Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Storj - Adaptive Storage - Open Compute Project

Zaczęty przez AiDec, 09 Kwiecień 2014, 09:38

AiDec

Kolejna ciekawostka z ostatniego Hackatonu, projekt rozproszonego DropBoxa gdzie uzytkownicy udostepniajacy miejsce na dane mieliby byc wynagradzani w zaleznosci od ilosci udostepnionego miejsca.

http://www.opencompute.org/blog/ocp-hackathon-winner-adaptive-storage/



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81


AiDec




Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

Aktualizacja.

Nowe informacje nt. projektu.

http://storj.io/

https://www.youtube.com/watch?v=o443nR9ew24



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

Bitcoin finally pays off -- in secure cloud storage.

Storj.io wants to use bitcoin's blockchain technology as the basis for cloud storage, with payouts to those who rent space.

http://www.infoworld.com/t/encryption/bitcoin-finally-pays-in-secure-cloud-storage-240386?utm_source=Storj+Newsletter&utm_campaign=185f4be1c0-Storj_Weekly_Update_September_10th_20149_7_2014&utm_medium=email&utm_term=0_0b1509efa2-185f4be1c0-227079481


According to CoinMarketCap, Storjcoin X has a market cap of $1.2m with each coin currently being worth $0.01. This makes it the cryptocurrency with the 33 largest market cap, postioned close behind vericoin and primecoin.

http://www.coindesk.com/cloud-storage-startup-storj-raises-910-btc-crowdsale/?utm_source=Storj+Newsletter&utm_campaign=185f4be1c0-Storj_Weekly_Update_September_10th_20149_7_2014&utm_medium=email&utm_term=0_0b1509efa2-185f4be1c0-227079481


No, wreszcie cos sie ruszylo w temacie :). Brawo, bo to pierwszy DUZY projekt wykorzystujacy technologie Bitcoin PRAKTYCZNIE :)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tobas

Przyznam, że sam się wczytałem nieco w temat. Poświęciłem wczorajszy wieczór na żmudne (dla mnie) tłumaczenia oraz skonsultowałem całość z kwalutowym lamerem (większym ode mnie), czyli moją żoną.
Mój osobisty wniosek - jak masz jakieś rezerwy finansowe, kwaluty i nie boisz się ryzyka - ładuj wszytko w SJCX - za kilka miesięcy może być z tego miła niespodzianka :)

AiDec

Rownie warte uwagi sa (jesli chodzi o inwestycje):
- BTSX
- NXT



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

Kilka informacji/aktualnosci nt. projektu w chwili obecnej.


DriveShare
We have had numerous requests by the community for a release date for DriveShare, here is a quote from one of our core developers, Josh Brandoff, to give you an idea on what we are currently working on, what are the next steps and how everything will come together:

<< There won't be a single "it's all done" release; things will come in stages. Right now, our primary focus is getting the DriveShare software to our crowdsale participants.

We just released early binaries of the GUI for Windows/OSX on GitHub. There are some aesthetic issues to be handled, but nothing too distracting for a pre-release. Will James, one of our core developers, has been making excellent progress on the DriveShare libraries. We now have functional "downstream" libraries, which are used to allow a client to download a file and prove its existence to a node. The "heartbeat" library, which "downstream" depends on, is also functional. "Heartbeat" is used to prove the existence of a file on a remote server without downloading the entire file.

Our next task is to flesh out the "uptick" library. "Uptick" is a basic service that asks farmers to verify their availability to a remote testing server. Using RandomIO, we will generate many test files from a seeded random byte generator and then determine each file's unique hash. When a farmer "pings" the uptick server, the server will send the farmer the seed used to generate one of the aforementioned files. The farmer will then have to generate the file using the RandomIO library, determine the hash, and send it back to the uptick server. If the hashes match, we can verify that the farmer is actually "available." This challenge-response is a way to help ensure we get quality uptime data during our testing period.

When uptick is ready, we will package the libraries together and release a minimal test DriveShare build to our crowdsale participants. This build will be used to start collecting useful data - including farmer availability patterns - so we can better configure the base architecture of the Storj network. Availability data can be used to help fine-tune node availability algorithms that determine if a node is temporarily or permanently offline.

