i7-4790K Bawił się ktoś ?

Zaczęty przez Krzysiak, 03 Lipiec 2014, 21:38

Krzysiak

Witam
i7-4790K bawił się ktoś - jest sens inwestować

Bo tak się ostatnio zastanawiam nad modernizacją  :)
Pozdrawiam


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

pawg

jeśli tylko do BOINC to Xeony zdecydowanie lepsze...



ryszard.korczyk

Mam i7-4770k, potencjał podkręcania niewielki, bardzo szybko pobierany prąd idzie w grube wartości. PG na 3,9GHz na dobrym chłodzeniu powodował temperatury core w okolicach 80stopni, pomogło wyszlifowanie i wyrównanie powierzchni, poprawa o kilkanaście stopni. Aktualnie używam tego procka z wyłączonym turbo, ze względu na oszczędności prądu, a zejście za 3,9GHz na 3,5GHz prawie dwukrotnie zmniejszyło pobór prądu przez CPU. i7-4790k ma podobno poprawiony IHS i pastę, co powinno się znacząco przyczynić do poprawy odprowadzania ciepła. Sam VRM w procku nie pomaga w OC o czym już na forach nie raz pisali, sama wydajność vs Ivy też nie zwiększyła się znacząco, za to w trybach IDLE platforma jest ekstremalnie energooszczędna. Ze względu na ten nowy IHS rozważam nawet wymianę tej i7 mojej na 4790k.

Krzysiak

No właśnie też się zastanawiam nad wymiana i5-4670k na i7-4790k
i5-4670k ciężko było mi dobić do 4,2GHz przy napięciu 1,32V stabilność była tak na 95% - np przez 7-10 dni działał bez restartu i nagle cyk w naj miej odpowiednim momencie
Nie pomogło skalpowanie temperatury tylko się zmniejszyły

Teraz działa stabilnie przy 3,8GHz napięcie 1,2V


Mam okazję wymiany i się zastanawiam czy warto


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Dario666

To jaki byl pobór przy  3,9 a jaki przy 3,5?

Krzysiak

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-4790k-socket-1150-64bit-4-0ghz-88w-cache-8mb-bulk-cm8064601710501-649558/?ceneo_spo=true

Orientuje się ktoś Co to za wersja ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Szopler


ryszard.korczyk

Cytat: Dario666 w 06 Lipiec 2014, 14:54
To jaki byl pobór przy  3,9 a jaki przy 3,5?
Pytaj PoznanskaPyra, bo u niego już jest, u mnie 4790k już, może przez weekend protestuje. Niestety płyta B85 nie umożliwia OC.

Krzysiak

I jak tam 4790K przetestowany ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle: