Universe@Home – walka z GPU

Opublikowane przez:
Krzysztof Piszczek
Data publikacji:
Tagi:

Kategoria:
Polskie projekty BOINCProjekty BOINCUniverse@Home

Miło mi poinformować, że prace nad aplikacją GPU w projekcie Universe@Home powoli zbliżają się do opublikowaniu aplikacji działającej na kartach ATI(AMD).

Dzięki temu, że w moje ręce trafiła ostatnio dość wydajna kart RX480 dostałem „kopa” w temacie konfiguracji serwera pod tę platformę zwłaszcza, że kolega matszpk intensywnie pracuje na jego autorskim silnikiem służącym konwersji aplikacji CPU do działania pod GPU…

Generalnie, już wkrótce powinniśmy zacząć testować aplikację BHspin2 przepisaną do pracy z kartami AMD z serii od 7xxx (OpenCL 1.1) w górę, jednak tymczasowo dostosowujemy i optymalizujemy serwer projektu pod pracę z aplikacjami GPU.

W tym momencie udało mi się uruchomić aplikację testową (z repozytorium twórców BOINC) na serwerze i pierwsze próbki wyszły do wolontariuszy – nie jest ich dużo (nie chcemy marnować Waszych mocy i prądu) jednak są one pomocne dla mnie (jako administratora projektu) w ustawieniu wielu różnych opcji serwera.

Następnym krokiem będzie wypuszczenie aplikacji testowej. Pracować będzie ona przez pewien czas na danych już przerobionych i będzie to służyć weryfikacji poprawności merytorycznej uzyskiwanych wyników. Proces ten, o ile można ocenić to z góry, zajmie około miesiąca.

 

Universe@Home – walka z GPU
5 (100%) 2 votes

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.