Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Czyzby inwazja hakiera na Boinc Mgr?

Zaczęty przez PBT_adamludek, 17 Marzec 2007, 10:54

PBT_adamludek

Czesc

Dzis ktos usilnie probuje sie polaczyc z moim mgr

jego ip jest z neostrady chyba 83.31.xx.xxx

nie wiem kto i po co :|

za kazdym razem inne ip ale zaczyna sie od 83.31

juz 5 razy probowal

PBT_marian_boss

Jak masz firewall to zablokuj wszystkie IP z tej puli i będziesz miał spokój. A jak nie masz zainstalowanego firewall'a to jak najszybciej sobie zainstaluj !!

D_T_G

Jakby nie miał firewalla pewnie nawet nie wiedziałby, że ktoś próbuje skompromitować jego BOINCa :P


maxim

A mozna w jakis sposob korzystajac z boinca dostac sie do czyjegos kompa ? Pierwsze slysze i chyba musze zaopatrzyc sie w jakiegos firewalla co proponujecie ??

Mchl

Nie wiem czy manager odpowiada w ogóle na jakiekolwiek zapytania z zewnątrz.
Ja używam Zone Alarm. Do użytku niekomercyjnego jest za darmo.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

Cytat: "Mchl"Nie wiem czy manager odpowiada w ogóle na jakiekolwiek zapytania z zewnątrz.
Ja używam Zone Alarm. Do użytku niekomercyjnego jest za darmo.

odpowiada tylko, jesli ma plik remote_hosts.cfg jesli nie ma w nim adresu atakujacego, lub atakujacy uzywa zlego hasla, w wiadomosciach widnieje napis na czerwono, przynajmniej mi sie tak zdarzylo..

Mchl

No to jest mniej więcej  :wink:  zabezpieczony...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

PBT_marian_boss

Cytat: "D_T_G"Jakby nie miał firewalla pewnie nawet nie wiedziałby, że ktoś próbuje skompromitować jego BOINCa :P

No nie do końca, są chyba logi w BOINC Menager. A rzeczywiście jak nie ma skonfigurowanego pliku remote_hosts.cfg to się nikt nie podłączy.

PBT_adamludek

kerio personal od kiedy mam net :)