Storj - Adaptive Storage - Open Compute Project

Zaczęty przez AiDec, 09 Kwiecień 2014, 09:38

Martin Fox

Przecież, jak wiadomo, w takich projektach nie mają zarobić fraje... ciułacze znaczy, tylko autorzy projektu, to chyba oczywiste?

AiDec

Cytat: krzyszp w 17 Maj 2017, 15:20
Cytat: AiDec w 17 Maj 2017, 11:46
Zgadzam sie - nawet nie probuje tego uzywac. Na razie trzymam sie tylko softu udostepniajacego miejsce za SJCX (ktorych wartosc stale rosnie).
To znaczy jakiego? Bo ja właśnie o nim pisałem...

Pisalem o storjshare-gui.win64 - instaluje, podaje adres portfela, miejsce na pliki i wielkosc. I heja.
Nic wiecej nie trzeba robic. Zadnych komend, uzywania js itp.
Zalozylem zatem ze Ty pisales o sofcie do udostepniania plikow (a nie miejsca).

@Cyfron
Mozliwe ze sytuacja jest zwiazana z przechodzeniem na Ethereum.
Na pewno nie zaszkodziloby gdybys wyslal maila z pytaniem o powod braku wyplat na Twoje konto (szczegolnie ze SJCX zaczynaja byc warte bardzo duzo).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

krzyszp

Właśnie u mnie w tym programie można tylko wybrać jednostkę wielkości (KB, MB, GB lub TB), ale nie da się edytować pola liczbowego.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AiDec

Sprawdzilem u siebie i tez nie da sie obecnie edytowac wielkosci udostepnionego miejsca (blad softu, badz jeszcze niedokonczona opcja). Niemniej mozna wciaz dodac nowa lokalizacje (+ADD DRIVE) i podczas prostego trzykrokowego setupu podac ilosc miejsca.
Dziala to rowniez po swiezej instalacji aplikacji (podczas pierwszego setupu).

Na jakim OS probujesz z tego korzystac? U mnie Win7x64 Ultimate.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

krzyszp

No właśnie podanie miejsca nie działa (nie da się edytować wartości liczbowej).
Os to Win7-64 Prof.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AiDec

Oczywiscie nie znam rozwiazania, ale... czy probowales juz moze na innym kompie?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

krzyszp

Cytat: AiDec w 19 Maj 2017, 20:43
Oczywiscie nie znam rozwiazania, ale... czy probowales juz moze na innym kompie?
To mój jedyny z windowsem, a Linuksy które chodzą 24/7 to Odroidy, pod nimi klient mi nie pójdzie (bo nawet środowiska graficznego nie mają).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

sirzooro

Cytat: krzyszp w 19 Maj 2017, 20:45
Cytat: AiDec w 19 Maj 2017, 20:43
Oczywiscie nie znam rozwiazania, ale... czy probowales juz moze na innym kompie?
To mój jedyny z windowsem, a Linuksy które chodzą 24/7 to Odroidy, pod nimi klient mi nie pójdzie (bo nawet środowiska graficznego nie mają).
Możesz spróbować jeszcze postawić serwer X na Windows (ja zwykle korzystam z Xming'a) i połączyć się z nim z Odroida, musisz na nim tylko ustawić gdzie ma się łączyć, za pomocą zmiennej środowiskowej DISPLAY. Pamiętaj o ":0.0" na końcu, bez tego nie będzie się łączył.
DISPLAY=1.2.3.4:0.0

krzyszp

Tak, mógłbym to jeszcze na kilka innych sposobów rozwiązać, np. mam jeden serwer z iksami i łączę się NX'em z nim do pulpitu, wystarczy VPN'a skonfigurować i już, tylko... Mi nie o to chodzi ;)
Miało być lekko, łatwo i przyjemnie, a użycie JS wewnątrz aplikacji świadczy tylko o amatorszczyźnie autorów i ich ślepym zapatrzeniu w nową technologię...

