Status postępu: Zawieszone

Zaczęty przez danielos, 26 Listopad 2005, 17:14

danielos

Witam wszystkich!
Na forum jestem nowy i mam nadzieję, że nie macie mi za złe, że od razu piszę, ale myślę, że o spam nie zostanę posądzony bo to pierwszy topic w tym dziale :wink: Jeśli tak to przepraszam.

Od dawna używam klienta Seti@home, ale dzisiaj przesiadłem się na BOINC ver. 5.2.8.
Po kilku nieudanych próbach i zmianach haseł udało mi się przyłączyć do dwóch projektów w BOINC:
- Seti@home i rosetta@home.

Moje pytanie:
nie wiem czy coś sie stało, ale gdy postęp przetwarzania w Seti@home osiagnął 31,25% nagle się zatrzymało i zamiast Statusu: Dane przetwarzane mam -> "Zawieszone". 8O
Drugi projekt idzie normalnie.

Czy to ma może jakiś związek z info na stronie głównej w notatce: "Koniec SETI@home Classic" ??
 "...Występujące obecnie problemy z połączeniem z projektem BOINC są spowodowane dużym napływem użytkowników z wersji klasycznej, oraz pracami nad łączeniem baz danych obu wersji"

Proszę o wskazówki, dzięki,
pozdrawiam!

MadMan

Prawdopodobnie projekt SETI "spauzował", by mogła się liczyć Rosetta. Poczekaj jakiś czas (standardowo jest to godzina), a prawdopodobnie przełączy się spowrotem na SETI.
img]http://www.boincstats.com/signature/user_83293_banner.gif[/img]

danielos

Ok, więc pytanie zasadnicze - w jednym czasie może być przetwarzany tylko jeden projekt, a przydział zasobów determinuje jak długo dany projekt będzie przetwarzany, czy tak??
po czym kolejno zaczyna się przetwarzać następny pauzując poprzedni?
:)

bartsob5

dokladnie tak... wyjatek stanowi, jesli masz na kompie wiecej niz jeden procesor, lub procek z technologia HT

danielos

Dziękuję ślicznie za szybkie rozwianie wątpliwości 8)

btw. powinien chyba jakiś faq powstać z takimi pytaniami :wink:

Pozdrawiam,
i niech moc obliczeniowa będzie z nami!

bartsob5

po co faq, jak jestemy my!!!:D

Mchl

Cytat: "bartsob5"po co faq, jak jestemy my!!!:D

No właśnie? Potrzebne, czy nie? W skrypcie możliwość jest przewidziana, więc to tylko kwestia stworzenia treści.

A o tekst o tym jak BOINC dzieli czas procesora między wiele projektów leży u mnie w katalogu "do przetłumaczenia"... podobno na czwartym roku miało być już z górki... ;-)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

jakby co to moge troche pocwiczyc angielski;)

Mchl

#8
http://boinc.berkeley.edu/cpu_sched.php

Zapraszam  :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

poziomka

Cytat: "Mchl"podobno na czwartym roku miało być już z górki... ;-)

hihihi ;) dobra wiadomosc jest taka, ze czwarty i piaty rok studiow potrafia wyngenerowac jedne z lepszych wspomnien na stare lata, zla wiadomosc jest taka, ze chocby nie wiem ile przeliczac czas leci coraz szybciej i za nic nie robi sie go wiecej ;)

sorry za off topic ;)
img]http://www.boincstats.com/signature/user_356856_banner.gif[/img]

danielos

Nie chciałem już robić osobnego topiku więc tu zapytam. Serwer Seti w chwili obecnej jest offline, czy jak wstrzymam zaplanowane zadania w BOINCu dla Seti, to pozostałe przejmą jego czas przetwarzania bez zmiany przydziału zasobów?

bartsob5

---------- 22:24 30.11.2005 ----------

odpowiedz brzmi: TAK. aczkolwiek nie oprientuje sie czy setio sobie pozniej to 'odbije' ale raczej niesadze..

---------- 22:45 ----------

i jeszcze odpowiedz do mchl i calej reszty ktora tu zaglada:
ZAJMUJE SIE TLUMACZENIEM TEGO LINKA KTOREGO PODAL NASZ OJCIEC ZAŁOZYCIEL ( ;) ) za jakis czas pewnie to umeszcze w artykulach, lub wysle do Mchl, a pisze to po to, zeby mnie ktos przypadkiem nie ubiegl;)