SIMAP tylko do końca roku

Zaczęty przez dziubas, 30 Maj 2014, 18:20

dziubas

http://boincsimap.org/boincsimap/forum_thread.php?id=88
CytatSIMAP is currently moving towards new algorithms for similarity calculations and scoring. After extensive tests and evaluations during the last months it turned out that the best way to continue SIMAP will be to use dedicated local hardware in our institute. SIMAP will therefore use BOINC only to maintain the current SIMAP database until the end of 2014. BOINC clients for the new SIMAP database will not be released and there will be no workunits for SIMAP after 2014. After 10 very successful years of SIMAP within BOINC this decision was not an easy one for us. However, we thank all users for their support in the past and in the upcoming last period until the end of the year.

Cheers
Thomas

:(
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

PanStaszek

Szkoda. Coraz mniej możliwości liczenia projektów bio i przyjdzie znowu szukać zielonego luda w SETI jak ongiś.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

dziubas

szkoda, może uda mi się jeszcze dociągnąć do 10M
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

pawg

jest jeszcze POEM który zawsze ma próbki na CPU  ;)



Troll81

smuteczek.... znikaja wartościowe projekty a pojawiają się jakieś kopalnie bitcoinów.... :(

sknd


Bezprym

Cytat: Troll81 w 30 Maj 2014, 20:02
smuteczek.... znikaja wartościowe projekty a pojawiają się jakieś kopalnie bitcoinów.... :(

No właśnie :( kończy się WCG.Clean Energy, Docking, SIMAP, eOn. Właściwie nic ciekawego nowego się nie pojawia.
Dokąd zmierza BOINC?

apohawk

:(

Jeden z moich ulubionych. Może jeszcze zdążę trochę policzyć, jeśli uda mi się załatwić porządny internet w obecnym mieszkaniu. Szkoda, że zniknie z BOINC, ale skoro dadzą radę na swoim sprzęcie się ogarnąć, to znaczy, że możemy poświęcić zasoby na inne białkowce :) Wciąż jest jeszcze Rosetta, prawda? Nie zniknęłą jeszcze?
No good deed goes unpunished.

tito

Project status:
preparing new work
Scheduled start:   Thu, Aug 7 (06:00:00)

Ci co chcą jakieś checkpoint osiągnąć.  :whip:

dziubas

i w ten sposób Universe@Home dostanie kolejny tydzień  :)
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

tito

Przesunęło się.

Project status:
preparing new work
Scheduled start:   Sun, Aug 10 (06:00:00)

dziubas

dzięki!
jak tak dalej będą przesuwać to się rok skończy i o checkpoincie mogę zapomnieć
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

tito

Project status: running
Hosts active:   30,222
Work distributed:   1 %

sknd

akurat trafili w okres, gdy po przeprowadzce nie mam neta...  :no:

dziubas

* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

ryszard.korczyk

U mnie wszystko liczy, plan z 376k na 1mln dojechać. Projekt do końca roku żyje, ale czy będzie miał cały czas WU do mielenia?

tito

Nie. Tego co teraz jest ma niby wystarczyć na 2 miesiące. A później jeszcze jeden batch http://boincsimap.org/boincsimap/forum_thread.php?id=90

kva.pl

Chyba rzucili nowe WU bo wczoraj bylo 12 dni do przewidywanego konca pracy, a dzis na stronie Remaining:   62 days  :p_arr:

dziubas

http://boincsimap.org/boincsimap/batchmonitor.php
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

Szopler

Do 2kk punktów dobiłem. Przestawiam się na inne projekty.

dziubas

nie pękaj, to ostatnia okazja, wyprzedź chociaż zabłociaka  :)

:parrrty:
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

Troll81

 :whip: dawaj :D natłucz ile wlezie. Pamiętajmy z zdobytej pozycji nikt nam potem nie odbierze :D

pawg

a ja dodam że dzisiaj na uczelni korzystaliśmy z bazy danych SIMAPu  :attack:



kva.pl

Ooo!  No i to jest ciekawe info!

Do czego? Na co? Po co?

Troll81

więcej szczegołów prosimy....

Tobas

Cytat: pawg w 20 Październik 2014, 21:42
a ja dodam że dzisiaj na uczelni korzystaliśmy z bazy danych SIMAPu  :attack:

Konkretnie proszę! Toż to temat na artykuł!

pawg

uczymy się korzystać z różnych baz danych baz danych na fakultecie "biologia in silico"



exent

Pozostało kilka dni do końca projektu.
"The last workunits for SIMAP are currently distributed. We assume about 5 days of work distribution left. Beyond these, there will be no more work in this project.

Thanks to all of you for crunching protein similarities."

http://boincsimap.org/boincsimap/forum_thread.php?id=94

Troll81

moze dociągnę do 150k :D

dziubas

przez ostatni wyścig zabraknie mi próbek, żeby wskoczyć do TOP50   :wth:
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

Troll81

no i skończyło się rumakowanie :(

stasieks

Walczyłem o 100k i zabraknie mi kilkunastu próbek. Może złowię coś ze zwrotów.  :attack:

Troll81


dziubas

jednak udało mi się zabunkrować tyle próbek, że powinienem wskoczyć do TOP50  ... ale wcale nie jest pewne, że tam zostanę, gość parę pozycji z tyłu kosi kilka razy więcej punktów i pewnie też miał bufory na full
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

stasieks

Na stronie wuprop http://wuprop.boinc-af.org/active_projects.py pojawiła się informacja o odesłanych wczoraj próbkach simap. Nie wiem co jest grane, ale nie udaje mi się dołączyć do projektu a brakuje mi kilkunastu próbek do 100k punktów. Macie kamraci jakiś pomysł na to ci się dzieje i jak policzyć te próbki ? Może mają inny adres projektu ?