Jeżeli nie potrafią napisać poprawnego klienta to sorki, ale nie wierzę absolutnie w bezpieczeństwo ich rozwiązań...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

syrian

Witam

Wielkość przydzielonego miejsca da się edytować, wybiera sie dysk, edycja, otwiera sie zwykły notatnik z plikiem i jest pozycja "storageAllocation" tam należy wpisać ilość przydzielonego miejsca

krzyszp

Z zerową informacją na temat jednostek. Poza tym, u mnie się otwiera Visual Studio :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Cyfron

tak teraz wpadłem, aby zobaczyć na ich forum - mają jakiś problem/opóźnienia z puszczeniem tych transakcji przez blockchaina

AiDec

#132
@Cyfron

Ej, cos mi wpadlo do glowy - a jestes pewien ze podales poprawny adres walleta w programie?
Jesli masz wallet w Counterwallet, to tam adresy sa wyswietlane w cokolwiek mylacy sposob.


Tak przy okazji podrzucam przydatne linki.

Storj Share Guide:
https://docs.google.com/document/d/1Q87QzIn5UwskzdEaU1zoo7URrkl6Na7FYKrR5TeWNdw/edit

Storj Share Dynamite (analizator loga tekstowego):
http://ssdynamite.com/
W rozdziale 5 wczesniej wymienionego Storj Guide jest opisane jak uzyskac ten log.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Cyfron

mam poprawny, bo już dostawałem na ten portfel kryptowaluty :)

Cyfron

ale ta strona do sprawdzania logów jest spoko - chyba z palca zrobię przekierowanie portów a nie będę ufał w upnp :)

Cyfron

projekt przechodzi na ETH i można przenieść starą walutę na nową, ale trzeba mieć trochę BTC na transakcję.
Stąd pytanie: gdzie kupować (i ewentualnie perspektywnicznie) sprzedawać BTC (a potem ETH)?

AiDec

#136
Jak do tej pory korzystalem z:
https://btc-e.com

NIEAKTUALNE



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Cyfron

Nie poleci ktoś czegoś innego? Założyłem konto na polecanym przez AiDeca portalu, ale żeby tam wpłacić kasę, to trzeba założyć konto jeszcze gdzie indziej i na potwierdzenie rejestracji strasznie długo się czeka... Oczywiście na każdym kroku chcą prowizje, ale to już walić.

AiDec

Zalatwienia, oczekiwanie, ale pozniej juz dziala. Polecam bo sprawdzilem (2 razy wplacalem przelewem, 2 razy karta kredytowa poprzez posrednika).
Nic innego polecic nie moge.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

krzyszp

Cytat: Cyfron w 12 Lipiec 2017, 20:39
Nie poleci ktoś czegoś innego? Założyłem konto na polecanym przez AiDeca portalu, ale żeby tam wpłacić kasę, to trzeba założyć konto jeszcze gdzie indziej i na potwierdzenie rejestracji strasznie długo się czeka... Oczywiście na każdym kroku chcą prowizje, ale to już walić.
Ja mam do ETH na bitbaju (w moim podpisie link).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AiDec

I ja tez chyba w niedlugiej przyszlosci skorzystam z BitBay.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

krzyszp

To chyba jedyna sensowna giełda gdzie w PLN można operować, a w dodatku kurs ma wyższy od Poloniex jeżeli chodzi o sprzedaż ETH.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Cyfron

weryfikowaliście konto na bitbay? Tam trzeba im wysyłać skan dowodu?!

krzyszp

Cytat: Cyfron w 13 Lipiec 2017, 15:47
weryfikowaliście konto na bitbay? Tam trzeba im wysyłać skan dowodu?!
O ile pamiętam, weryfikację przeszedłem przelewem bankowym, ale na 100% nie jestem pewien (rejestrowałem się na kilku giełdach w tym samym czasie).

Edit:
Weryfikacja na giełdach jest obowiązkowa w całej Europie - przepisy "antyterrorystyczne" i przeciwko praniu pieniędzy.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Martin Fox

Cytat: krzyszp w 13 Lipiec 2017, 15:48
Weryfikacja na giełdach jest obowiązkowa w całej Europie - przepisy "antyterrorystyczne" i przeciwko praniu pieniędzy.
I to by było na tyle jeśli chodzi o anonimowość krypto??

