Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Mój boinc zasypia...

Zaczęty przez necavi, 07 Lipiec 2014, 19:14

necavi

Gdy pracuje na komputerze wszystko liczy się jak trzeba. Gdy jednak komp zostaje sam, obliczenia (obecnie Enigma) robią sobie przerwę. Zarówno w ustawieniach klienta jak i na stronie projektu wszystko zresetowane i ustawione na def. Wygaszacz po wszystkich próbach wyłączony, schemat zasilania też na max.
Ciągle bez zmian  :dunno:
Konfig Q6600, 6GB win7/64

AL

Może coś z temperaturami kiepsko i komp się broni wyłączając obciążenie cpu?

Troll81

A co w preferencjach ustawione?

necavi

Temp w spoczynku 60-63*C. Temp przy liczeniu 80-86*C. Wiem to sporo, ale zawsze mam takie, bo na [autocenzura] płytę Asus inne niż standardowe chłodzenie ma problem się zmieścić. Dotychczas tak było i jakoś liczyło.
Co do preferencji to są standardowe, próbowałem coś zmieniać, ale wczytałem def. to samo na str. projektu.
To samo się dzieje na xeonie w piwnicy, tam świeży konfig bo niedawno postawiony.
Chyba na dziś dam sobie spokój, bo już zasypiam  :closedeyes:

Dario666

Przy takiej temperaturze to już pewnie włącza się throttling

necavi

Cytat: Dario666 w 08 Lipiec 2014, 08:40
Przy takiej temperaturze to już pewnie włącza się throttling

Nic z tego. Moje kompy wytrzymają wiele.
Muszą.
Już wszystko działa  :boing:
Czas na dalsze kombinacje - czyt. psucie  :attack:
Powód kłopotów - zamieszanie w ustawieniach na stronie projektu. Pomogło dopiero zrestartowanie komputerów. Same przeładowanie Read config files i Wczytaj plik preferencji lokalnych nie pomogło, tak bardzo stare ustawienia wziął sobie do serca  :P

andy101fah

Co wy wiecie o temperaturach  XD XD. U mnie pokazuje na procku podczas upałów 93-95 stopni (temp core) i bez problemu pracuje przez całe 24/7. Temperatura w pokoju 26-28 stopni. W biosie powyłączane wszelkie ostrzeżenia i throtling. Od 3 lat pracuje non stop i nie chce zdechnąć  XD XD. I7 2600k@4,0 GHz.