdzie.
No good deed goes unpunished.

tito

Dopiero jak wrócę za +3 tygodnie.

krzyszp

Panowie, pchnijcie naszą inicjatywę http://gridcomputingcenter.org/ do przodu... Nie, nie chodzi mi teraz o mój zarobek, ale o ruszenie środowiska... Fundacja na tym się utrzyma...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka


pawg

lekko zmniejszyłem zlecenie stałe i już takie problemy?  ???



apohawk

Hmm, da się opublikować koszty stałe i wpływy stałe? Czy jest duża różnica? Skąd wziął się brak kasy teraz?
No good deed goes unpunished.

Cyfron

jak określisz czy wpływ jest stały?
Koszty stałe są takie same od dawna (i to już pisaliśmy kilka razy): Księgowość (niecałe 200 PLN) i serwery (niecałe 300 PLN po optymalizacji kosztów jakiś czas temu).

apohawk

Wpływa z tego samego konta, mniej więcej tego samego dnia (elixir pracuje pn-pt), w tej samej kwocie i tym samym tytule? Jak jeszcze wyłapać zlecenia stałe?
Ja w tytuł wpisałem "Datek na cele statutowe. Wpłata comiesięczna." czy jakoś tak i przez te parę lat zmieniłem to zlecenie raz, aby zwiększyć kwotę. Zazwyczaj o zapominam o tym, że to zlecenia tam jest. Większość pewnie ma podobnie.
No good deed goes unpunished.

Cyfron

Wybacz, ale nie mam czasu ani ochoty aby przekopywać ręcznie wszystkie przelewy i zaznaczać które są regularne a które nie... Jakby był jakiś prostszy sposób...

Rysiu

Cytat: krzyszp w 19 Październik 2016, 20:50
Panowie, pchnijcie naszą inicjatywę http://gridcomputingcenter.org/ do przodu... Nie, nie chodzi mi teraz o mój zarobek, ale o ruszenie środowiska... Fundacja na tym się utrzyma...
A cóż to za inicjatywa?  :attack:
Zerknąłem co prawda na stronę ale za wiele nie rozumiem  :attack:

Akurat na dzień dzisiejszy centra obliczeniowe świadczą niezbędne usługi więc projekty generujące realne wyniki raczej nie będą miały problemów z przetrwaniem. Zonk w tym, że na podstawie tych projektów musi dać się napisać publikacje (w liczbie mnogiej) na najlepiej światowym poziomie. Projektem, który może to zrobić jest Universe, może po części Enigma (ze względu na potencjał).

Problem w tym, że sprzęt to zerowy problem. Kruczek kryje się w zespole, a ten (kadra) musi być jakoś finansowany. Oczywiście aby włączyć aplikację "X" do BOINC nie trzeba mieć żadnych funduszy ale niestety aby wpaść na pomysł, napisać odpowiednią aplikację generującą wyniki na takim, a nie innym poziomie nie da się tego tak zrobić. Ewentualnie tylko praca dyplomowa jakaś lub PhD - własnym nakładem czasowym.

WCG by więc spokojnie przetrwał bez IBM, bo znalazłby inne miejsce. Ale widać partnerzy się dogadują i jest ok  :parrrty:

Problem serwerów to pic na wodę i tak jak kiedyś pisałem, jeśli ktoś na forum ma zajebisty pomysł na projekt BOINC to niech napisze do mnie, a ja jako, że jestem wpięty w bazę ludzi nauki (w której są osoby mające najmarniej PhD lub/i prowadzące projekty badawcze) mogę wnioskować o zasoby serwerowe swoim nazwiskiem. Coś jednak za coś i w jakimś okresie musi powstać przynajmniej kilka publikacji. Nie spełniasz tych warunków to trzeba inaczej kombinować (płacić za dedyki itp.). Sprawa prosta i klarowna.

Kiedyś nie było takich możliwości.