AiDec

Wina nie lezy po stronie krypto, ale po stronie tych gnojow z banku swiatowego.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

krzyszp

Cytat: Martin Fox w 15 Lipiec 2017, 08:51
Cytat: krzyszp w 13 Lipiec 2017, 15:48
Weryfikacja na giełdach jest obowiązkowa w całej Europie - przepisy "antyterrorystyczne" i przeciwko praniu pieniędzy.
I to by było na tyle jeśli chodzi o anonimowość krypto??
Trochę tak, trochę nie ;)
Generalnie, nie ma już anonimowości przy wpłatach/wypłatach walut fiat, ale już obrót "wewnątrz" krypto to jak najbardziej. Ja mam nadzieję, że kiedyś krypto albo wypchną "normalne" waluty z obrotu, albo chociaż używanie tych drugich będzie tylko okazyjne.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Szymon

"Generalnie, nie ma już anonimowości przy wpłatach/wypłatach walut fiat"

A jeśli ktoś płaci za kryptowaluty przekazem pocztowym?
http://stats.free-dc.org/stats.php?page=userbycpid&cpid=b99d405900ea644cb4b3d598af0ba854

krzyszp

A jest na jakiejś giełdzie taka możliwość?
Tzn tak, możliwość jest, ale... wcześniej trzeba zweryfikować konto, więc i tak wiadomo kto jest beneficjentem.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AiDec

Jesli chcesz anonimowosci, to po prostu nie kupuj tam gdzie trzeba sie rejestrowac.
Skorzystaj z jakiegokolwiek spotkania krypto (festiwal, prezentacja, konwent itp.) i kup od prywatnej osoby.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szymon

#150
Dla niskich kwot nie trzeba się weryfikować na bitbay.net.

"Załóż konto na giełdzie Bitcoin, Litecoin, Ether i Lisk. Bez weryfikacji poniżej 15 000 EURO"
Bitbay.net1

W kantorach (inpay.pl, bitcantor.com), nie trzeba nawet zakładać konta.


http://stats.free-dc.org/stats.php?page=userbycpid&cpid=b99d405900ea644cb4b3d598af0ba854

Dario666

Cytat: krzyszp w 18 Lipiec 2017, 18:22
Cytat: Martin Fox w 15 Lipiec 2017, 08:51
Cytat: krzyszp w 13 Lipiec 2017, 15:48
Weryfikacja na giełdach jest obowiązkowa w całej Europie - przepisy "antyterrorystyczne" i przeciwko praniu pieniędzy.
I to by było na tyle jeśli chodzi o anonimowość krypto??
Trochę tak, trochę nie ;)
Generalnie, nie ma już anonimowości przy wpłatach/wypłatach walut fiat, ale już obrót "wewnątrz" krypto to jak najbardziej. Ja mam nadzieję, że kiedyś krypto albo wypchną "normalne" waluty z obrotu, albo chociaż używanie tych drugich będzie tylko okazyjne.

Tak raczej nigdy nie będzie, bo jak którykolwiek kraj dodrukuje sobie miliardy "bez problemu". Da się "dodrukawać" jakąkolwiek kryptowalutę...

krzyszp

Nie, nie da się "dodrukować" Bitcoina ponad jego limit.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Martin Fox

Cytat: krzyszp w 09 Sierpień 2017, 18:19
Nie, nie da się "dodrukować" Bitcoina ponad jego limit.
Dobra dobra :P

krzyszp

Cytat: Martin Fox w 09 Sierpień 2017, 22:03
Cytat: krzyszp w 09 Sierpień 2017, 18:19
Nie, nie da się "dodrukować" Bitcoina ponad jego limit.
Dobra dobra :P
Bez ironii. Algorytm jest tak skonstruowany, że "fizycznie" nie da się dodrukować. Kropka. Dlatego Bitcoina określa się mianem waluty deflacyjnej.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AiDec

Podrzucam dwa wypasione poradniki:

https://docs.storj.io/docs/storj-share-vpn

https://docs.storj.io/docs/storj-share-gui#section-332-advanced-configuration



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Cyfron

Gdzie wymieniacie STORJ (na BTC albo $$)? Poloniex? Inna giełda? Inny sposób?

AiDec




Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tobas

Cytat: Cyfron w 05 Listopad 2017, 17:16
Gdzie wymieniacie STORJ (na BTC albo $$)? Poloniex? Inna giełda? Inny sposób?

Tylko musisz najpierw zrobić konwersję, jeśli masz jeszcze stary counterwallet.

Cyfron

Mam już nowe storj, więc to spoko. Zamierzam wymienić je na btc, bo storj ciągle traci na wartości względem niego (utrzymując mniej więcej stają wartość w $$)