Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Rosjanie przegieli pałę

Zaczęty przez Troll81, 17 Lipiec 2014, 19:25

Troll81

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Katastrofa-malezyjskiego-boeinga-na-Ukrainie-Kto-go-zestrzelil,wid,16762066,wiadomosc.html

krzyszp

A najlepsze że informację o zestrzeleniu samolotu przez "separatystów" dementowali... Rosjanie...

Dlaczego nabieram wrażenia, że skończy się wojną na pełną skalę? I dlaczego mam wrażenie, że jeżeli świat pozwoli Rosji zająć Ukrainę (z "zielone ludziki" już się tam pojawiły), to nie ma żadnej gwarancji, że i my nie będziemy uwzględni w dalszych planach Putina (zapewne po Łotwie i Estonii)?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

Mamy wojsko w nieco lepszym stanie niż Ukraina to raz.
Dwa mniejszość rosyjska jest u nas malutka więc nie będzie przykrywki w postaci "separatystów" czy innych "referendów".
Trzy, że jesteśmy członkiem NATO, a gdyby NATO nie zareagowało oznaczałoby to de facto koniec paktu i to nie tylko z Polską.

Tobas


cp

Cytat: Troll81 w 17 Lipiec 2014, 19:37
Mamy wojsko w nieco lepszym stanie niż Ukraina to raz.
Dwa mniejszość rosyjska jest u nas malutka więc nie będzie przykrywki w postaci "separatystów" czy innych "referendów".
Trzy, że jesteśmy członkiem NATO, a gdyby NATO nie zareagowało oznaczałoby to de facto koniec paktu i to nie tylko z Polską.

Jeśli rację ma Krzyszp, to na nas Rosja szykuje raczej scenariusz pt. "Odwet na Polakach dążących do rozbioru Ukrainy i obrona integralności terytorialnej tejże". Prowokacja gliwicka, anyone?

Troll81

Wszelkie ruchy które wykonuje Rosja aktualnie stają w sprzeczności z twoją tezą Tobas :D

cp

Cytat: Troll81 w 17 Lipiec 2014, 19:45
Wszelkie ruchy które wykonuje Rosja aktualnie stają w sprzeczności z twoją tezą Tobas :D

Wybacz mu - biedak padł ofiarą rosyjskiego granatu propagandowego :)

krzyszp

A raczej Wy nie zrozumieliście ironii ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

cp

Cytat: krzyszp w 17 Lipiec 2014, 20:44
A raczej Wy nie zrozumieliście ironii ;)

Ironia? Tam? Nie może być!  :fright:

A serio. Sytuacja robi się coraz ciekawsza... jeśli na pokładzie rzeczywiście zginęli amerykanie...

Troll81

CytatWiadomo już, że zginęło 23 Amerykanów oraz 55 Holendrów, 9 Brytyjczyków, 4 Francuzów, 2 Belgów

Krzysiak

Przy obecnych zagrywkach OBYDWU stron

Mogę sugerować że dokonali tego również Ukrainy aby uzyskać pomoc

Tonący brzytwy się chwyta !



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 17 Lipiec 2014, 21:47
Mogę sugerować że dokonali tego również Ukrainy aby uzyskać pomoc
Nie zauważyłeś, że jako pierwsi o zestrzeleniu donieśli "separatyści", ciesząc się, że zestrzelili An-26, dopiero jak się okazało, że to samolot cywilny, to się z tego wycofali...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Krzysiak

Nie śledzę tematu od początku przyznaje

No to teraz patrzeć tylko jak Rosjanie zbombardują pozycję separatystów dla zatarcia śladów 


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Sluzba-Bezpieczenstwa-Ukrainy-opublikowala-rozmowy-telefoniczne-separatystow,wid,16762369,wiadomosc.html

Ufol

Wszystko wskazuje na winę Rosjan. Oczywiście próbują łgać, jak bandzior złapany za łapę podczas kradzieży, krzyczący;
To nie moja ręka! Być może do społeczeństw zachodnich dotrze wreszcie, iż mamy nieco racji odnośnie obaw i niechęci do naszych wschodnich słowiańskich braci.

Martin Fox

Cytat: Troll81 w 17 Lipiec 2014, 19:37
Mamy wojsko w nieco lepszym stanie niż Ukraina to raz.
Ta... w Afganistanie
Cytat: Troll81
Trzy, że jesteśmy członkiem NATO, a gdyby NATO nie zareagowało oznaczałoby to de facto koniec paktu i to nie tylko z Polską.
Tak samo jak w 1939? Też mieliśmy pakty podpisane i co? Jakoś historia pokazuje, że jak trzeba komuś pomóc to nie ma wtedy chętnych...