Rysiu

Pozwolę sobie na podbicie.
Przepraszam, że nie w temacie.
Dopiero doczytałem wątek krzyszp'a - trochę się rozjaśniło o co chodzi z tą inicjatywą.
Problemów jest jednak wiele i część (ale tylko niewielką część) można wydedukować z mojego postu wyżej.  :cold:

krzyszp

Generalnie, to do BOINC da się dostosować każdą aplikację, w której chodzi o jej wielokrotne wykonanie z różnymi parametrami startowymi, a takich aplikacji trochę raczej jest - właśnie Universe jest tego dobrym przykładem...
Przez kilkanaście lat badania odbywały się w ten sposób, że kolejne wyniki były generowane jako kompilowanie i ponowne uruchomienie jednego przebiegu z innymi wartościami startowymi. BOINC umożliwił niesamowity progres w symulacjach właśnie dzięki temu... Nasza inicjatywa ma służyć dotarciu do zespołów w ten sposób pracujących...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Rysiu

Niestety na BOINC można uruchomić nikły promil wszystkich problemów.
Nijak nie ma się to do problemów które potrzebują olbrzymich zasobów pamięciowych czy też innych (np. w związku na synchronizację wyników, bariery itp.).
To jest bardzo wąska podklasa.
Na BOINC nie uruchomisz procesu, który wymaga więcej pamięci niż ma jeden fizyczny klient. I to na dodatek złego musisz przyjąć dolne ograniczenie możliwości klienta dla danej serii zadań.
Problemy te się obchodzi, bo są odpowiednie rozwiązania sprzętowe lub programowe ale nie na takim poziomie jak BOINC.
Jest przykładowo oprogramowanie vSMP służące do akumulacji setek i tysięcy serwerów w jedną wirtualną maszynę działającą pod kontrolą jednego systemu operacyjnego.
Na takim systemie uruchamia się oprogramowanie normalnie jak wszędzie indziej.
Skumulowana moc obliczeniowa to suma wszystkich rdzeni dostępnych fizycznych serwerów.
Wąskim gardłem jest tutaj przepustowość magistral sieciowych ale i tak wynosi ona teraz już do nawet 240 Gbps.
Tam dopiero możesz szaleć jak program może zaalokować np. 16 TB RAM od ręki, a 16 TB RAM to raczej dzisiaj dolna półka.
Dzisiaj dla badaczy są ogólnodostępne tego typu zasoby - ale tak jak pisałem coś za coś.
5/10 lat temu tego nie było tak dostępnego.

Niestety na BOINC za wiele się nie policzy. Owszem dobrze liczą się problemy, które podlegają dobrej dekompozycji.

Inicjatywa jest jednak jak najbardziej szlachetna.
Problem polega na tym, że kto dzisiaj potrafi napisać sam w miarę dobrą aplikację, a uruchamia ją w domu w taki sposób jak wspomniałeś? (ponowna kompilacja z innymi parametrami itp.)
Już dość wąska grupa.

Na dodatek naukowcy są różni...
Napisałem raz do pewnego matematyka, który na dodatek został mi przez kogoś rekomendowany.
Liczył On wszystko na komputerach domowych u siebie tylko.
Zaproponowałem Mu aby część obliczeń przeniósł na to co ja Jemu udostępnię w centrum obliczeniowym. W zamian chciałem jedynie wzmianki w ewentualnej publikacji, że obliczenia wykonał w ramach takiego grantu w takim centrum. Nie chciałem siebie jako co-autora lub nic w tym stylu!
Jak się pewnie wszyscy domyślają obliczenia drgnęłyby o lata świetlne do przodu.
Jednak kontakt się urwał i pomimo, że potem jeszcze pisałem do Niego to odpowiedzi nie zaznałem.
Nie wiem dlaczego tak jest ale szkoda czasu na rozmyślanie.

Nie znam zbyt wiele danych Waszego pomysłu aby jego skrupulatnie zrecenzować ale pewnie jest sporo problemów aby skłonić ludzi do korzystania z tego  ???

Sam bym z chęcią jakoś pomógł (bo krytykować to łatwo) ale nie wiem też jak  ???

kva.pl

Totalny OT:
Przepraszam że pytam ale wolę się upewnić jako że dotyczy to czasów kiedy nie zajmowałem się BOINC w ogóle i się nie orientuje i chciałbym zweryfikować. Rysiu czy Ty jesteś człowiekiem który miał jakiś swój projekt BOINC który z dnia na dzień został bez żadnego wyjaśnienia olany wraz z jego społecznością?
Koniec OT.

Wracając do tematu chciałbym spytać jakie aktualnie są działania fundacji poza tym ze istnieje strona i forum?

Cyfron

Forum to nie zasługa fundacji (całe szczęście :) )
Fundacja utrzymuje serwery i daje formę prawną jak ktoś chce poważniej wyglądać w momencie aplikowania o jakieś środki czy kontakty. To chyba tyle...