As the network grows, we'll also research and integrate many features to help keep the network stable and secure. We've covered solutions to many potential attack vectors in our upcoming Storj whitepaper, but encourage the community to inquire about additional vectors. For example, an inquisitive Redditor asked about what I call the "Honest Pinocchio Collusion Attack." Unlike a Sybil attacker, our "Geppetto" could actually run several legitimate farming nodes on separate high-end machines with great uptime. These nodes could pass many heartbeats and fulfill many "farming contracts." One day, however, Geppetto could "pull the strings" on all his nodes at once. Obviously, if Geppetto controlled many nodes on the network, it could cause problems.

To help mitigate such an attack, we can make it prohibitively expensive. Heartbeats, as described in the upcoming whitepaper, could be expanded into a PING-PONG. A farmer holding a file chunk can send a PING back to the client that says "Hi! I have your file chunk, can I get some of that lovely cryptocurrency?" However, with the PING the farmer also places some currency in limbo that is protected until the transaction is completed (e.g. by an Oracle or an Ethereum contract, etc.). The client then sends a PONG which is a traditional heartbeat. If everything goes well, the farmer gets paid for storing the chunks and gets the withheld fee back. Newer farmers can have higher fees withheld than farmers with a greater reputation (e.g. as recorded on a blockchain). The withheld fee could also be the same regardless of how much storage you offer the network. The idea would be that if you only run a node or a few nodes (with as much space as you want), then losing that withheld fee would be a much smaller pain than someone who runs tens of thousands of micronodes and decides to shut them off all at once. This also encourages decentralization of the network.

Additional enhancements and security features (such as the one described above) will be layered in after our initial DriveShare testing rounds. MetaDisk will also be formally integrated. You can think of the process like growing a child: a child has to crawl, then walk, before it can run (or farm!).

Simultaneously, as our codebase matures, we'll implement better and better documentation and deployment. We're looking at using tools like Docker to help make node deployment as simple as possible. Ultimately, you should be able to get up and running in only a few steps.

In addition, one of our medium-to-longer term goals is to allow Storj nodes to be run
completely autonomously (while still allowing for humans to profit from activities such as farming). I am planning a whitepaper that describes a new, coin-agnostic architecture for adaptive, biologically-inspired autonomous servers. >>




MetaDisk
We have a brand new MetaDisk web client that is currently undergoing a style review by Tome Boshevski, our Lead Designer. We have also significantly increased test coverage for the back-end MetaDisk libraries. This test coverage is important as it allows us to quickly see if important functions break when changes are made to the code.


Hardware Integration
Andrew Yashchuk, our Hardware Integration Lead, has started making some connections with hardware and software manufacturers to present the possibility of integrating Storj in their devices through plugins and our API.


Community
We are working on a new "Community Defined Storj FAQ" for our website and forum. There is a post on StorjTalk where we invite the community to participate by submitting questions and collaborate for the best answers. We will collect the most relevant questions and answers over the next few weeks and group them all together for publishing. We invite everyone who has a question to participate - your questions will help influence the direction Storj and the development of its apps may take. We want the Community to be a central part on shaping the "Future of Cloud Storage!"


Community Hangout and IRC Chat
We will be hosting a Storj Community Chat on Google Hangouts and IRC on Sunday 19th October at 6PM EDT. We will publish a link to the stream on Twitter, Facebook, Reddit and StorjTalk. You can access the Storj IRC Chat here.


Tipping Bot
Twitter and IRC bots are up and running @tipsjcx and Storj's IRC chat, the Open Source code is available on GitHub. We are also working on a Slack tip bot. The Reddit bot is still being worked on. We are still looking for a Forum bot; the bounty is still ongoing over at StorjTalk.


Giveaways
Our 50K SJCX giveaway on Reddit has been completed, thank you to all who participated! We have chosen a random winner who has received the 25K SJCX price, the result are on R/Rad_Decentralization.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

Storj coin (SJCX) i LTB coin wchodza na gielde Cryptoine. Z Wasza pomoca wejda szybciej :)

https://cryptoine.com/voting#SJCX

1 vote per day (No Registration )
4 vote per day ( Login )



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tobas

Zaczynają testy.
http://storj.io/earlyaccess.html

AiDec

Help Us Get SJCX on More Exchanges

We need the community to show their support for Storjcoin X (SJCX). We want everyone to be able to trade SJCX on their favourite exchanges.
There is a thread on StorjTalk with suggestions on how to ask for SJCX support. Everyone is welcome to post tips about their favourite exchanges.