Troll81

Martin Fox, zdeczkę przesadzasz. Nasze wojska w większej jednak liczbie stacjonują w Polsce niż na misjach zagranicznych. W 1939 była jednak troszkę inna sytuacja. Poza tym reakcje Rosjan (jak choćby odmowa przyjęcia czarnych skrzynek od separatystów) wskazują na to że nagle Putinowi zaczęło się palić pod dupą.

Ufol

Mówiąc knajackim dialektem, Ruscy z tego układu już się nie wymiksują. Próbowali uruchomić swoją siermiężną propagandową maszynerię, ale okazała się bezużyteczna w starciu z nowoczesnymi i autentycznie niezależnymi środkami masowego przekazu.

Troll81

bo oni żyją w 19 wieku wciąż. Dziś nie da się przejechać 30 tonowym zestawem przeciwlotniczym przez miasto żeby ktoś tego komórką nie nagrał. No i się doigrali.

cp

Cytat: Troll81 w 18 Lipiec 2014, 22:15
bo oni żyją w 19 wieku wciąż. Dziś nie da się przejechać 30 tonowym zestawem przeciwlotniczym przez miasto żeby ktoś tego komórką nie nagrał. No i się doigrali.

To prawda. Pytanie tylko, czy poniosą konsekwencje, czy też skończy się na smutnym potakiwaniu i mantrze polityków: "To smutne, wręcz tragiczne, ale widzicie... gaz... mistrale... transfery gotówkowe... miejsca pracy..."

Krzysiak

Bardziej bym spoglądał w pogorszenie relacji Rosja Chiny


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

cp

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 18 Lipiec 2014, 22:37
Bardziej bym spoglądał w pogorszenie relacji Rosja Chiny

Muszę rozczarować. Chiny to jedno z niewielu państw, dla których to Rosja jest słabszym partnerem i to Chiny dyktują warunki. A ponadto, władze ChRLD mają podobne, jeśli nie gorsze mentalność i wizję sprawowania władzy, co Federacja Rosyjska. Jeśli w ogóle, to będzie to pogorszenie oficjalne - a nieoficjalnie będzie to Business as usual, tylko na gorszych dla Rosji warunkach, niż dotychczas

Troll81

#22
ja raczej liczę na opinie publiczną. Ciężko będzie przejść do business as usual rządowi Holandii w momencie kiedy ich obywatele będą się domagali stanowczych kroków wobec Rosji. Podobnie kilka innych krajów. Australia też ostrą krytykę Rosji robi.

http://wyborcza.pl/1,75477,16346830,W_Australii_narasta_gniew_na_Rosje.html#CukGW

Najbliższy weekend pokaże co się będzie działo Widać już pierwsze reakcje Putina. Najpierw Moskwa odmówiła przyjęcia czarnych skrzynek przez MAK (nie chcą gorącego kartofla), teraz wzywa do oficjalnego śledztwa. Amerykanie na miejsce wysyłają FBI, Holendrzy swoich ekspertów, Malezja tez śle swoich. Już wiadomo, że separatyści robią wstręty ekipom OBWE. jak tak samo się zachowają wobec zachodnich ekspertów to już będzie chryja. I nikt złego słowa nie powie o Ukrainie jak wojskami rozjedzie separatystów. Tym bardziej ze rosyjska i separatystów propaganda staje się coraz bardziej żałosna:

http://www.kyivpost.com/content/ukraine/kremlin-backed-insurgents-now-claim-malaysia-airlines-plane-was-carrying-corpses-356780.html

Teraz twierdzą że w samolocie już byli martwi ludzie..... litości.... tego się nawet czytać nie da

Krzysiak

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 17 Lipiec 2014, 22:06
No to teraz patrzeć tylko jak Rosjanie zbombardują pozycję separatystów dla zatarcia śladów



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Martin Fox

Cytat: Troll81 w 18 Lipiec 2014, 18:33
Martin Fox, zdeczkę przesadzasz. Nasze wojska w większej jednak liczbie stacjonują w Polsce niż na misjach zagranicznych. W 1939 była jednak troszkę inna sytuacja. Poza tym reakcje Rosjan (jak choćby odmowa przyjęcia czarnych skrzynek od separatystów) wskazują na to że nagle Putinowi zaczęło się palić pod dupą.
CytatWładimir Władmirowicz raczył stwierdzić: "Bezwarunkowo państwo, na którego terytorium to się stało, ponosi odpowiedzialność za tę straszną tragedię". Czy tylko ja przespałem odzyskanie Smoleńska? Po kilkuset latach!
https://www.facebook.com/dzienwskrocie/posts/734302596629630
Jak dla mnie idealny komentarz - czyli co, stosując tą retorykę za Smoleńsk winna jest bezwarunkowo Rosja?