Rysiu

#57
Cytat: kva.pl w 23 Październik 2016, 22:13
Przepraszam że pytam ale wolę się upewnić jako że dotyczy to czasów kiedy nie zajmowałem się BOINC w ogóle i się nie orientuje i chciałbym zweryfikować. Rysiu czy Ty jesteś człowiekiem który miał jakiś swój projekt BOINC który z dnia na dzień został bez żadnego wyjaśnienia olany wraz z jego społecznością?
Wiedziałem, że wystawię się na jakąś krytykę pisząc słowa wyżej ale chyba jasno napisałem:

Cytat[...] Sam bym z chęcią jakoś pomógł (bo krytykować to łatwo) [...]

kva.pl

Skoro forum to nie fundacja to jakie serwery? Pytam bo po prostu nie wiem co fundacja robi.

Rysiu to nie była krytyka tylko weryfikowanie informacji ;)Żeby krytykować trzeba znać fakty, a jak wyżej napisałem ja żadnych nie znam w tym temacie.

Cyfron

m.in. serwer Radioactive i chyba innych projektów - to już admini powinni powiedzieć :)

Troll81

A z tych ludków co dotychczas ich mailowałem ktokolwiek się odezwał? bo do mnie bezpośrednio nikt nie odpisał. Co najwyżej AutoResponder... Albo informacja że mail został zablokowany na spamfiltrze...

krzyszp

Cytat: Troll81 w 25 Październik 2016, 18:48
A z tych ludków co dotychczas ich mailowałem ktokolwiek się odezwał? bo do mnie bezpośrednio nikt nie odpisał. Co najwyżej AutoResponder... Albo informacja że mail został zablokowany na spamfiltrze...
A niby skąd mamy wiedzieć, skoro nie podałeś nigdy listy kogo przyatakowałeś...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

Listę osób podesłałem ci na PW. Zakładam ze ktoś się więc w sprawie odezwał :D

krzyszp

Cytat: Troll81 w 26 Październik 2016, 21:51
Listę osób podesłałem ci na PW. Zakładam ze ktoś się więc w sprawie odezwał :D
Jedna osoba z listy (pisaliśmy już o tym), poza tym zgłosił się ktoś jeszcze do mnie, ale to już spoza tych osób i niestety sprawa chyba umarła (ostatni kontakt jakieś 3 dni temu po kilkugodzinnej wymianie maili)...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

Czyli szału ni ma.... ale nic to. pracujem dalej....

krzyszp

No dobra, napiszę, co wiem...
Szykuje się reaktywacja dawnego DrugDiscovery@Home, ale już jako projektu komercyjnego i zostałem zaproszony do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu... Niestety, mimo dość szczytnych celów coś komunikacja kuleje... Zobaczymy...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

Co znaczy "projektu komercyjnego"?

krzyszp

Cytat: kva.pl w 28 Październik 2016, 20:24
Co znaczy "projektu komercyjnego"?
To znaczy, że grupa naukowców chce reaktywować projekt, ale za sponsorowanie działalności...
Przedstawiłem Fundacji detale, ale decyzję trzeba podjąć szybko, bo temat nie będzie czekał...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

goofyx

Cytat: Cyfron w 24 Październik 2016, 11:25
m.in. serwer Radioactive i chyba innych projektów - to już admini powinni powiedzieć :)
Mnie tam nikt nie sponsoruje

Mchl

To i ja podbiję moje zlecenie przy najbliższej okazji.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

tito

Zgodnie z obietnicą po powrocie wpłaciłem "haracz".

Krzysiak

Coś tam poszło i ode mnie  :)


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Cyfron

Dziękujemy wszystkim darczyńcom :)

Szopler

Strona Fundacji nie bangla - "Apache2 Debian Default Page"...



SzaMoT🍀

dopstalem na urodziny troche kasy chce sie podzielic ale mam klopot z pzrelaNIEM
SORY za brak pl itd
bede probowal dalej

SzaMoT🍀

Cytat: _Radiowy_Chochlik_ w 27 Listopad 2016, 22:32
dopstalem na urodziny troche kasy chce sie
podzielic ale mam klopot z pzrelaNIEM
SORY za brak pl itd
bede probowal dalej

Proszę o dodanie Blik klik do danych na konto Fundacji BOINCATPoland Polska.

PS. Kiedyś się da? Kasę mam jak pisałem wyżej,  proszę o czek.
Pozdrawiam Tomasz Kaczmarek by Radiowy Chochlik

Cyfron

Niestety, znowu brakuje nam kasy. Tym razem ~15 PLN na opłacenie księgowego...

Troll81

Przelew na 20 poszedł