Warning: A skin using autodiscovery mechanism, boinc_poland, was found in your skins/ directory. The mechanism will be removed in MediaWiki 1.25 and the skin will no longer be recognized. See https://www.mediawiki.org/wiki/Manual:Skin_autodiscovery for information how to fix this. [Called from Skin::getSkinNames in /data/www/www.boincatpoland.org/htdocs/wiki/includes/Skin.php at line 74] in /data/www/www.boincatpoland.org/htdocs/wiki/includes/debug/Debug.php on line 303

Warning: A skin using autodiscovery mechanism, fratman_enhanced, was found in your skins/ directory. The mechanism will be removed in MediaWiki 1.25 and the skin will no longer be recognized. See https://www.mediawiki.org/wiki/Manual:Skin_autodiscovery for information how to fix this. [Called from Skin::getSkinNames in /data/www/www.boincatpoland.org/htdocs/wiki/includes/Skin.php at line 74] in /data/www/www.boincatpoland.org/htdocs/wiki/includes/debug/Debug.php on line 303

Strict Standards: Declaration of Skinboinc_poland::initPage() should be compatible with Skin::initPage(OutputPage $out) in /data/www/www.boincatpoland.org/htdocs/wiki/skins/boinc_poland.php on line 5
Co daje uczestnictwo w BOINC – Wiki B@P Wspieramy naukę

Co daje uczestnictwo w BOINC

Z Wiki B@P

Marzysz o nowych odkryciach, rozwoju nauki i techniki? I Ty możesz w nich pomóc!

Niektóre badania naukowe wymagają olbrzymiej mocy obliczeniowej, nie zawsze dostępnej dla naukowców. Uczestnicy BOINC przekazują swoją niewykorzystaną moc obliczeniową dla postępu wiedzy. Już teraz masz okazję, by Twój komputer dołączył się do badań naukowych nad szukaniem nowych cywilizacji, wykryciem asteroidy zagrażającej Ziemi, związanych z wynalezieniem leków na nieuleczalne dotąd choroby, czy brał udział w innych badaniach matematycznych, chemicznych, biologicznych itp. Możesz to zrobić w ciągu 5 minut nie wstając od komputera i zupełnie za darmo. Wystarczy zainstalować przygotowany na uniwersytecie w Berkeley działający w tle program i dołączyć się do wybranego projektu. Ty decydujesz który projekt otrzyma Twoją moc i ile jej otrzyma.

W Polsce już kilka tysięcy komputerów bierze udział w projektach naukowych i Ty masz taką szansę. Wystarczy gdy:

  1. pobierzesz darmowy program do badań naukowych;
  2. zaprogramujesz go na interesujące Cię badania;
  3. dopiszesz się w projektach do naszego zespołu (wspólnie możemy lepiej reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej i koordynować działania!).

Później wystarczy włączony komputer i program. Możesz korzystać z komputera, obserwować jego pracę, a także sprawdzić jak Twe punkty za udział w badaniach rosną. Po wybraniu projektów komputer sam pobiera zadania, wykonuje wyliczenia i odsyła wyniki naukowcom; Ty nie musisz nic robić. Najwspanialsze jest to, że dzięki Tobie superkomputery szybciej dotrą do celu swoich badań, bo Twój komputer i tysiące innych im pomagają. Oczywiście, my polecamy tylko sprawdzone projekty badawcze, więc z naszym teamem bezpiecznie możesz uratować świat.

Licząc BOINC można czerpać satysfakcję ze wspierania rozwoju poważnych naukowych przedsięwzięć z całego świata. W ten prosty i niewymagający wysiłku sposób można wnieść swój wkład w rozwój ludzkości, kształtowanie przyszłości.

Jeżeli będziesz miał szczęście, Twój komputer dokona nowego odkrycia, a twoje imię i nazwisko na zawsze zostanie zapisane w naukowych rozdziałach historii. Tak jak Michała Gasewicza lub Piotra Kamińskiego (tych przykładów jest wiele więcej).

Jednocześnie BOINC i zespół BOINC@Poland to coś znacznie więcej. To także przyjazna społeczność, miejsce dyskusji nad projektami badawczymi i nauką, a także okazja do rozmów miłośników sprzętu komputerowego i pochwalenia się osiągami.