Warning: A skin using autodiscovery mechanism, boinc_poland, was found in your skins/ directory. The mechanism will be removed in MediaWiki 1.25 and the skin will no longer be recognized. See https://www.mediawiki.org/wiki/Manual:Skin_autodiscovery for information how to fix this. [Called from Skin::getSkinNames in /data/www/www.boincatpoland.org/htdocs/wiki/includes/Skin.php at line 74] in /data/www/www.boincatpoland.org/htdocs/wiki/includes/debug/Debug.php on line 303

Warning: A skin using autodiscovery mechanism, fratman_enhanced, was found in your skins/ directory. The mechanism will be removed in MediaWiki 1.25 and the skin will no longer be recognized. See https://www.mediawiki.org/wiki/Manual:Skin_autodiscovery for information how to fix this. [Called from Skin::getSkinNames in /data/www/www.boincatpoland.org/htdocs/wiki/includes/Skin.php at line 74] in /data/www/www.boincatpoland.org/htdocs/wiki/includes/debug/Debug.php on line 303

Strict Standards: Declaration of Skinboinc_poland::initPage() should be compatible with Skin::initPage(OutputPage $out) in /data/www/www.boincatpoland.org/htdocs/wiki/skins/boinc_poland.php on line 5
Dlaczego warto liczyć z BOINC@Poland – Wiki B@P Wspieramy naukę

Dlaczego warto liczyć z BOINC@Poland

Z Wiki B@P

Dlaczego warto przyłączyć się do BOINC@Poland?

Jako członek BOINC@Poland będziesz miał dostęp do najlepszej polskiej strony poświęconej BOINC, gdzie znajdziesz informacje o niemal wszystkich projektach, poradniki i artykuły, które pomogą Ci poruszać się w świecie BOINC. Na naszej stronie staramy się również na bieżąco informować o wszystkich istotnych wydarzeniach z projektów i świata BOINC.

Na forum BOINC@Poland szybko dowiesz się o powstaniu nowych projektów, przerwach w działaniu projektów oraz znajdziesz osoby, które chętnie odpowiedzą na Twoje pytania związane z BOINC i pomogą rozwiązać ewentualne problemy.

Z nami przekonasz się, że liczenie w BOINC to nie wyłącznie wspieranie nauki, lecz również zabawa. Rywalizujemy z najlepszymi drużynami świata nie tylko w ramach stałych statystyk, lecz bierzemy udział w często organizowanych wyścigach. Okazją do poznania większej ilości projektów może być udział w zabawie Projekt miesiąca.

Licząc razem z BOINC@Poland będziesz wspierał największą polską drużynę, która ma duże szanse znaleźć się w ścisłej światowej czołówce drużyn BOINC, co pozwoli podkreślić rolę Polski w obliczeniach rozproszonych. Obecnie BOINC@Poland plasuje się w pierwszej dziesiątce drużyn, podczas gdy w klasyfikacji krajów Polska zajmuje wysokie 9. miejsce. Obrazuje to duże rozproszenie polskich liczydłowych (dla porównania najlepsza czeska drużyna zajmuje 5. miejsce na świecie). Przyłączając się do BOINC@Poland przyczynisz się do poprawienia tego stanu rzeczy.

Uwagi na temat punktów

Podkreślamy, że pozycja Polski czy polskiej drużyny w statystykach ma znaczenie wyłącznie prestiżowe. Sama rywalizacja na punkty stanowi zaś jedynie uatrakcyjnienie liczenia, którego głównym celem jest wspieranie nauki.

Przyłączenie się do drużyny nie ma żadnego wpływu na Twoje indywidualne statystyki. Jeśli przyłączysz się do drużyny, od tej chwili będzie ona otrzymywać równowartość zdobywanych przez Ciebie punktów. Ty nic nie stracisz, a drużyna zyska punkty.

Punkty nie wędrują za użytkownikami (wyjątkiem jest projekt Climateprediction.net). Oznacza to, że zgromadzone przez Ciebie punkty, w okresie kiedy nie należałeś do danej drużyny, nie zostaną jej przypisane, w momencie kiedy się do niej przyłączysz. Punkty, które zdobyłeś jako członek jakiejś drużyny nie przejdą na konto nowej drużyny, w przypadku ewentualnej zmiany drużyny.