Ufol

Propaganda sypie się na wiele sposobów. Rosyjscy eksperci, do wczoraj idealnie wyjaśniający katastrofy lotnicze, dziś odpychają od siebie czarne skrzynki. Co chwilę zmieniają oficjalną wersję wydarzeń, tj. wymyślają wciąż nowe kłamstwa, które wzajem sobie przeczą. To po prostu kupy się nie trzyma, nawet dla całkowitych laików, takich, jak ja. Rzecz istotna, chociaż pozostająca w cieniu tragedii. Dostrzegamy tu typowe zderzenie cywilizacji turańskiej, z pozostałościami po łacińskiej. Wyraźnie widać, że przeciętny putinowski spec od agitpropu zupełnie nie przyjmuje do wiadomości zachodniego sposobu myślenia. Jakim prawem ci holenderscy, amerykańscy, francuscy i inni wyszczekani pismacy śmią dyskutować z władzą, czegoś od niej żądać, domagać się autentycznego śledztwa, etc. Coś nazywanego opinią publiczną w postsowieckich łbach w ogóle nie istnieje.
Najważniejsze i zarazem koszmarnie smutne jest to, że pozostajemy, dla większości społeczeństw zachodu, ciemną masą podludzi. Gdyby zginęli Polacy Rumuni Węgrzy, lub inni wschodni Europejczycy, to sprawie już by łeb ukręcano, za cichym przyzwoleniem sojuszników z NATO i UE. Tu o takim wariancie nie ma mowy.

Troll81

niemniej jednak samolot pełen zombie to nowa jakość w propagandzie separatystów....

Troll81

http://wiadomosci.onet.pl/kolejne-nagranie-rozmow-separatystow-znow-ich-pograza/4bg0l

pawzdy

Cytat: krzyszp w 21 Lipiec 2014, 19:47
Przemyśl sobie trochę sposób komentowania wypowiedzi innych forumowiczów, bo tutaj całe stado jest takich, co mają swoje poglądy, ale wypowiadają je trochę jednak (z reguły) delikatniej w stosunku do innych...

WOW..... Wujek Dobra Rada się odezwał. Dziękuję za Twoje rady ale skieruj je najpierw do Siebie a później zobaczymy. Gdzie napisałem że Smoleńsk to zamach? Tak konkretnie proszę.
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

Troll81

Tak konkretnie to:
CytatWujek Dobra Rada się odezwał. Dziękuję za Twoje rady ale skieruj je najpierw do Siebie a później zobaczymy.

CytatTroll'u już raz Ci napisałem " jesteś bardzo wybiórczy niczym dziennikarz GW". Bądź choć raz obiektywny i z całej masy nieszczęść które codziennie mają miejsce na świecie wybierz coś nie dla hejtu, chęci potrolowania i dokopania "ruskim" a dla refleksji i zastanowienia.
Wracając do "ruskich". Jesteś szybszy 100 razy od MAK'u który jednak sporo się napocił aby w świat poszła jedynie słuszna "prawda" o katastrofie smoleńskiej. Tobie zajęcie stanowiska przy ukraińskiej katastrofie zajęło 5 minut i to po przeczytaniu artykułu w GW zapewne. A tak na marginesie to Cię nie ogarniam bo wszędzie "ruskich" kopiesz a przy Smoleńsku byli cacy.
Na koniec mały offtop, Twoja ulubiona stacja właśnie podała że licznik martwych Palestyńczyków wzrósł do 500, ale.... to przecież nie ten temat - przepraszam. Miłego wieczorku przy piwku i TVN.

CytatOj narodzie. Wbili Wam do głowy że to nie Niemcy rozpętali wojnę tylko faszyści a obozy zagłady były Polskie. Tak działa propaganda i jako dorośli powinniście to wiedzieć. Dzięki Wam za 20 lat przeczytam że bandera największym przyjacielem Polaków był i kropka bo dla Was wszystko co nie po Waszej myśli jest zmanipulowane a im rodak dalej od ojczyzny tym manipulacja większa.

CytatNotabene jako płatnik abonamentu na rzekomą publiczną telewizję nie życzę sobie nadawania tylko i wyłącznie lewackiej propagandy!

CytatJesteś bardzo pretensjonalny i mało rzeczy widzisz z tego swojego Norvay/England. Pewnie 100.000 ofiar bandery to też zapewne bełkot..... Gratuluję samopoczucia i proponuje trochę poczytać kto dziś dochodzi do władzy na Ukrainie.

