FX-8150 potrzebna pomoc w Krakowie

Zaczęty przez LQG, 15 Kwiecień 2014, 09:58

LQG

Kupiłem od kamrata z forum procesor AMD FX-8150. Niestety na mojej płycie MSI 890GXM-G65 pomimo zapewnień producenta i innych użytkowników nie odpala. Pytałem w kilku serwisach o możliwość testu, niestety nikt nie ma dostępnej płyty AM3+ z obsługą Zambezi!? Może znajdzie się kamrat z Krakowa który pomoże aby ten kawałek krzemu zaczął pracować ku chwale zespołu? Potrzebny tylko test czy odpala bo wtedy zakupię nową płytę. Proszę o PW.

pawg




LQG

Robiłem i upgrade i downgrade... Bez zmian. Jedynie potrzebuje sprawdzić procesor na płycie na której chodzi inny FX  lub ma 100% jego wsparcie.

pawg

przekopałem internet i producenci podają że seria FX jest kompatybilna z tym chipsetem ale w internecie jest mnóstwo komentarzy o niestabilności tego połączenia



LQG

#4
Gdyby tylko o niestabilnosc chodziło to byłoby super :-) dałbym radę

EDIT 16.04.2014
Dzisiaj udało mi się przetestować FX na nowej płycie Gigabyte GA-78LMT-USB3 (rev. 5.0). Ten model na pewno wspiera ten procesor, niestety dalej nie działa.
BTW Po pierwsze trzeba mieć a po drugie trzeba chcieć - to wszystko znajdzie się w PC Projekt! Jeszcze raz serdeczne dzięki!

pawg

sprawdź czy nie odłamała się któraś nóżka procesora i czy nie przyczepił się żaden paproch



LQG

Nogi wszystkie ale niektóre musiałem trochę prostować, bo zapakowany był delikatnie mówiąc nie najlepiej. Natomiast jedna jakby "osmalona", sprawdzałem na diagramie niby bez znaczenia. Jednak z jakiegoś powodu jest ciemna. Paprochów brak.

Troll81