    Voting has started for SJCX to be added on BTER.com - we only just started and are already at number 53.
    Voting has also started on HitBTC, if you register for an account your vote counts 10x.
    Voting is still ongoing on Cryptoine.com - we are at number 1.

SJCX is currently listed on the below exchanges:

    Poloniex
    Melotic
    Counterwallet
    MasterXchange


You are invited to keep voting every day and show your support for Storjcoin X, the "Cloud Storage Coin".

Thank you!
The Storj Team



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Norbert

No to ja mam dwa pytania w związku z tematem :

1 - rozumiem że idea jest taka iż w zamian za udostępnienie miejsca na dane otrzymuje się SJCX i można tą walutę nabyć jako wynagrodzenie lub po przez zakup na giełdzie czy jest jeszcze jakaś inna forma zdobycia SJCX ?
2 - otrzymane dane które oczywiście otrzymujemy i przechowujemy na zadeklarowanej ilości miejsca muszą być dostępne 24h/dobę ? czyli komp pracuje praktycznie non stop?

AiDec

#12
Ad 1.
- Wspoludzial w tworzeniu oprogramowania itp. (czynny udzial w projekcie, nie tylko od strony programistycznej, ale rowniez zarzadzania spolecznoscia, marketingu itp. - szczegoly sa na 4um projektu).
- Tymczasowo, za znaczace posty na 4um (wnoszace cos do projektu).
- Sa tez (byly) jakies konkursy, promocje itp., ale nie mialem czasu sie tym zajac.

Generalnie beda trzy grupy ludzi:
- Ci ktorzy udostepniaja miejsce i na tym zarabiaja.
- Ci ktorzy kupuja SJCX na gieldzie i wykupuja sobie miejsce (klasyczni uzytkownicy).
- Ci ktorzy udostepniaja miejsce i jednoczesnie za zarobione SJCX wykupuja sobie miejsce w sieci.

Mozna na tym zarabiac, mozna z tego korzystac jak z DropBoxa czy GoogleDrive albo BitTorrentSync.


Ad 2.
Nie. Algorytm zadba o to aby dane zawsze byly dostepne. Z tego co mi wiadomo (a nie interesowaly mnie sprawy kodu itp.) zawsze beda co najmniej 3 "zaufane" lokacje.
a) Zaufane - znaczy takie ktore w ostatnich dniach/tygodniach byly dostepne przez wieksza ilosc czasu (powyzej 90%).
b) W sytuacji gdy jeden z 3 hostow zniknie, pozostale dwa natychmiast zaczna duplikowac pliki uzytkownika na wybranego trzeciego (nowego) hosta (wybor nastapi uwzgledniajac lokacje, szybkosc lacza, dotychczasowa dostepnosc itp.).

Dane beda na tyle rozproszone po sieci (lokacje fizyczne), ze zaden kataklizm nie bedzie mogl spowodowac znikniecia wszystkich kopii plikow.

Wynagrodzenie w SJCX za udostepniane miejsce bedzie uzaleznione od ilosci miejsca, dostepnosci czasowej, szybkosci lacza. Na chwile obecna (chyba) uznaja lacze 10/5Mbps za wyjsciowe 100% szybkosci. Hosty o dostepnosci czasowej ponizej 99.99% beda oplacane relatywnie slabiej, spadek bedzie (mial byc) geometryczny (co oznacza ze na kompie nieczesto dostepnym nie bedzie sie WCALE oplacalo korzystac z tego softu, w sensie zarobkowo). Dodatkowo, komp o slabej dostepnosci bedzie mial bardzo mocno obciazane lacze (dlugo by tlumaczyc), wiec nikt na takim kompie nie bedzie chcial hostowac.


Powyzsze informacje nalezy traktowac nieufnie - nie obserwuje projektu na tyle dokladnie i czesto, aby miec pewnosc ze podalem calkowicie aktualne dane. Cos moglo sie zmienic, cos moglo mi umknac, cos moglem zle zrozumiec.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Norbert


krzyszp

Dostępny jest soft dla udostępniających (nawet w wersji alfa/beta)?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AiDec

Nie, ale:

1. Lada moment bedzie dostepna alfa/beta softu, ale jedynie dla osob ktore wziely udzial w crowdfundingu (zakonczonym kilka miechow temu).
2. Niedlugo pozniej ten sam beta soft bedzie dostepny dla osob posiadajacych 10.000+ SJCX (czyli ponownie zamknieta beta, ale taka na ktora mozna sie juz zalapac), czyli jakies 500+ pln.

