przetwarzanie rozproszone - boinc

FORUM BOINC

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Witaj na forum poświęconemu wspieraniu nauki poprzez platformę BOINC. Pobierz i zacznij zmieniać świat od teraz
Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?
Strony: [1]

Zapętlanie WU... (Przeczytany 194 razy)

Argento

• Młodszy Liczydłowy
  • *
  • Ten, kto wolny, nad swym losem nie płacze.

Zapętlanie WU...

17 Czerwiec 2017, 09:27
    Zauważyłem taką sytuację. WU Genfer 16 3.17 (openclatiGFN16) przeliczana bez błędu, ale po 100% wraca do początku. Właśnie przerwałem trzeci przebieg obróbki tej WU. Czy to jest jakiś wewnętrzny błąd obliczeń/algorytmu czy może sterowniki GPU (wykazuje najnowsze...)?

stiven

• Starszy Liczydłowy

Zapętlanie WU...

Odpowiedź #1 17 Czerwiec 2017, 15:52
      Nieco więcej informacji potrzeba aby coś więcej powiedzieć.

1. Czy sytuacja dotyczy tego hosta: http://www.primegrid.com/show_host_detail.php?hostid=9006722. Czy wcześniej liczył i nagle zaczął robić problemy?
      3. Wygląda na to, że liczy to na Intelu czyli karcie zintegrowanej w procesorze. Taki był zamiar?

PDH

• Bywalec forum

Zapętlanie WU...

Odpowiedź #2 18 Czerwiec 2017, 22:39
        Test stabilności oblany :) Sorry, ale uruchomiając PrimeGrida na leciwym laptopie prosisz się o kłopoty:)

Argento

• Młodszy Liczydłowy
        • *
        • Ten, kto wolny, nad swym losem nie płacze.

Zapętlanie WU...

Odpowiedź #3 24 Czerwiec 2017, 10:22
          Nieco więcej informacji potrzeba aby coś więcej powiedzieć.

1. Czy sytuacja dotyczy tego hosta: http://www.primegrid.com/show_host_detail.php?hostid=9006722. Czy wcześniej liczył i nagle zaczął robić problemy?
          3. Wygląda na to, że liczy to na Intelu czyli karcie zintegrowanej w procesorze. Taki był zamiar?

1. Dokładnie.
          2. Właściwie, to różnie było na tej maszynie. Mam ją tylko do sprawdzenia stabilności tego sprzętu i zaprzągłem BOINC  :attack:. I np. 17-19 czerwca bez problemu obrobił a serwer zwalidował PPS (Sieve) v1.41 (openclatiPPSsieve)...
          3. Wygląda na to, że nie liczy na Intelu a na AMD Radeon HD 6300M.

stiven

• Starszy Liczydłowy

Zapętlanie WU...

Odpowiedź #4 24 Czerwiec 2017, 20:00
            Po tej GFN16 śladu już nie zostało ale jestem niemal pewien, że widziałem tam próbę liczenia na intelu.

Na szybko widzę dwie opcje:
            1.  Jakiś konflikt sterowników OpenCL intelowych z AMD.
            2. Próba liczenia na karcie, która nie odpowiedniej mocy. PG informuje, że podwójna precyzja jest potrzebna do geneferów 21 i 22 ale możliwe, że informacja jest nieprecyzyjna.

Kiedyś do liczenia instalowałem "ATI Stream SDK". Może tego Ci brakuje?
            Na początek usunięcie projektu z Boinc Managera, po ponownym podłączeniu sprawdzenie jakie karty wykrywa i ewentualne pokierowanie PrimeGrid aby używał odpowiedniej. 
            Strony: [1]   Do góry

GoogleTagged

Hosting dzięki uprzejmości InnerVision sp. z o.o.
            SMF © 2011, Simple Machines