To tak na szybko.
W telegraficznym skrócie, traktujesz swych dyskutantów jakby byli tępi, naiwni, albo głupi. Nie masz przy tym nawet zielonego pojęcie w jakim są wieku, jakiego wykształcenia, skąd pochodzą itd itp. Czynisz różnej maści wycieczki osobiste. Generalnie piszesz niczym dziecię neo i jak widać nie tylko jak tak uważam. Mamy na forum wiele osób o lewicowych jak i prawicowych poglądach. Niemniej jednak cenie sobie dyskusję merytoryczną a nie emocjonalną. I chciałbym żeby to forum właśnie takie było.

By zaspokoić twoją ciekawość:
Nie czytam GW, nie oglądam tez telewizji (od 2000 roku). Czytuje rożne serwisy informacyjne by poznać możliwie najwięcej punktów widzenia. Od BBC i CNN po China Daily, Russia Today. Zajęcie stanowiska wobec tragedii na Ukrainie zajęło mi kilka godzin. Zająłem je na podstawie informacji które uzyskałem z rożnych źródeł. Po pierwszym chaosie informacyjny wiedziałem tylko tyle że samolot spadł. Ale już chwilkę później zaczęły się pojawiać informacje, że separatyści strącili ukraińskiego AN26. Za chwilę sami separatyści usunęli swoje przechwałki o jakimkolwiek zestrzeleniu. Ok półtorej godziny później dowiedziałem się że owszem runął samolot ale nie Ukraiński a Malezyjski i nie wojskowy a pasażerski. Od tego momentu zacząłem podejrzewać że samolot został zestrzelony. Samoloty od tak nie spadają z nieba. Gdyby rozbił się przy lądowaniu (jak w smoleńsku) to raczej nie podejrzewałbym użycia rakiety. Ale on runął z 10km. Więc w grę wchodzi tylko usterka techniczna lub celowe działanie niszczące (błąd ludzki w takich wypadkach można z dużą dozą prawdopodobieństwa wykluczyć). Po kolejnych informacjach (podsłuchane rozmowy separatystów) można już było nabrać solidnych i uzasadnionych podejrzeń że to separatyści wystrzelili. Wrażenie to pogłębia rosyjska propaganda. Mówienie najpierw o tym ze separatyści mają rakiety, potem ze nigdy ich nie mieli, że zestrzelili samolot wojskowy a cywilny sam spadł (tylko ze żaden inny samolot w tym dniu nie zaginął), po ostatnie doniesienia o tym że pasażerowie na pokładzie samolotu byli martwi (rozumiem że filmik wrzucony przez jednego z pasażerów przedstawia inwazję zombie na pokładzie). Tak więc na dzień dzisiejszy muszę stwierdzić że wszystko wskazuje na działanie separatystów.

O Smoleńsku pisałeś:
Cytatjesteś szybszy 100 razy od MAK'u który jednak sporo się napocił aby w świat poszła jedynie słuszna "prawda" o katastrofie smoleńskiej.

co sugeruje że nie wierzysz w raport MAK o tym że była to katastrofa.

Krzyszp więc zadał ci pytanie:
CytatTo Ty też twierdzisz, że Smoleńsk to zamach??? No stary, ale kwestie parówek, trotyli, mgły na zamówienie, itd to raczej nie na forum ludzi, którzy w jakiś sposób zajmują/interesują się nauką.

nie twierdzi więc że pisałeś iż Smoleńsk to zamach. Zadaje ci natomiast pytanie co według ciebie jest jedyną słuszną wersją.

