Czujki nie chcą zamilknąć...

Zaczęty przez Cyfron, 14 Lipiec 2014, 08:04

Cyfron

Mam problem - musiałem zamienić czujki radioaktywnego miejscami (dwa kompy, dwie czujki). Jedna czujka jest starego typu druga już w tubie (ale też raczej stara).
Po zamianie czujniki nie przyjmują ustawień z serwera odnośnie wyłączenia podświetlenia ekranu i buzzera. Próbowałem ubijać próbki, resetować projekt, włączyć podświetlenie, pobrać próbkę, wyłączyć podświetlenie i pobrać próbkę - wszystko bez skutku.

Jakieś pomysły i propozycje rozwiązania problemu ? Jeśli czujki się nie "zamkną" to nie będę liczył tego projektu...  :-\

andy101fah

Mogę jedynie potwierdzić . U mnie pod ubuntu 64 bit i pod windows tak samo, stara wersja czujki w tubie i brak reakcji na ustawienie podświetlenia i głośniczka.

Szopler

Manager sprzętu widzi czujkę normalnie, próbki się liczą? Jeżeli tak i mimo wszystko czujki nie reagują na ustawienia serwera to trzeba będzie atakować TJM'a - jakiś błąd na serwerze lub w apce, ale ta się chyba ostatnio nie zmieniała...

PoznanskaPyra

Również miałem ten problem jak robiłem czujki pod Raspbianem. Wystarczyło wklepać w konsole kilka komend.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Szopler

Proszę odłączyć się od projektu i podłączyć ponownie. I dać znać czy pomogło ;).

stiven

Jak moja kiedyś piszczała namiętnie to ogarneła się dopiero po przeliczeniu całej próbki i odesłaniu.

TJM

Na pewno odłączanie się i podłączanie do projektu nic nie ma do rzeczy, bo ustawienia przesyłane są przy pierwszym kontakcie z serwerem (np. pobranie nowego WU).
Jeśli system to Linux, a jeden z sensorów to v3 z późnej serii, to prawdopodobnie przyczyną takiego stanu rzeczy są różne VID/PID sensorów i co za tym idzie niezgodność z plikiem .rules na linuchu.
Jeśli Winda, proponuję zacząć od sprawdzenia, czy aplikacja w ogóle widzi czujniki (log).

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Tobas

Nie dość, że nie chce zamilknąć to nie liczy (punktuje)

Ten oto komp -
http://radioactiveathome.org/boinc/results.php?hostid=11115
Robiłem na nim reinstalkę i nie wiem o czym zapomniałem.

lsusb
Bus 002 Device 005: ID 16c0:05df Van Ooijen Technische Informatica HID device except mice, keyboards, and joysticks

boinc dodany do plugdev
/etc/udev/rules.d - dopisany 53.-radioactive.rules
#RAD@Home
ATTR{idVendor}=="16c0", MODE="666", GROUP="plugdev"

udevadm test /sys/bus/usb/devices/
...
read rules file: /etc/udev/rules.d/53-radioactive.rules
...


Wszystko wygląda dobrze, a jednak o czymś zapomniałem. Ktoś coś podpowie?

TJM

Na pewno vid:pid zgodne z wersją sensora ?

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Tobas

Wszystko było dobrze.
Nie wiedząc czemu zaczął działać po reboot'cie.
Sam restart udev nie wystarczył.

Cyfron

odpięcie od projektu i podpięcie na nowo pomogło z czujką :)