Biuletyn Maj 2012

Z Wiki B@P

Opublikowany

Drodzy BOINCowicze!

Po długiej przerwie witamy ponownie w naszym biuletynie. Wiele się zdarzyło od ostatniego wydania. Dlatego tez gorąco zachęcamy do lektury. Ten biuletyn miał być rozesłany jeszcze w Maju ale nawał zajęć spowodował że dopiero teraz go wysyłamy. Za tę usterkę serdecznie przepraszamy.


Otrzymujesz ten biuletyn, ponieważ jesteś zarejestrowanym członkiem forum BOINC@Poland. Jeśli nie chcesz otrzymywać newslettera, proszę skorzystaj z odpowiedniej opcji forum.

Nowy filmik reklamowy

Na wykopie pojawił się nasz nowy filmik reklamowy. Skupia się na szukaniu leków na choroby tropikalne. Naszym celem jest osiągnięcie wystarczającej liczby wykopów by trafić do cotygodniowego newslettera wykopu i by w ten sposób dotrzeć do jak największej rzeszy użytkowników i zainteresować ich tematyką przetwarzania rozproszonego. Uprzejmie prosimy o wykopy i o umieszczanie linku do naszego wykopu na swoich profilach na Facebooku i innych serwisach społecznościowych. Zależy nam na jak najsilniejszym rozpropagowaniu akcji tak by nasza wiadomość dotarła do jak najszerszego kręgu odbiorców. Wszak potęga przetwarzania rozproszonego polega na niezliczonej rzeszy osób liczących. Im nas więcej tym jesteśmy potężniejsi. I pamiętajcie, razem możemy więcej!!!

Link do naszego wykopu znajduje się tutaj.

SKB@P nabiera mocy

Od początku roku nasz flagowiec SKB@P został mocno zmodernizowany, bazując na zbiórkach 4 i 5 edycji udało się powiększyć zasoby CPU o dwa procesory i7 i jeden Phenom 6 rdzeniowy. W zasobach GPU też spora rewolucja, starsze karty zostały przekazane aktywnym członkom B@P, a w ich miejsce zakupiono 5 sztuk 560Ti oraz jedną HD7970. Aktualnie SKB@P ma najwyższy RAC z członków B@P oraz w projektach CPU stanowi mocną siłę co widać po wynikach w projekcie miesiąca. Początkiem maja została przeprowadzona analiza optymalności działania SKB@P, najsłabsze maszyny zostały lub zostaną przekazane członkom B@P robiąc miejsce pod nowe wydajniejsze i efektywniejsze maszyny. Zapraszamy więc do wspomagania projektu SKB@P :). Więcej szczegółów można znaleźć na forum w dziale Superkomputer B@P.

Fame LAB

Nasz kolega Marcin Zastawnik zdobył drugie miejsce w pierwszej polskiej edycji Fame Lab. Prestiżowym konkursie dla naukowców. Gratulujemy koledze tak wysokiego miejsca przy tak zaciętej rywalizacji. Prezentację półfinałową można obejrzeć tutaj.

Odznaczanie się na mapie użytkowników oraz ranking województw

Zachęcamy wszystkich użytkowników do odznaczania się na naszej mapie użytkowników oraz do brania udziału w rankingu województw. Którego wyniki możecie podziwiać tutaj.


Tracimy prowadzenie na polskim podwórku

Pomimo wytężonych starań w klasyfikacji narodowej spadliśmy na drugie miejsce. Wyprzedziła nas konkurencja z PNT. Kolegom z PNT gratulujemy i zapewniamy że zamierzamy odbić nasze miejsce. A stracenie "monopolu" na naszym podwórku podnosi chęć rywalizacji - byle tak dalej! W końcu Polska jako kraj tylko na tym zyska!

Projekty NON CPU Intensive

Z racji wciąż małej popularności tej grupy projektów chcielibyśmy wam przybliżyć jeden z nich.

Wuprop@home jest projektem nie wykorzystującym intensywnie procesora. Pisząc po ludzku, go nie obciąża. Zatem kilka punktów można zyskać praktycznie za darmo. Celem WuProp jest zbieranie statystyk, jak dany projekt się liczy. Dane są całkowicie anonimowe. WuProp niestety nie znajdziemy na liście projektów wyświetlanej przez Menedżera Boinc. Należy wkleić jego adres ręcznie. Brzmi on: http://wuprop.boinc-af.org/ Konto zakłada się tu, jak w pozostałych projektach, zatem nie będzie z tym żadnego problemu. Szczerze polecamy uczestnictwo w Wuprop@home. Przyczyniamy się bowiem do wzrostu wiedzy o Boincu a przy okazji dostajemy mało ale jednak troszkę punktów niejako "za darmo" gdyż program ten obciąża procesor w bardzo niewielkim stopniu (dziesiąte części procenta) co oznacza iż nie koliduje on z innymi projektami i może być liczony równolegle z nimi.