Ufol

Wzajemne niezrozumienie kulturowe, o którym poprzednio nudziłem, trwa i nic nie zapowiada rychłego zakończenia tej sytuacji. Holendrzy nie znają, z własnych dziejów, gniewu rosyjskiego niedźwiedzia, więc nadal czegoś od niego chcą, chociaż już cicho mruknął. Przemówienie Władimira Putina brzmiało, delikatnie pisząc, niepoważnie. Przypuszczam, iż przebiegli medialni fachowcy z Kremla liczą na totalny brak wiedzy historycznej i kulturoznawczej u lwiej części obywateli państw zachodnich. Ukraina, Rosja, co to w ogóle za różnica? Duma sobie przeciętny Holender, czy Jankes. Zatem sprzedamy im bajkę pt. chamy z Ukrainy się zbuntowali, oderwali się, ale mamy dzielnych chłopców, dzięki którym ta prowincja znów powróci do macierzy. Oto doskonały przykład tego, że każda cywilizacja inaczej rozumie zdawałoby się oczywiste pojęcia, takie jak m.in prawda. Rosyjscy wojskowi odpowiednich specjalizacji doskonale wiedzą, że zestrzelenie musiało zostać dostrzeżone dzięki nasłuchowi z amerykańskich i tureckich okrętów. Pomimo tego oficjalnie propaganda próbuje zrzucić winę na Ukraińców. Wódz rozkazał, aby winni byli Ukraińcy, więc prawda jest taka a jeśli fakty tej wersji przeczą, to tym gorzej dla faktów. Należy także maksymalnie rozwlec całą procedurę. Jutro emocje przycichną, za tydzień Obama gdzieś pojedzie a za miesiąc odbędzie się koncert jakichś super, hiper, ekstra gwiazd. Społeczeństwa zachodnie są zdziecinniałe, łatwo się męczą trudnymi tematami. Wszelakie zabiegi opóźniające wyjaśnianie kulisów zestrzelenia samolotu właśnie obserwujemy. Tzw. separatyści robią wszystko, żeby utrudnić jakiekolwiek czynności związane z katastrofą. Nawet ciał zamordowanych które zebrali z miejsca wypadku, nie chcą oddać. Ciekawe czy ta piekielnie inteligentna strategia przyniesie cwanym specom od kreowania wizerunku Rosji kolejny sukces? Niestety wielokrotnie, prawie zawsze, udawało się im, przez cztery wieki historii imperium, omamiać skutecznie szeroko rozumiany zachód.

Troll81

Separatyści już dziś ciała oddali....

Btw ponoć walki z separatystami w centrum Ługańska to nie ukraińska armia. Czyżby Ukraina dorobiła się swoich zielonych ludków??? Ostatnio coś słuchy też chodziły ze w ramach grupy ekspertów ad wypadków lotniczych z Australii do Ukrainy miała przylecieć niewielka grupka byłych komandosów SAS.... (źródła niepewne więc może to bajki ale może i coś jest na rzeczy....)

Troll81

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Jeden-z-separatystow-przyznaje-ze-bojownicy-mieli-zestaw-Buk,wid,16775488,wiadomosc.html?ticaid=11322d&_ticrsn=3

andy101fah

To jest boskie  :respect: :respect: :respect:

http://demotywatory.pl/4369351/Bajka-o-Putinie

PoznanskaPyra

A to myślałem że Rosjanie walczą tylko o wschód Ukrainy gdzie im produkują czołgi(t90) i paliwo do rakiet.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

myslę że Putin ma bardziej dalekosiężne cele

Ufol

Rosjanie mają byczą przewagę nad zachodem w prowadzeniu polityki zagranicznej. Władca, niezależnie czy nazywany aktualnie jest carem, pierwszym sekretarzem, czy prezydentem, może planować posunięcia na wiele ruchów w przód. Mówiąc językiem szachistów. Niezależność od motłochu, tj. wyborców, pozwala mu nie ujawniać swoich faktycznych zamierzeń. Może zatem planować naprawdę skomplikowane intrygi. W czwartkowym super ekspresie ukazał się interesujący wywiad z dawnym doradcą Putina:
http://www.se.pl/wydarzenia/opinie/andriej-illarionow-zamach-zaplanowany-przez-kreml_413705.html
Hipoteza niezwykle odważna, ale jak się nad tym głębiej zastanowić... Głoszący piękne idee zachód oddał nas w łapy okrutnego Stalina bez mrugnięcia okiem, bo najważniejszy przecież jest pokój na świecie. Malezyjczycy już rozmawiają z przywódcami tych pseudo państewek nazywających się republikami ludowymi. Powoli, metodycznie, Rosjanie próbują zalegalizować rozbiór Ukrainy w międzynarodowej rzeczywistości prawnej. Powtórzę się, ponieważ chcę zostać dobrze zrozumiany. Nie twierdzę, że Iłłarionow ma w stu procentach rację, lecz warto się zastanowić nad tym co powiedział, bo jego doświadczenie w polityce przedstawia się imponująco.

Troll81

słusznie prawisz. Putin wg mnie ma dalekosiężne plany, pytanie jak zareaguje na to świat.....

Martin Fox

Cytat: Troll81 w 25 Lipiec 2014, 21:08
słusznie prawisz. Putin wg mnie ma dalekosiężne plany, pytanie jak zareaguje na to świat.....
Nijak. Czyli tak jak teraz. Będzie dużo gadania i mało akcji - przynajmniej ze strony UE

Troll81

świat to nie tylko UE i USA. Mam na myśli Indie, Chiny, Brazylię, Ale również Kazachstan, Gruzję, Turkmenistan itp.

Na przykład taka Turcja....