BOINC Stock Exchange - domena

Zaczęty przez Rysiu, 17 Maj 2014, 12:00

Rysiu

Ponieważ pomimo wszędobylskiej krytyki postanowiłem przejść do realizacji giełdy BOINC chciałbym Was spytać jaką domenę polecilibyście dla BOINC Stock Exchange?

Czy może:

http://boinc-stock.com

Czy może ma ktoś jakieś inne pomysły?

Niestety bse.com zajęte. Wymagane jest raczej aby to była domena com.

matszpk

raczej sobie daruj. zacznij dalej rozwijaj BealAtHome. Jeszcze coś tam nie działa  :(. przeczytaj mój post na forum bealathome:
http://www.boincatpoland.org/smf/ostatnio-znalezione/bealhome/msg240657/#msg240657
hej będziesz dalej rozwijał BealAtHome? Nawet miałem pewne plany żeby Ci pomóć.
Co do pomysłu giełdy tak jak większość jestem niestety przeciw (ale no cóż to już twoja decyzja).

Rysiu

To nie jest temat o bealathome!

Będę rozwijał ale aktualnie zbliża się sesja itp. itd. Zadania jednak powinny działać i być przydzielane cały czas.

Proszę o wypowiedzi na temat domeny  :deadman:

matszpk

co do domeny: bse.com by nie pasował i nic by nikomu nie mówił. boinc-stock.com już coś wyjaśnia i jest krótka. raczej dobry wybór  :p_arr:

mordi

podzielam zdanie co do domeny :) btw bse mogłoby się kojarzyć z jakąś chorobą ;)
Guard well the secret of steel...


krzyszp

Cytat: mordi w 17 Maj 2014, 16:48
...btw bse mogłoby się kojarzyć z jakąś chorobą ;)
Choroba wściekłych użytkowników BOINC? ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

mordi

nie zupełnie to miałem na myśli ale kto wie kto wie ;) :D
Guard well the secret of steel...


krzyszp

Wracając do domeny, to wg mnie dobry adres.

Ale mam inne pytanie - na czym zamierzasz to stawiać? Jak finansować całą imprezę?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Rysiu

Na starcie przewiduję umożliwienie wykonywania operacji giełdowych w trzech projektach.

Miały być notowania ciągłe ale może okazać się, że ciężko będzie to zrealizować. Do tego dochodzi kwestia bezpieczeństwa notowań ciągłych. Znacznie prościej ustalić sesje w trakcie, których będą realizowane złożone zlecenia. Zaczynam się skłaniać ku takiemu rozwiązaniu... Z czasem przecież będzie można przejść na notowania ciągłe.

Do końca roku ma to działać już w praktyce. Do końca tego miesiąca powinna już działać pierwsza odsłona strony. Później etapami forum i helpdesk. Na samym końcu cała implementacja wirtualnego portfela i integracja z BOINC.

Z działalnością gospodarczą to może załatwi to się tak, że ja założę działalność przy AIP (Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości) co wyniesie mnie znacznie mniej niż normalnie bo 250 zł miesięcznie.

Może Fundacja BOINC Polska byłaby zainteresowana współpracą?

krzyszp

Trochę nie rozumiem dlaczego notowania ciągłe miałyby być trudniejsze w implementacji?
Natomiast pytanie jeszcze, jak przewidujesz liczyć "zyski" dla giełdy? Spread? Procent od wkładu/wypłaty?
Co z obsługą kryptowalut?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Rysiu

Cytat: krzyszp w 17 Maj 2014, 19:48
Trochę nie rozumiem dlaczego notowania ciągłe miałyby być trudniejsze w implementacji?
Tak mi się przynajmniej wydaje. A znasz algorytm ustalania kursu?

Cytat: krzyszp w 17 Maj 2014, 19:48
Natomiast pytanie jeszcze, jak przewidujesz liczyć "zyski" dla giełdy? Spread? Procent od wkładu/wypłaty?
Myślałem o procencie od wpłaty/wypłaty.

Cytat: krzyszp w 17 Maj 2014, 19:48
Co z obsługą kryptowalut?
Nie myślałem o tym wcale. Pomyślałem dopiero kiedy przeczytałem Twojego posta. Może w przyszłości...

Dario666


Pewnie w każdej książce o giełdzie są opisane algorytmy wyznaczania kursu.

Propozycje domen - wielkość liter zmieniona by zrozumieć moje intencje:
BOINC-SEx.com   ;D
boincXch.com
boinc-SE.com
boinc-SX.com

Troll81

ja uważam domenę za dobrą :D