Radioactive@Home zakończył wysyłkę drugiej serii czujników

Miło nam poinformować, że druga partia czujników promieniowania skonstruowanych na potrzeby projektu Radioactive@Home została rozesłana do użytkowników.

Tradycyjnie już nie ustrzegliśmy się poślizgu, jednak ostatecznie na świecie jest już około 310 (tak! trzysta dziesięć) tych urządzeń!

W międzyczasie do ekipy projektu z hukiem dołączył [1] - z marszu tworząc nowy, ładniejszy model.

To jednak nie koniec nowości - nawiązaliśmy owocną współpracę z ekipy projektu Constellation - dzięki temu nasz projekt został zaprezentowany na imprezie International Space Apps Challenge w Stuttgarcie w dniach 21-22 kwietnia. Impreza ta jest częścią konkursu International Space Apps Challenge.

Na koniec chyba najważniejsza informacja - już za kilka dni rusza zbiórka na następną serię czujników (250 lub 300szt).

Kolega prosi o wsparcie

Jeden z naszych kolegów rozpoczyna nową inicjatywę. Portal społecznościowy o jazzie. Prosi nas więc o wsparcie w postaci klików "lubię to" na Facebooku. Jeżeli więc posiadasz konto na "Mordoksiędze" i chciałbys wspomóc kolegę podajemy linki

link 1

link 2


BOINC@Poland przekracza granicę jedenastu miliardów punktów

Nasz zespół przekroczył barierę 11mld punktów. Zajmujemy 10 miejsce na świecie pod kątem zdobytych punktów i ósme miejsce pod kątem punktów zdobywanych na dobę. Jest więc co świętować bo konkurencja nie śpi i walka o każdy awans to zacięty bój. Jeśli jesteście więc ciekawi jak liczyć wydajniej i jak szybciej zdobywać punkty, zajrzyjcie na forum i zapytajcie. Żadne pytanie nie zostanie bez odpowiedzi.

Pierwsze miejsce Zespołu BOINC@Poland w projekcie Quake Catcher Network

Nasz zespół zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w projekcie QCN. Żeby ugruntować nasza pozycję prowadzimy aktualnie kolejną zbiórkę na zakup akcelerometrów. Dołącz do nas i Ty.

Zbiórka chętnych na zakup akcelerometru do QCN

Przypominamy o zbiórce chętnych na zakup akcelerometru niezbędnego do liczenia w projekcie QCN (osoby posiadające niektóre modele laptopów IBM/Lenovo i HP mogą mieć akcelerometr wbudowany). QCN to projekt nonCPUintensive, co znaczy ze nie wykorzystuje mocy procesora. 9 chętnych już się zebrało tak więc pozosatała nam tylko jedna osoba by dobic do minimalnej liczby niezbędnej do złożenia zamówienia.

Więcej o zbiórce w odpowiednim wątku na forum.

Projekt Quake Catcher Network obsługuje już akcelerometry laptopów HP

Administrator projektu QCN dziękuje naszemu rodakowi panu Rafałowi Ostankowi za umożliwienie korzystania z akcelerometrów wbudowane w dyski twarde laptopów HP!

Pan Rafał umożliwił komunikację QCN z laptopami HP. Jak stwierdził pan Ostankowski to są wciąż tylko eksperymentalne beta testy, ale jeśli posiadacie laptopa HP z zainstalowanym i aktywnym 3D Hard Drive protection software oraz oczywiście BOINC to wystarczy pobrać i uruchomić aplikacje z poniższego adresu:

http://qcn.stanford.edu/sensor/download/qcnlive-win.zip

Jak donosi kolega Patyczak w odpowiednim wątku na naszym forum: "Wow, na laptopie HP 6730b działa aż miło popatrzeć"

Pozostałe wiadomości
Powyższy biuletyn nie jest spamem, więc jeśli go otrzymałeś, a nie chcesz otrzymywać w przyszłości, użyj odpowiedniej opcji w swoim profilu. Jeśli uznałeś, że jakakolwiek jego część w jakikolwiek sposób Cię uraziła, skontaktuj się z jednym z administratorów forum, możesz także użyć maila, a Twoje uwagi zostaną uwzględnione.