Nieprzeczytane posty

Zaczęty przez PBT_marian_boss, 15 Marzec 2007, 15:26

PBT_marian_boss

Witam, na starym forum PBT zamiast funkcji "Zobacz posty od ostatniej wizyty" było wyświetlanie nieprzeczytanych postów od ostatniej wizyty. Działało to o wiele lepiej ponieważ przy dużej ilości odpowiedzi na dany temat człowiek gubi sie w tym co już czytał a co jeszcze nie. Proszę o sprawdzenie czy jest możliwość dodania takiej funkcji do obecnego forum.

P.S.
Jeżeli coś jest niejasne w mojej wypowiedzi to chętnie udzielę dodatkowych wyjaśnień :D

Mchl

Obecne forum najprawdopodobniej nie będzie już w znaczącym stopniu usprawniane. Zobaczymy jak będzie z nowym.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

MJ19

Nie chciałem otwierać nowego tematu więc skrobnę tutaj.Nie nalicza mi ilości napisanych postów od pewnego czasu.Nie jestem w stanie określić od jak długo ale na pewno od dziś.Czy to może celowa operacja przed zmianą forum??

Mchl

Nie we wszystkich kategoriach posty są zliczane. Co prawda licznik czasami świruje, ale podliczyłem Twoje i masz tyle, na ile zasłużyłeś ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

MJ19

Aaaaa to takie buty :wink:  Dzięki serdeczne za szybkie wyprowadzenie mnie z ciemnogrodu :) :D

Bober

Posty nie są naliczane w działach "Brudnopis" i "Gry i zabawy"

3Rni

moze jestem lamek kompletny ale nie moge sie połapac w nowych postach :(

wchodze na forum widze żólte ikonki nowych postów, wchodze w temat i okazuje sie ze nie ma nowego postu
jak wrcam do glownego forum wszytkie żółtaczki znikaja

niech ktos mnie oświeci bo ja tu sie zagubilem kpl. :D

i do tego te czerwone watki... :twisted:

Mchl

W zawiłościach skryptu phpBB już chyba nikt nie jest w stanie się odnaleźć.

Jeżeli chodzi o kolor odwiedzonych linków, to jeśli masz pomysł na lepszy, dawaj go tu ;)

Kiedyś odwiedzone linki nie odróżniały się od odwiedzonych. Potem przyszedł SkyWalker i zmobilizował mnie do zmian. Nowe kolory wówczas większości się spodobały, co nie znaczy, że nie można wymyśleć lepszych. Nie wymagajcie tylko tego ode mnie, bo ja rozróżniam 16 kolorów.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

Cytat: "Mchl"W zawiłościach skryptu phpBB już chyba nikt nie jest w stanie się odnaleźć.

Jeżeli chodzi o kolor odwiedzonych linków, to jeśli masz pomysł na lepszy, dawaj go tu ;)

Kiedyś odwiedzone linki nie odróżniały się od odwiedzonych. Potem przyszedł SkyWalker i zmobilizował mnie do zmian. Nowe kolory wówczas większości się spodobały, co nie znaczy, że nie można wymyśleć lepszych. Nie wymagajcie tylko tego ode mnie, bo ja rozróżniam 16 kolorów.


16?????? stary! i tak jestes niezly... kazdy informatyk rozroznia gora 7 - RGBCMYK

Mchl

Ja jadę na czterobitowym kodowaniu barw :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

ja za to potrafie wymienic wszystkie z nazwy :D

3Rni

i nic nie weim dalej

wy bajdurzycie :lol: o kolorkach a ja dalej nie wiem gdzie znikaja nowe posty...[zółta ikona]

ps. po napisaniu tego i wyjsciu na glowna jest zółta ikona nowego postu, łaze po roznych dzialach a zółta zostaje

a jesli wejde po raz pierwszy to wszytkie mi znikaja po pierwszym wejsciu gdziekolwiek,
nie wiem czy mnie rozumiecie o co mi biega?

Mchl

Znikają tam gdzie znikają Twoje ciasteczka... Bo to właśnie tam są przechowywane informacje, co już czytałeś, a czego nie. Jeśli z jakichś powodów stracisz to cookie (a powodów tych może być wiele, najczęstszym zaś zamknięcie przeglądarki) to tracisz informację o nowych postach.
Tak to wygląda od strony mechanicznej...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AL

Ja korzystam z opcji zobacz posty od ostatniej wizyty. Tam wyświetlają mi się naraz wszystkie tematy jakie pojawiły się od mojej ostatniej wizyty na forum i otwieram je sobie po kolei wszystkie w nowych zakładkach i w ten sposób mam nadzieje, że nic mi nie ginie i niczego nie pomijam. Właśnie teraz po kilku dniach nieobecności skorzystałem z tej opcji i czekało na mnie 34 nie przeczytanych nowych wątków.

3Rni

hmm mam FF, chodze po innych forach i jest ok a tu dalej dla mnie dzungla i nie wiem czemu
-zobacz posty... mi ni edziala, nie pokazuje zadnych nowych
- a zółte ikony nowych postow znikaja wszystkie po wejsciu gdziekolwiek

FF mam standard bez zadnych zmian po instalacji... troche szkoda bo ciezko jest czytac forum jak si enie widzi co jest nowego
moze ktos ma jakies sugestie co to moze byc?

Mchl

No to dziwne rzeczywiście, bo ja też korzystam z FF i 'zobacz posty od ostatniej wizyty' działa mi całkiem dobrze (a jako że FF zapamiętuje sesję, to nawet zamknięcie przeglądarki mi nie robi szkody...)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

kempler

Mi na ogół to wszystko fajnie działa ale czasem coś się "psuje" i rzeczywiście znikają nieprzeczytane posty. Albo przeczytane zostają jako nieprzeczytane.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

bartsob5

ja mam z tym takie przeszkody, ze wole nie mowic jak jest obecnie, bo jutro znowu bedzie inaczej...

ale generalnie... albo jest tak jak mowisz, czyli po wejsciu w dany dzial juz wszystko jets "jako przeczytane", albo dziala wszystko odpowiednio, albo jak nawet juz wszystko przeczytasz, to juz nie chce sie zaznaczuc jako przeczytane, i nawet stosowny guzik na dole na to nie pomaga :D

ale ja do tego juz przywyklem, na forum wpadam dosyc czesto, wiec czytanie postow robie po datach ostatniej odpowiedzi..

3Rni

w koncu opanawałem to forum :D wchodze ze IE i all gra widac nowe posty i nie znikaja jak kamfora
wyraźnie widac z moj FF nie kocha tego forum :P,
grunt ze moge czytac nowe newsy [ IE-FF 1:0] lol