[Poradnik] jak uruchomić drugą instancję BOINCa - i po co

Zaczęty przez tito, 22 Lipiec 2014, 18:34

tito

Dla osób potrzebujących wszystkiego w jednym miejscu:


Uruchomiamy cmd line z: START/URUCHOM - wpisujemy cmd

Tworzymy pusty katalog (dobrym pomysłem jest wstawienie go w miejscu, gdzie znajdują się już foldery DATA boinca - domyślnie C:\ProgramData i nazwanie go podobnie, aby nie wywoływać zamieszania) poleceniem:

mkdir c:\programdata\boinc2  (zadziała przekopiowanie tego tekstu i wklejeniu go za pomocą myszki);

Kopiujemy wszystkie potrzebne pliki:
"C:\Program Files"\BOINC\boinc.exe --allow_multiple_clients -dir c:\programdata\boinc2

Zamykamy uruchomionego właśnie dodatkowego klienta ctrl C;

W nowo powstałym katalogu edytujemy plik gui_rpc_auth.cfg - znajduje się tam trudne do zapamiętania hasło i zastępujemy je czymś łatwym np: 1

Tworzymy pusty plik np:  start boinc.bat
Edytujemy go:

"C:\Program Files"\BOINC\boinc.exe --allow_multiple_clients -dir c:\programdata\boinc2 -gui_rpc_port 9999 -detach

Wstawiamy do autostartu (nie zapomnieć o wcześniejszym ręcznym uruchomieniu, jeśli chcemy mieć go już uruchomionego).

Aby móc swobodnie zarządzać nowym BOINCiem w BM dajemy zaawansowane -> wybierz komputer.
Jako nazwę podajemy 127.0.0.1:9999, zaś hasło to ta wcześniejsza "1".
Gotowe.

Teraz po co to?
Dzięki temu udało mi się spowodować uruchamianie projektu CPU tylko, gdy projekt GPU nie miał próbek (dzięki opcji "aplikacje z wyłącznością). Tj projekt GPU na jednym BOINCu, CPU na drugim z komendą "nie uruchamiaj, gdy działa ....GPU exe) - było przydatne przy liczeniu POEM na GPU.
Oraz uruchomienie projektu CPU , który zawsze będzie działał, bez względu na przydział zasobów - dzięki opcji "używaj nie więcej CPU niż..."
Przydatne to też jest także kiedy liczymy w projektach w których wu pojawiają się okresowo lub bardzo rzadko. Na drugiej instalce wrzucamy wtedy takie projekty i jak któryś rzuci wu - to je pobierze - nawet gdybyśmy na pierwszej instalce mieli pełno wu z innych projektów.


Jeśli macie komentarze i porady do czego to jeszcze można wykorzystać to piszcie - wstawię....kiedyś.

Jak uruchomić projekt WUProp na drugim BOINCu

Należy przekopiować katalog C:\ProgramData\BOINC\projects\wuprop.boinc-af.org do katalogu gdzie jest uruchomiony dodatkowy boinc.
Z wnętrza nowego katalogu kasujemy wszystko poza plikiem xxxxx.exe
Wstawiamy plik app_info.xml z zawartością:
- <app_info>
- <app>
  <name>data_collect_v4</name>
  <user_friendly_name>Data collect version 4</user_friendly_name>
  <non_cpu_intensive>0</non_cpu_intensive>
  </app>
- <file_info>
  <name>data_collect_v4_4.14_windows_x86_64__nci.exe</name>
  <executable />
  </file_info>
- <app_version>
  <app_name>data_collect_v4</app_name>
  <version_num>414</version_num>
  <plan_class>nci</plan_class>
  <avg_ncpus>0.01</avg_ncpus>
  <max_ncpus>0.01</max_ncpus>
  <cmdline>-p 9999</cmdline>
- <file_ref>
  <file_name>data_collect_v4_4.14_windows_x86_64__nci.exe</file_name>
  <main_program />
  </file_ref>
  </app_version>
  </app_info>

(na chwilę obecną z wersją aplikacji 4.14).
Dołączamy się do WUpropa.
Gotowe.
U mnie działa.




PDH

No trochę roboty jest, szacun :respect:
Jeśli chodzi o drugi projekt GPU, gdy nie ma próbek w pierwszym, to ja po prostu mam ustawiony zerowy przydział zasobów w rezerwowym. Jak główny projekt padnie to z marszu działa drugi (chyba że on też leży)...proste i szybkie w konfiguracji

tito

Pomyłka - chodziło mi o to:

IF
GPU liczy POEM
THEN
CPU work suspendend
ELSE
CPU resumed

Stare czasy, gdy POEM punktował jak szalony.
Już edytuję oryginał.

AL

Przydatne to też jest także kiedy liczymy w projektach w których wu pojawiają się okresowo lub bardzo rzadko. Na drugiej instalce wrzucamy wtedy takie projekty i jak któryś rzuci wu - to je pobierze - nawet gdybyśmy na pierwszej instalce mieli pełno wu z innych projektów (np. pm). W sytuacji gdybyśmy mieli tylko jedną instalację - nie załapalibyśmy się na takie wu - chyba, że przypadkiem.

tito


AL


gaballus

A może wiesz jak zmienić "host name" bo bez ingerencji obydwie instancje w Boincstats się mieszają i nie da się przydzielić różnych projektów do nich, oczywiście można nie korzystać na jednaj z BS ale z BS jednak wygodniej

tito

Nie interesowałem się tematem lecz możę tak:
<alt_platform>platform_name</alt_platform> w pliku cc_config.xml
Ale to tylko strzał.

gaballus

<alt_platform>platform_name</alt_platform> służy czemu innemu, np można skłonić system 64 bitowy do pobrania aplikacji pod 32 bity.