Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

BOINC na XEN-Virtual-Machine

Zaczęty przez SkOOrA, 28 Lipiec 2014, 11:04

SkOOrA

Witam

Mam spore zasoby serwerowe i mógłbym dedykować sporą ich część ale na wirtualnej maszynie pod kontrolą Citrix XenServer.
Niestety nie mogę zainstalować programu BOINC na utworzonej maszynie wirtualnej (WinXP).

Macie jakiś pomysł na większą kompatybilność z maszynami wirtualnymi? Nie tylko VirtualBox.

apohawk

Witam

A dlaczego WinXP na xenu? Może linuksa postawić? Nie próbowałem instalować boinca na xenie, ale nie widzę problemu, dlaczego nie miałby działać. Chyba, że w kodzie boinca jest coś anty-xenowego.
Jaki dokładnie jest problem? Nie instaluje się? Nie uruchamia? Projekty nie wysyłają próbek? Co jest w logach?
No good deed goes unpunished.

Grzypu

Używałem kiedyś Boinc na maszynach wirtualnych (WinXP, Win7, Win Srv 2008) stojących na VMware ESX, po utworzeniu maszyny i zainstalowaniu dodatków dla systemu gościa nie było żadnych problemów. Boinc potrafił bez restartu systemu gościa działać nawet i 2-3 miesiące, później musiałem zakończyć testowanie :)

Napisz więcej szczegółów, jakie masz komunikaty błędów to może coś więcej będziemy mogli pomóc.