Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Zmiana systemu w Sony Ericsson Xperia mini pro SK17

Zaczęty przez AL, 03 Maj 2014, 17:21

AL

Jak w temacie.
Mam sobie zabytkowy telefon Sony Ericsson Xperia mini pro SK17 - na nim androida. Oryginalnie był android 2.2 lub 2.3 (nie pamiętam), jakiś czas temu dokonałem aktualizacji do androida 4.0.4. No i od jakiegoś czasu tenże android się sypie - co chwile (oczywiście w najmniej odpowiednim momencie) jakieś errory, nie można włączać różnych aplikacji typu aparat albo fb i pomaga dopiero wyłączenie i ponowne załączenie telefonu. I tak teraz już muszę robić dwa - trzy razy na dobę.

Pytanie na co tego androida mogę podmienić i jak? Słyszałem o jakichś innych czyt. nie oficjalnych dystrybucjach pozbawionych zbędnego syfu - co znacząco wpływa na szybkość telefonu jak i długość jego pracy na baterii. Tylko totalnie się na tym nie znam i nie wiem skąd takowe ściągnąć (gdzie znaleźć) i jak to to potem zainstalować.

mordi

niestety nie wiem jak to działa w praktyce ale kojarzę, że można zainstalować debiana albo ubuntu ;) tu masz jakiś tutorial :) http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1872752
Guard well the secret of steel...


AL

Generalnie to chodziło mi o zmianę androida na...androida tyle, że takiego pozbawionego zbędnych wodotrysków narzuconych przez operatora. Więc może nieco mylnie zatytułowałem temat. Natomiast linuksów używam sporadycznie i...niechętnie.

mordi

aaahhaaa ;) to spróbuj poszukać "odchudzonego" romu dedykowanego dla Twojego telefonu, może coś się znajdzie
Guard well the secret of steel...


AL

Mam coś ogólnego - cyjanogenmod. Teraz muszę tylko znaleźć info - czy to pójdzie na tym fonie.