Wiecej info:
http://storj.io/earlyaccess.html

Nie ma jeszcze zadnych wiarygodnych informacji nt. otwartej bety.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

krzyszp

Cytat: AiDec w 17 Listopad 2014, 11:14
2. Niedlugo pozniej ten sam beta soft bedzie dostepny dla osob posiadajacych 10.000+ SJCX (czyli ponownie zamknieta beta, ale taka na ktora mozna sie juz zalapac), czyli jakies 500+ pln.
To taki żart? Żeby wziąć udział w testach systemu na którym mam podobno zarabiać, to muszę zapłacić (bo nie wiadomo czy, i za ile potem sprzedam te 10k+ SJCX)? No sorry, w takim przypadku to AVON u mnie na liście wyżej stoi...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AiDec

#17
Nie, nie musisz placic.

Founders otrzymaja dostep do zamknietej alfy/bety w pierwszej kolejnosci. Za founders uwaza sie osoby ktore wziely udzial kilka miesiecy temu w crowdfundingu projektu, jak i tych ktorzy zakupili pozniej 10.000SJCX na rynku wtornym.
Czyli w pierwszej kolejnosci dostep do pierwszej alfy/bety dostana osoby ktorym faktycznie zalezy na projekcie. Dzieki temu uniknie sie dziecinnych trolli narzekajacych ze ciagle cos nie dziala. Jest to klasyczny przyklad zamknietej bety, niezmiernie czesto stosowany w przypadku np. developingu gier komputerowych.
Tutaj, mamy do czynienia z wyborem osob do alfy/bety na podstawie ich faktycznie okazanego zaangazowania - udzial w crowdfundingu niezaleznie od finansow (nawet osoby ktore kupily SJCX za 1$) badz pozniejszy zakup SJCX.
W przypadku gier czesto stosuje sie losowanie do bety, co (z doswiadczenia wiem) prawie zawsze konczy sie totalnym trollowaniem przez niedouczonych badz dziecinnych uczestnikow. Ja uwazam ze decyzja STORJ jest wlasciwa.

Wszyscy pozostali beda mogli wziac udzial w testach w pozniejszym terminie, gdy soft bedzie juz jakkolwiek stabilny. Terminu jeszcze nie znam (ja nie znam).

Dodatkowo Krzysku, jestem przekonany ze jesli Ty jako osoba zwiazana z kryptowalutami, BOINC, Radioaktywnym itp. napisalbys kilka slow do developerow, to dostalbys dostep jako pierwszy. Oni chca jedynie uniknac masowki matolow w testach niestabilnego softu.


EDIT:
Jako hardcorowy gamer, od wielu lat jestem zapraszany do alf i bet dziesiatek gier (moze juz nawet powinienem zaczac pisac ze setek...). Widzialem efekty otwartego dostepu. Widzialem gry ktore upadly przez publiczne opinie trolli, opinie na podstawie alfy (chocby mocny i bardzo nieszczesliwy przypadek The Secret World). Widzialem gry ktore upadly (Defiance!!!), bo podczas alf i bet glosy fachowcow nie przebijaly sie przez zgielk tysiaca matolow z ktorych kazdy chcial co innego.

Podejscie Storj team uwazam za bardzo rozsadne.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tobas

SJCX (Storjcoin X) wchodzi na Cryptsy.
Można głosować:
https://www.cryptsy.com/coinvotes

AiDec




Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

http://kopalniawiedzy.pl/Storj-chmura-przechowywanie-danych,21715



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec




Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

Troche info nt. potencjalnych kosztow i zyskow.

http://blog.storj.io/post/110416906278/how-much-will-i-make-from-driveshare



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

Dear Storj supporters,
Recently we asked Storj community members to try using our web-core API. They have responded by submitting demos to our forums (StorjTalk.org), and we are constantly impressed with what we find. Today, we want to show you a submission by our community member Donerler.

Storj Virtual Disk Demo
Storj Virtual Disk for Windows is a proof of concept, demonstrating that it is possible to mount a virtual drive connected to Storj, resulting in a decentralized data storage solution. The video below shows you how it works.


https://www.youtube.com/watch?v=LJcl4P_FXDQ&feature=youtu.be


This final video will demonstrate how the contents of a file will be encrypted during transport, and only decrypted locally to ensure data security.


https://www.youtube.com/watch?v=-8hqD36ieHk&feature=youtu.be


The code is available on GitHub:
https://github.com/donerler/StorjVirtualDisk



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

DriveShare Test Group B Plan


Dear Storj Supporters,

Test Group B is the first time we will be rewarding DriveShare users for participating in the Storj network. In this test group we will be specifically testing out reward mechanisms, and expanding the storage capacity of the network as a whole.

