Warning: A skin using autodiscovery mechanism, boinc_poland, was found in your skins/ directory. The mechanism will be removed in MediaWiki 1.25 and the skin will no longer be recognized. See https://www.mediawiki.org/wiki/Manual:Skin_autodiscovery for information how to fix this. [Called from Skin::getSkinNames in /data/www/www.boincatpoland.org/htdocs/wiki/includes/Skin.php at line 74] in /data/www/www.boincatpoland.org/htdocs/wiki/includes/debug/Debug.php on line 303

Warning: A skin using autodiscovery mechanism, fratman_enhanced, was found in your skins/ directory. The mechanism will be removed in MediaWiki 1.25 and the skin will no longer be recognized. See https://www.mediawiki.org/wiki/Manual:Skin_autodiscovery for information how to fix this. [Called from Skin::getSkinNames in /data/www/www.boincatpoland.org/htdocs/wiki/includes/Skin.php at line 74] in /data/www/www.boincatpoland.org/htdocs/wiki/includes/debug/Debug.php on line 303

Strict Standards: Declaration of Skinboinc_poland::initPage() should be compatible with Skin::initPage(OutputPage $out) in /data/www/www.boincatpoland.org/htdocs/wiki/skins/boinc_poland.php on line 5
BAM – Wiki B@P Wspieramy naukę

BAM

Z Wiki B@P

BAM (BOINCstats Account Manager) to menedżer kont stworzony przez BOINCstats. Korzystanie z niego jest warte polecenia zarówno początkującym jak i liczącym od dawna.

BAM wspiera cię w tworzeniu i zarządzeniu kontami w projektach BOINC oraz pomaga w ustawianiu preferencji, dołączaniu i zakładaniu zespołów, podłączaniu komputerów do projektów i w wielu innych czynnościach. Wszystko w jednym miejscu, więc jest to swoisty "panel sterowania" BOINC.

Przygodę z BOINC można zacząć właśnie od BAMa, wykonując następujące kroki (również jeśli korzystasz już z BOINC):

  1. Zarejestruj się. Wszystkie dane wpisane tutaj będą służyć również jako dane do kont w projektach. Jeśli masz już konta wpisz używane dane. Jeśli masz różne nazwy/e-maile/hasła ustaw we wszystkich projektach te same.
  2. Poczekaj na email aktywacyjny i aktywuj konto.
  3. Zaloguj się do BAM (pole logowania jest w lewym górnym rogu strony BOINCstats).
  4. Przejdź do strony "Zapisz się do projektów" w menu BAM i wybierz projekty, do których chcesz dołączyć (Załóż konto), po czym kliknij "Start". (Ten krok jest opcjonalny, jeśli już dołączyłeś do projektu.)
  5. Przejdź do "Zasoby" w menu BAM i wybierz projekty, do których chcesz przyłączać wszystkie nowe komputery ("Przyłączać domyślnie") po czym kliknij "Aktualizuj".
  6. Jeśli nie masz jeszcze zainstalowanego Menedżera BOINC, to zainstaluj.
  7. Podłącz Menedżera BOINC do BAM instrukcja.
  8. Menedżer BOINC wykona dwa połączenia z BAM. Automatycznie dołączy się też do projektów, gdzie zaznaczyłeś domyślne dołączanie.
  9. Gotowe! BAM posiada więcej opcji, pozwalających dokładnie ustawić preferencje i komputery. Przejrzyj dostępne opcje i przeczytaj FAQ aby dowiedzieć się więcej.

Porady:

- Podłączając liczący już komputer do BAM, najpierw odłącz wszystkie projekty, a potem podłącz BAM. UWAGA! Jeżeli tego nie zrobisz, BAM i tak odłączy wszystkie projekty, więc stracisz próbki.

- Tworząc konto w projekcie przez BAM zawsze sprawdź na stronie projektu czy wszystkie dane twojego konta zostały wpisane (np. kraj). Pamiętaj również, (jeśli chcesz) żeby przyłączyć się do zespołu (opcja "zespoły") - uwaga BAMowi czasem nie udaje się tego dokonać, więc sprawdź na stronie swojego konta w projekcie.

- Jeśli przyłączasz hosta, który jest podłączony do BAM, do projektu poprzez Menedżer BOINC, zawsze pamiętaj, żeby przyłączyć go do tego projektu również w BAMie. W przeciwnym razie projekt zostanie odłączony przy pierwszym kolejnym połączeniu hosta z BAMem.

- Po zmianie preferencji pamiętaj, żeby nacisnąć w ustawieniach "Zapisz do projektów".

- Po założeniu konta w nowym projekcie również naciśnij w ustawieniach "Zapisz do projektów".

- Po zmianie przydziału zasobów na stronie "Zasoby" naciśnij "Aktualizuj".

- Po zmianie przydziału zasobów na hoście naciśnij "Ustaw".

- Po wprowadzeniu zmian w BAM przejdź do Menedżera BOINC i wybierz zakładkę "Tools" i kliknij "Synchronize with BOINCstats BAM!" jeśli chcesz by zmiany były wprowadzone od razu.

Zobacz również

Temat o menedżerach kont na forum BOINC@Poland
Menedżery kont