Scaling Network Capacity
To get the most out of Test Group B we need to have larger capacity requirements to ensure that nodes/farmers are providing storage space in a scalable manner. The key milestones of Test Group B will be expanding this storage capacity, and making sure our verification and auditing algorithms scale as well. So we define the capacity milestones as follows:

    100GB: 100 peers, storing 1 GB each.
    100TB: Using the same farmers we would scale the limits for each user to about 1 TB.
    1PB: We will make sure to have an ample amount of farmers before we try to reach this milestone. The capacity limits per farmer will most likely be lifted at this point, or greatly expanded.

Rewards
At the end of the crowdsale we had about 5,000 newsletter subscribers. We are now approaching 15,000 subscribers. It is safe to say that the reach of our project has grown considerably. Most of the focus will be on Test Group B, which means extending the timeline for Test Group C. Rather than leave these people out, which would not be very considerate, we adopted a structure that will allow these users to join Test Group B to the benefit of all.

Rewards will be tiered based on the capacity milestone we are reaching. We want to start with smaller rewards and tier up as we reach capacity milestones. So more data, more farmers, more rewards. Rewards will not start until we first reach the 100 GB milestone. 1,000,000 SJCX will be provided for the entire testing phase, with more being provided by new participants.

Timeline
Based on our Test Group A data, we are re-architecting a few things. We expect to have the first capacity milestone met in the next 2 months. Stay tuned for our further emails, and be sure to leave your comments in Slack. 



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tobas

Ruszyły testy B

Trzeba mieć swój portfel, a na nim co najmniej 10.000 SJCX

Co najważniejsze - patrząc na dyskusje nt. OZE - to musi się opłacać, więc tutaj się opłaca - za te testy będą płacić.
Jako, że większość z Was ma kompy włączone całą dobę, to myślę że warto użyczyć do testów ze 100GB

Czekamy na krok milowy 100TB, póżniej 1PB ;)

Wszystko jest opisane tutaj:
http://driveshare.org/dataserv.html


AiDec

Ok. 160USD
To bardzo niska cena, ja do niedawna posiadalem 110.000SJCX, sprzedalem 100.000SJCX po 400USD/10.000

https://poloniex.com/exchange#btc_sjcx



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka


Tobas

Dokładnie tak jak powiedział AiDec. Od dłuższego czasu, w zasadzie od początku obserwuję kurs SJCX i w tej chwili cena jest b. korzystna.
Cena jest niestabilna i bardzo często skacze zwłaszcza, gdy twórcy ogłaszają milestony.
Aktualnie jest to jakieś 6000 Satoshi (0.00006000 BTC)
Cena wielokrotnie już przekraczała 10000 Satoshi, a nawet 16000 Satoshi.
Jestem przekonany, że aktualna cena jest korzystna i warto cały czas inwestować w SJCX.
IMHO jeśli projekt ruszy, to cena już nie spadnie poniżej 10000.

Poza tym nie jest to wydatek, tylko inwestycja - SJCX tak samo jak kupić, można w każdej chwili sprzedać.

Tutaj jest giełda z której korzystam i polecam:
https://poloniex.com/exchange#btc_sjcx

Oczywiście wszystko co piszę, są to tylko moje domysły i w świecie kwalut nikomu, niczego nie gwarantuję.
Traktuję to jako zabawę, naukę i pomoc w nowym, ciekawym projekcie.

Cyfron

no niby racja, ale obecnie żal mi ~600PLN na "zabawę"

Czy dobrze kojarzę, że jeżeli będę chciał udostępniać miejsce (nie korzystać z niego) to będę mógł kiedyś dołączyć bez płacenia? Czy może nie ważne kiedy będę chciał dołączyć to zawsze będzie opłata na wejście?

AiDec

Tak, oczywiscie bedziesz mogl dolaczyc bez placenia.
Obecna beta, trzecia closed beta, jest dostepna tylko dla crowdfunderow i osob posiadajacych min. 10.000SJCX.
Ja na testy udostepnilem 1TB.

Kolejna beta, czwarta, ma byc juz podobno open beta. Aczkolwiek nie jest to jeszcze potwierdzone.

Btw, potwierdzam kazde slowo ktore napisal Tobas.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

Dostalem info ze nie w pelni Ci odpowiedzialem Cyfron, wiec cos jeszcze dodam.

Cytat: Cyfron w 18 Sierpień 2015, 10:17
no niby racja, ale obecnie żal mi ~600PLN na "zabawę"
(...)
Czy może nie ważne kiedy będę chciał dołączyć to zawsze będzie opłata na wejście?

Te 10.000SJCX to nie jest oplata. Wiec to zarazem nie jest 600pln ``na zabawe``. Posiadanie 10k SJCX jest jedynie warunkiem uczestnictwa w tej closed beta, ale te 10k masz posiadac a nie nimi zaplacic. Zatem mozesz sobie kupic teraz, a po zakonczeniu bety sprzedac (a po drodze byc moze dostac jakas nagrode, np. kolejne 10k SJCX :) ).
Oczywiscie jesli teraz kupisz a pozniej sprzedasz to jak najbardziej mozesz na tym stracic (w koncu to waluta, a kursy walut sie zmieniaja) i jak najbardziej mozesz na tym zyskac. Jest jednak BARDZO malo prawdopodobne abys stracil np. te cale 600pln.

Powtorze jeszcze raz (w razie jakby komus ómkło było :P ), ze warunek posiadania 10k powstal jedynie aby nie dopuscic do udzialu w testach niedokonczonego produktu roznej gowniarzerii czy innych trolli (trolli! nie Trolla!), ktorzy nie zrozumieliby ze produkt nie jest jeszcze w pelni wykonany i moze nie dzialac prawidlowo.
Ja i tak posiadam te wymagane SJCX, wiec biore udzial w tescie. A dlaczego posiadam? Ano dlatego ze mi na tym projekcie zalezy. I bardzo prosto ograniczono dostep do waznego testu do grupy osob ktorym prawdziwie zalezy. Nie trzeba bylo nikogo wybierac, losowac, Ci ktorym zalezy maja dostep (bo kazdy ma furke coinow), a jesli ktos chce dolaczyc to prosze bardzo niech udowodni ze mu zalezy. Dzieciarnia raczej nie wyda tych 600pln prawda? :)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Cyfron

Jutro myślę rozmówić się z Tobasem nt. tych wszystkich kryptowalut, bo ja tego w ogólnie nie ogarniam :)

Tobas

Jeśli chcesz wspomóc projekt, a nie masz ochoty wydawać kasy na 10.000 SJCX, to mam rozwiązanie.

Zainstaluj klienta:
http://driveshare.org/download.html

Ustaw maksymalnie dużą przestrzeń do udostępniania dla testów.

W miejsce adresu SJCX wpisz:
1AyvhDrrHcVCGCJtQUq8uGTgRmbgx7iMwN

Odpal projekt i trzymaj go online jak długo to możliwe.

Obserwuj i dawaj znać czy rośnie kasa.

Jak zakładałem portfel to wpłaciłem tam równo 10.000 SJCX
Zobacz ile jest teraz.

Wszystko ponad 10.000 SJCX przeznaczę na cele fundacyjne.

Koledzy i koleżanki. Udostępniajcie proszę miejsca  :attack:
Niech testy się wnet skończą i projekt zacznie normalnie działać.

Na tą chwilę jest 2.184 TB i ponad 800 osób udostępniających
Tu są statystyki:
http://driveshare.org/status.html

Cyfron

oo - bankowo to zrobię. Tylko jak obstawię się w miejsce na dysku (Czyli za miesiąc albo lepiej)

mimeq

nie wiem ocb ale skoro miejsce sie "marnuje" uczynilem co radziles ;p


Tobas

Cytat: mimeq w 27 Styczeń 2016, 17:05
nie wiem ocb ale skoro miejsce sie "marnuje" uczynilem co radziles ;p

Super!
Podłączyłem 500GB i widzę, że mimeq też około tyle.
Kto następny? Zróbmy jakąś spektakularną akcję!

Troll81

Nadal mam opory przed udostęonianiem miejsca innym :(

Cyfron

A ja mam problem z zegarem systemowym-nie chce mi się synchronizować z serwerami czasu a probram tego wymaga...